بهترین روش انتخاب مبل سبک یا سنگین

بهترین روش انتخاب مبل سبک

بهترین روش انتخاب مبل سبک یا سنگین

بهترین روش انتخاب مبل سبک یا سنگین - وبسایت استیاژ

اغلب افراد تصور می کنند که مبلی که می خواهند بخرند هر چقدر که سنگین تر باشد بهتره و از کیفیت بالاتری برخوردار است؟
آیا شما هم این طور فکر می کنید؟

بهترین روش انتخاب مبل سبک یا سنگین - وبسایت استیاژ

قبل از خرید مبلمان، موارد مهمی همچون دکوراسیون خانه‌تان، رنگ‌ها و اشیایی که در منزتان هستند، باید مورد توجه قرار بگیرند تا تا بهترین و متناسب ترین مبلمان را با فضای منزل انتخاب نمایید. بر این اساس احتیاج است تا در منازلی که دکوراسیون آن از اشیاء دکوری مدرن و لوستری با طراحی نو بکار رفته باشد باید مبل مدرن و مبلمان راحتی در آن قرار داده شود یا در فضایی که در آن از اشیائ چوبی استفاده شده است مبلمان چوبی و مبلمان استیل بگذارید. مهمترین ترین اصل در مورد خرید مبل یک مبلمان شیک و ایده آل توجه زیاد به به هارمونی وسایل منزل، رنگ منزل و طراحی خانه است تا مبل با مبل با منزل بهترین و بیشترین تناسب را داشته باشد.

تناسب متراژ و مبل:

اولین موردی که در خرید مبل باید مورد توجه قرار گیرد، متراژ خونه است و این دو با هم رابطه مستقیم دارد. با انتخاب یک مبل استیل با طراحی شلوغ برای آپارتمان کوچک فضای منزل خود را کوچک و شلوغ کنید و با خرید یک مبل راحتی یا مبل کلاسیک جم و جور فضای منزل را بزرگ تر جلوه دهید. پس پیش از هر چیز متراژ منزل را بدست بیاورید و فضا ها و ضلع ها را در ذهن خود به یاد بسپارید و بر اساس آن تصمیم بگیرید که یک مبل نیم ست، مبل 7 نفره ( تمام مبلمان راحتی  و مبلمان کلاسیک به صورت پیش فرض 7 نفره می باشند)، مبل 9 نفره یا بر اساس سلیقه خود مبل تان را انتخاب نمایید.

بهترین روش انتخاب مبل سبک یا سنگین - وبسایت استیاژ

کیفیت مبل:

زمانی که به مبل مورد علاقتون رسیدید و از استاندارد بودن آن هم مطمئن شدید، کیفیت پارچه، چوب، اتصالات چوب و پارچه به بدنه و نشیمن آن را بررسی نمایید. بررسی نمایید که آیا محل اتصال بدنه به پایه، نحوه دوخت پارچه مبل و کوسن ها، نرمی نشیمن و مواد اولیه استفاده شده در داخل مبل (این بخش تنها با اعتماد نمودن به فروشنده یا مشاهده مواد استفاده شده امکان پذیر است) بصورت کاملا استاندارد و به درستی انجام شده باشند. با این بررسی ها خیالتان آسوده خواهد بود که مبلمانی که انتخاب نموده اید به لحاظ دوام، استحکام و مواد بکار رفته استاندارد های لازم را دارد. پس با خیال آسوده از مبلتان برای سالیان طولانی استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

مبل سبک بهتر است یا سنگین:

خیلی از افراد هنگام خرید مبل راحتی یا مبل استیل تصور می کنند که هرچقدر مبلی که انتخاب نموده اند سنگین تر باشد بهتر است و کیفیت بیشتری دارد اما این موضوع همیشه صادق نیست زیرا چوب سنگین اما با کیفیت پایین و منبت بی کیفیت و مواد بی کیفیت در رنگ و نشیمن نمی تواند شما را در انتخاب مبل موفق نماید. در اغلب اوقات مشاهده شده است که با چوب های سبک با کیفیت نیز می توان مبل با کیفیت و زیبا تولید نمود. حتما در زمان خرید مبلمان سنگین به مشکل حمل و نقل، جابجا نمودن آنها زمانی که تنها هستید و کوبیده شدن فرش را از یاد نبرید.

منبع : دیجی چوب

مطالب مرتبط