دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟

دکوراسیون عربی مدرن

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟-وبسایت استیاژ

وقتی سبک های خاص را برای طراحی ترکیب می کنید، به عبارتی، پایه و اساس اولیه را تغییر ماهیت می دهید. دکوراسیون عربی مدرن که طرفداران خاص خودش را دارد و سبکی باشکوه به شمار می رود هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحی داخلی عربی سبک مدرن دارای ترکیب های مختلف از طراحی های داخلی غیرعادی است که ترکیب می شود تا سبکی امروزی را به وجود آورند. طراحی داخلی و دکوراسیون عربی مدرن را می توان ترکیب کارآمدی از سبک های اسلامی، مراکشی و مدیترانه ای به همراه سبک انتقالی مدرنیسم دانست. هر کدام از این سبک ها دارای خصوصیات مختص به خودشان هستند، اما وقتی با هم جمع می شوند، می توانند اثر کاملا متفاوت و منحصر به فردی را ارائه دهند.

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟-وبسایت استیاژ

دکوراسیون عربی به سبک اسلامی

سبک اسلامی به نوبه خود ترکیبی از هندسه سفت و سخت، طرح هایی با دقت و فلسفه فضای باز است. هدف اولیه این طرح نشان دادن معماری اسلامی به سبکی است که بزرگ و متعالی به نظر برسد. بنابراین؛ سبک اسلامی ترکیبی از اندرونی قوس دار، طاق های بزرگ همراه با ایوان ها  و رواق های زیباست. معماری اسلامی بیشتر به تعالی و عظمت قابل فهم مربوط می شد.
وقتی طراحی داخلی عربی مدرن را مطالعه می کنیم، باید توجه کنیم که معماری اسلامی در انواع ساختمان های مذهبی و غیرمذهبی استفاده می شد.
وقتی سبک اسلامی را برای اماکن کوچک غیرمذهبی به کار می بریم باید به مواردی مانند هندسه، تناسب، عناصر طراحی و رنگ دقت داشته باشیم.
پله های سبک اسلامی در سبک عربی نیز متداول هستند. طراحی داخلی عربی مدرن می تواند به شکل صفحه های مجزا و کاشی های پیچیده از هندسه استفاده کند. در زمینه تناسب در سبک عربی مدرن نیز می توان گفت که گذاشتن طاق به عنوان مرکز طراحی مشخص است. خطاطی نیز در دیوارها به کار می رود تا نمای مدرن را نشان دهد. رنگ نیز از جمله عناصر مهم در سبک طراحی عربی و اسلامی به شمار می رود.

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟-وبسایت استیاژ

دکوراسیون عربی به سبک مراکشی

سبک عجیب طراحی داخلی که از فرهنگ خاص مراکش الهام می گیرد و به معماری اسلامی نیز اشاره دارد. سبک مراکشی بر رنگ، الگو و طرح سنتی تمرکز دارد که ترکیبی از هر دو سبک است. غنای سبک مراکشی موجب تکمیل سبک های اسلامی و عربی شده است. وقتی هر دو سبک مراکشی و اسلامی را با سبک عربی مدرن ادغام می کنیم، محصول نهایی بسیار جذاب و لوکس به نظر می رسد. برخی از عناصر اصلی سبک مراکشی را می توانیم رنگ های سرزنده، مبلمان مخمل خواب دار، تزیینات، قالیچه، کاشی و موزاییک همچنین چراغ های آویزانی نامید.
سبک عربی مدرن قطعا عناصر کوچکی از سبک مراکشی را در خود دارد. سبک عربی مدرن که دارای زمینه بزرگ و چراغ های سنتی است از این توانایی برخوردار است که با همه سبک های دیگر ترکیب شود و عناصری از دیگر سبک ها را در خود جای دهد.

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟-وبسایت استیاژ

دکوراسیون عربی به سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای بیشتر در کشورهای حاشیه دریای مدیترانه نظیر اسپانیا، ایتالیا و فرانسه یافت می شود. از آنجا که این کشورها زمانی جزو امپراتوری بیزانس بودند، مشخصه هایی از معماری اسلامی و بیزانسی را نشان می دهند. طراحی داخلی این سبک بیشتر طراحی باز را نشان می دهد که زیبایی و سرزندگی را در خود دارد.
مشخصه های سبک مدیترانه ای شامل اندرونی باز یا محیط های سرزنده، گچ بری کناره ها، پاسیوهای مرکزی و ورودی های قوس دار می شود.
سبک مدیترانه ای بر سبک عربی مدرن نیز تاثیرگذار بوده است و تا حدودی با سبک های اسلامی و مراکشی قابل مقایسه است. یکی از مهمترین مشخصه های سبک مدیترانه ای ورودی های قوس دار است.

طراحی داخلی عربی به سبک مدرنیسم

از آنجا که سبک عربی مدرن واقعا از سه سبک سنتی و یک سبک مدرن در درون خود استفاده می کند باید به رابطه آن ها توجه کنیم. نسبت کاربرد سبک های مختلف مساوی نیست چرا که سبک مدرنیسم در سبک عربی مدرن به صورت مینیمالیستی یا کمینه گرایانه ای به کار رفته است.
جنبه های مهم سبک مدرنیسم را باید با دقت بررسی کرد تا فهم درستی از آن پیدا کنیم. عناصر اصلی سبک مدرنیسم شامل تنوع رنگ، کف و سقف، مشخصات مینیمالیستی و خطوط مشخص هستند.

دکوراسیون عربی مدرن چه انواع و ویژگی هایی دارد و چطور چیدمانش کنیم؟-وبسایت استیاژ

خصوصیات طراحی داخلی عربی مدرن

سبک دکوراسیون عربی مدرن به نوعی ترکیب جالبی از سبک های شرقی و غربی است. این سبک صرفا یک تِم طراحی نیست بلکه معرف سبک زندگی یک نسل کامل است. سبک عربی مدرن بر شکل و طرح و همچنین انتخاب مبلمان منزل شما تاثیر می گذارد.
وقتی سبک طراحی داخلی عربی مدرن را بر می گزینید باید نحوه اختصاص دادن فضا را به روش درست انجام دهید. فرقی ندارد که برای فضای کوچک یا بزرگ طراحی داخلی انجام می دهید، باید عناصر مربوط به سبک عربی را با مدرنیسم ترکیب کنید. سبک عربی مدرن بر پایه خانواده است. بنابراین؛ دور هم جمع شدن خانواده بسیار حائز اهمیت است.
نورپردازی، رنگ و مواد به کار رفته در سبک مذکور جایگاه خاصی دارند. از رنگ های گرم بیشتر استفاده می شود و مواد نیز معمولا ارگانیک و طبیعی هستند. لامپ های آویزانی مراکشی نیز در این سبک پرکاربرد هستند.
در سبک عربی مدرن از مبلمان ارگونومیک اما مُد روز استفاده می شود و طراحی کاناپه ها و میزها نیز معمولا دیوانی است که زیبایی منحصر به فردی دارد. نقاشی ها و کنده کاری های اسلامی و عربی نیز در سبک عربی مدرن به کار می روند.

منبع : خوگر نیوز

مطالب مرتبط