10 روش که کمک می کند با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون داخلی را رقم بزنید

 بهترین دکوراسیون داخلی

10 روش که کمک می کند با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون داخلی را رقم بزنید

وضعیت اقتصادی بیشتر ابعاد زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. در شرایطی قیمت ها هر روز بالاتر می روند و ارزش پول کمتر می شود، ممکن است فکر کنید دیگر باید با بعضی چیزها خداحافظی کرد؛ یکی از این چیزها داشتن خانه زیبا و متنوع است. در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور با کمترین هزینه در خانه تنوع ایجاد کنید و جلوی خستگی ذهن تان را بگیرید. این شما و این 10 روش کم هزینه برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل.

 

10 روش که کمک می کند با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون داخلی را رقم بزنید - سایت استیاژ

1.دیوار اصلی را بشناسید

در هر خانه ای دست کم یک دیوار اصلی وجود دارد که اغلب اوقات هم پشت تلویزیون قرار دارد و اعضای خانواده وقت بیشتری را در آن حوالی می گذرانند.

شما باید این دیوار را شناسایی کنید و برایش برنامه های متفاوتی ترتیب دهید؛ مثلا می توانید یک کاغذ دیواری طرح دار زیبا را برای پشت تلویزیون در نظر بگیرید تا هزینه ها برایتان ارزان تمام شود.

بهتر است طرح این کاغذ دیواری با توجه به بزرگ و کوچک بودن فضای خانه تان انتخاب شود؛ مثلا انواع ساده برای فضای کوچک کارکرد بهتری دارند. اگر هم علاقه ای به کاغذ دیواری ندارید، می توانید سراغ رنگ آمیزی دیوار اصلی بروید و یک رنگ زیبا که به وسایل خانه هم بیاید، برایش انتخاب کنید. 

2.به ظاهر مبل ها برسید

قاعدتا هر کسی نمی تواند زود به زود مبلمانش را عوض کند؛ برای اینکه این عدم تنوع خسته تان نکند و بتواند انرژی بیشتری به خانه بدهید، از سه گزینه استفاده کنید:

  • رویه مبل:رویه یا کاور مبل در انواع طرح ها و جنس‎های مختلف قابل سفارش دادن است. می توانید سفارش دوخت کاور مبل تان را در طرح مناسب به افراد حرفه ای دهید یا اگر خودتان خیاطی بلدید، دست به کار شوید. 
  • استفاده از شال مبل:  از شال مبل می توان دو استفاده کرد؛ اول موقع تماشای فیلم و در هوای سرد آن را دور خود پیچاند و از گرمایش استفاده کرد و دوم اینکه توسط آن به مبل شکل تازه ای داد. کافی است روی اینترنت جست و جو کنید تا انواع روش های دیزاین مبل با شال را یاد بگیرید. 
  • استفاده از کوسن ها:کافی است چندین رویه کوسن متفاوت داشته باشید تا هر وقت دلتان برای داشتن تنوع تنگ شد، سراغ شان بروید. کوسن های تزئینی نقش مهمی در متفاوت جلوه دادن مبل ها بر عهده دارند. 

3.عملیات پاکسازی انجام دهید

قبل از اینکه بخواهید تصمیم بگیرید که باید برای خانه چه چیزهایی بخرید، فهرستی از تمام وسایلی که باید دور بریزید، تهیه کنید. بسیاری از وسایل هستند که خراب شده اند و قابل تعمیر نیستند، پاره شده اند یا شکسته اند. دور نینداختن این وسایل جلوه ای زشت و نامنظم به خانه شما می دهد و باعث می شود زیباترین وسایل هم آن طور که باید به چشم نیایند

4.از تابلوهای هنری استفاده کنید

 

10 روش که کمک می کند با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون داخلی را رقم بزنید- سایت استیاژ

 

تابلوها و قاب ها بخش مهمی از تنوع دیزاین خانه را تشکیل می دهند. برای اینکه دیوارهای خانه را زیباتر کنید، لازم نیست سراغ تابلوهای گران قیمت بروید، گاهی بعضی پوسترها قیمت های بسیار مناسب تری دارند و بعضی از هنرمندان هم برای کارهایشان قیمت های خوبی در نظر می گیرند.

این هنرمندان و پوسترها را کشف کنید و برای زیبایی بیشتر منزل تان سراغ شان بروید. در نهایت اگر بودجه این کار را هم ندارید، خودتان دست به کار شوید و اثر هنری دست خودتان را قاب کنید و به دیوار بزنید. 

5.دکور کردن پرده ها را فراموش نکنید

معمولا پرده های هر خانه ای دکوری هایی دارد که از ابتدا همان جا قرار داشته اند. اگر از پرده های منزل تان خسته شده اید و دلتان تنوع می خواهد، لازم نیست برای خرید پارچه و سفارش دوخت پرده جدید هزینه کنید، کافی است دکوری های پرده ها را عوض کنید تا ظاهر پرده ها به روز شود. 

6.گلدان ها را عوض کنید

داشتن گل و گیاه در هر خانه ای باعث جریان پیدا کردن انرژی زندگی در آن می شود و گیاهان به تنهایی نقش مهمی در تازه کردن دکوراسیون بازی می کنند. برای اینکه بتوانید تنوع را به صورت اقتصادی بیشتری کنید، گاهی یک گیاه تازه را به خانه بیاورید و یا گلدان های قدیمی را با مدل های جدید عوض کنید.

داشتن یک استند زیبا برای قرار دادن گلدان ها می تواند یک گوشه دنج و دلنشین در فضای خانه ایجاد کند. اگر دوست ندارید برای خرید استند هم هزینه کنید، می توانید یک نردبان قدیمی را که دیگر برایتان کارکردی ندارد، تغییر کاربری داده و به یک استند تبدیل کنید. برای این کار به رنگ تازه و احتمالا پله های مسطح نیاز خواهید داشت. خواندن این مطلب نیز به شما کمک می کند تا راحت تر از گیاهان در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

7.سیم ها را پنهان کنید

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای زیباتر کردن دکوراسیون خانه با کمترین هزینه انجام دهید، استفاده از وسایل پنهان کننده سیم هاست. باور کنید اینکه سیم های وسایل برقی در هم تنیده و نامرتب جلوی چشم همه باشند، باعث زیبایی منزل تان نخواهد شد. اگر امکان خرید این وسیله را هم ندارید، از چند تکه مفتول عایق دار و هم رنگ سیم ها استفاده کنید. سیم ها را یک دسته کنید و برای اینکه از هم باز نشوند با یک مفتول کنار هم نگه شان دارید. 

8.وسایل قدیمی را به دکوراتیوهای جدید تبدیل کنید

10 روش که کمک می کند با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون داخلی را رقم بزنید- سایت استیاژ

 

در بیشتر خانه ها وسایلی وجود دارند که ممکن است قدیمی شده باشند و داخل کمدها یا کابینت ها خاک بخورند. فهرستی از این وسایل تهیه کنید و ببینید کاربری کدام یک را می توانید تغییر دهید. برای مثال ممکن است به دنبال چند دیوارکوب تازه و زیبا باشید؛ در این صورت ممکن است دو بشقاب باز مانده از سرویس های قدیمی بتوانند نقش دیوارکوب را برای شما ایفا کنند. 

9.روی نورپردازی کار کنید

ممکن است هزینه تعویض لوستر فعلی با یک مدل جدید، برایتان ارزان تمام نشود. به همین دلیل فعلا به لوستر برنجی یا کریستال موجود در خانه اکتفا کنید و در عوض سعی کنید با استفاده از جدیدترین لوسترهای دیواری و سقفی که قیمت مناسبی دارند، تنوع لازم را ایجاد کنید. استفاده از لوستر چوبی هم می تواند ایده به صرفه تری باشد برای کسانی که می خواهند حتما لوستر جدید بخرند. با استفاده از لامپ ال ای دی یا سایر گزینه های کم مصرف،  نور پردازی خانه را متفاوت کنید. 

10.از سینی های لبه دار استفاده کنید

اگر دوست دارید بتوانید با کمترین هزینه روی میز پذیرایی و هال تنوع ایجاد کنید، سینی های قدیمی لبه دار را دم دست بیاورید و داخل شان را با چند عدد شمع دکوراتیو، گل و ظروف، تزئین کنید. این سینی ها فضای روی میز را منظم جلوه می دهند و قدیمی بودنشان باعث ایجاد حس نوستالژیک خواهد شد. اگر به سینی دسترسی ندارید، می توانید از سبدهای تریکوی ارزان با ارتفاع کم استفاده کنید.
منبع : نمناک 

مطالب مرتبط