قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی !

قانون جادویی طراحان داخلی !

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی !

یک “قانون” مهم در طراحی داخلی وجود دارد که می تواند ابزاری قدرتمند در هنگام طراحی و دکوراسیون منزل باشد. این قانون طلایی می تواند اتاقی را که حس خوبی ندارد به اتاقی منحصر به فرد تبدیل کند ، بهترین قسمت این فرمول این است که برای اجرای این قانون هزینه و تلاش زیادی لازم نیست اما این قانون قدرتمند چیست؟ این “قانون  عدد سه” است  با  ما همراه باشید….

این قانون با یک دستورالعمل ساده بیان می کند که چیزهایی که به تعداد عجیب و غریب ساماندهی شده اند از نظر بصری برای چشم انسان جذاب ترند. مغز ما عاشق اعداد عجیب و غریب است زیرا از نظر ذهنی ما را به چالش می کشد. گروه بندی موارد مختلف به تعداد عجیب و غریب برای ما پویا و طبیعی تر به نظر می رسند. در حالی که ، اقلامی که در تعداد زوج دسته بندی می شوند قدیمی و سرد برایمان به نظر می رسند در واقع عدد سه، جادویی برای طراحی داخلی است ، اما این قانون برای گروه های پنج یا هفت تایی نیز به خوبی اعمال می شود و نه تنها در طراحی داخلی و دکوراسیون  بلکه این اصل در بسیاری از زمینه های دیگر زندگی از معماری گرفته تا عکاسی کاربرد دارد.

چگونه می توانید قانون  عدد سه را در خانه خود اعمال کنید؟ 

اکسسوری ها:

حتما به این فکر کرده اید برخی افراد و یا طراحان داخلی حرفه ای در چیدمان به گونه ای که دکوراسیون بدون زحمت زیاد و تنها با تغییرات سریع، عملکردی و زیبا به نظر  برسد تبحر دارند؟ خوب ، احتمال این وجود دارد که راز کوچک آنها قانون سه باشد. گروه بندی اکسسوری هابه صورت سه تایی یک روش دکوراسیونی امتحان شده و درست است. در ادامه به برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید اشاره شده:

سه شی مشابه را گروه بندی کنید (مانند بطری های شیشه ای). اشیا می توانند از نظر رنگی شبیه به هم باشند ، اما اشکال یا اندازه های مختلف داشته باشند.

سه شی مختلف را در کنار هم قرار دهید تا یک ترکیب جالب ایجاد کنید.

دسته ای از کتابها را به صورت سه تایی گروه بندی و چیدمان کنید.

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

چیدمان مبلمان:

اگر به مجلات طراحی یا کاتالوگ های دکوراسیون نگاهی بیندازید ، ممکن است متوجه شوید که اغلب اوقات مبلمان اتاق نشیمن در سه مجموعه چیدمان می شوند . به عنوان مثال یک مبل و دو صندلی. وقتی صحبت از مبلمان می شود ، بهترین گزینه شما انتخاب تکه هایی از نظر اندازه و شکل مشابه است ، اگرچه رنگ ها با توجه به سبک دکور و سلایق می توانند متفاوت باشند.

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

رنگها:

جالب توجه است که قانون سه در انتخاب رنگ برای یک اتاق نیز کاربرد دارد! اگر  مقالات قبلی مارا مطالعه کرده باشید با قانون کاربردی برای انتخاب رنگها آشنا هستید این معادله می گوید هنگام انتخاب رنگ برای یک اتاق ، باید موارد زیر را انتخاب کنید:

یک رنگ اصلی برای فضا که ۶۰٪ را تشکیل می دهد

یک رنگ ثانویه که ۳۰٪  را تشکیل می دهد

و یک رنگ تاکیدی که ۱۰٪ را تشکیل می دهد

رنگ ها برای عملکرد موثر در فضا نیازی به پررنگ بودن یا متضاد بودن ندارند .حتی می توانید رنگ هایی آرامش بخش و خنثی انتخاب کنید. فقط سه رنگ مختلف را انتخاب کنید و معادله را اعمال کنید تا ظاهری دلپذیر برای فضای خود ایجاد کنید.

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

روشنایی – سه چراغ آویز بالای جزیره آشپزخانه

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

پارچه ها – ترکیبی از الگوهای مختلف که دارای رنگ های مشابه هستند اما در سه پترن!

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

جزئیات معماری – مثلا سه پنجره را با دیتیل های مشترک طراحی کنید!

آثار هنری – گروهی از سه قطعه هنری قاب دار مشابه ، یا سه مورد تزئینی (مانند بشقاب) روی دیوار!

نکته مهم در مورد قانون  عدد سه این است که شما معمولاً نیازی به بیرون رفتن برای خرید کالاهای جدید ندارید ، شما فقط باید نگاهی به فضای فعلی خود بیندازید و ببینید که چگونه می توانید قانون را برای جزئی تر کردن اعمال کنید یا در هنگام خرید این قانون را در اولویت قرار دهید.

قانون عدد سه- قانون جادویی طراحان داخلی ! - وبسایت آستیاژ

منبع : دکوبوم

مطالب مرتبط