6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی در خانه جدید به آنها احتیاج دارید

6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی 

6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی در خانه جدید به آنها احتیاج دارید

6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی در خانه جدید به آنها احتیاج دارید-وبسایت استیاژ

اگر به دنبال فهرستی برای خرید وسایل مهم یک خانه جدید هستید و فکر می کنید ممکن است بعضی موارد را از قلم بیندازید، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله هفت مورد از وسایل بسیار مهم را به شما معرفی کرده ایم و هم زمان به شما می گوییم که موقع خرید باید به کدام نکات ضروری توجه داشته باشید. 

1.فرش

تا زمانی که فرش وارد خانه نشود، خانه فرم لازم را به خودش نخواهد گرفت. بنابراین یکی از مهم ترین وسایلی که برای شروع زندگی جدید در خانه جدید به آن نیاز دارید فرش است. موقع خرید فرش به موارد زیر دقت داشته باشید.

 • با اینکه خرید فرش ماشینی نسبت به خرید فرش دستبافت مقرون به صرفه تر است؛ اما اگر با کمی جمع و جور کردن حساب هایتان می توانید فرش دستبافت بخرید، این کار را انجام دهید. متریال به کار رفته در فرش دستبافت احساس بهتری را در شما به وجود می آورد؛ ضمن اینکه این فرش ارزشمند است و بیشتر از آنکه به چشم خرج کردن به آن نگاه کنید؛ می توانید آن را نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت ببینید. 
 • اگر مرتب جا به جا می شوید، ریسک نکنید و سراغ فرش های خیلی بزرگ نروید. فرش های بالای شش متر ممکن است برای خانه فعلی شما مناسب باشند؛ ولی معلوم نیست به کار خانه بعدی هم بیایند یا نه. 
 • دقت داشته باشید که رنگ های به کار رفته در فرش، تعیین کننده رنگ پرده ها و مبلمان خواهد بود. به همین دلیل لازم است فرشی را انتخاب کنید که امکان ست کردن سایر وسایل خانه را به شیک ترین شکل ممکن فراهم کند.

2.مبلمان

بعد از انتخاب فرش نوبت به خرید مبلمان می رسد. مبلمان، بسته به فضای شما می تواند شامل گزینه های متعددی مثل مبل راحتی، مبل پذیرایی، میز ناهار خوری، بوفه، میز عسلی و موارد مشابه شود که به عنوان مبلمان جهیزیه شناخته می شود که منظور از آن کامل بودنش است. 

مبلمان هم مثل هر وسیله دیگری راهنمای خرید خودش را دارد که پروسه خرید را به مراتب آسان تر خواهد کرد. برای مثال معمولا در فضاهای کوچکتر بهتر است اصل را بر راحتی خانه بگذارید و یک دست مبلمان راحتی با کیفیت انتخاب کنید و سراغ وسایل کم جا بروید. حتی اگر مشغول خرید جهاز و تکمیل کردن وسایل جهیزیه عروس هستید، لازم نیست فضای کوچک را با یک لیست بلند بالا پر کنید. نکات زیر می تواند به خرید مبلمان بهتر کمک کند:

 • به خاطر داشته باشید مبلمان شما قرار است مدتی طولانی برایتان کار کنند؛ بنابراین بهتر است در کنار ظاهر به کیفیت آن ها هم دقت داشته باشید. برای مثال ممکن است قیمت مبلمان تهیه شده از ام دی اف MDF کمتر از چوب باشد؛ ولی اگر ام دی اف مرغوب در کار مورد استفاده قرار نگرفته باشد، همین هزینه اندک هم بعد از مدتی تلف می شود؛ چون ممکن است مبلمان با کوچکتریچن ضربه ای لب پر شوند یا بعد از مدت کوتاهی به سر و صدا بیفتند. 
 • به فوم به کار رفته در مبلمان تان دقت کنید. معمولا هر چه فوم فشرده تر باشد و وزن آن بیشتر، دوام آن به مراتب بیشتر خواهد بود و بعد از مدتی دچار فرو رفتگی نخواهد شد. 
 • اگر امکانش را دارید که بیشتر هزینه کنید، سراغ مبل هایی بروید که کاور زیپی دارند و می توان به راحتی کاورشان را خارج کرد و شست. در غیر این صورت شستن مبل ها را به دست متخصص بسپارید.

3.سرویس خواب

6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی در خانه جدید به آنها احتیاج دارید-وبسایت استیاژ

 • مهم ترین بخش سرویس خواب، تخت خواب است که می تواند خیلی سریع به اتاق شما شکل بدهد. بسته به اینکه تا کدام سقف قیمت مجاز به هزینه هستید و مدل دو نفره یا تک نفره می خواهید، مدل های متنوعی از تخت خواب دو نفره یا یک نفره برای خرید در دسترس شما خواهد بود که اکثر مدل ها در سایت دیجی کالا قابل مشاهده است. 
 • اگر به تخت های کینگ King یا سایز بزرگ علاقه دارید؛ اما مستاجر هستید، بهتر است دقت داشته باشید که این تخت ها برای هر اتاقی مناسب نیستند و ممکن است اتاق خواب خانه بعدی برایتان مناسب نباشد. 
 • اگر امکانش را دارید، همان موقع که سراغ خرید تخت می روید، بقیه اجزای ست سرویس خواب را هم بخرید؛ در غیر این صورت ممکن است در آینده دیگر نتوانید چوب یا طرح مورد نظرتان را پیدا کنید. 
 • سرویس خواب شما علاوه بر تخت می تواند شامل پاتختی، میز توالت، دراور و صندلی باشد که انتخاب آن هم به بودجه شما بستگی دارد و هم به ابعاد فضایی که در دسترس تان است. 
 • خرید تشک، ملحفه، لحاف، بالش و رو تختی را به بعد از خرید تخت موکول کنید. 
 • به خاطر داشته باشید بین تمام اجزای اتاق خواب بهتر است هماهنگی وجود داشته باشد. این هماهنگی باید حس آرامش را به شما منتقل کند. بنابراین به رنگ ها و طرح ها دقت زیادی داشته باشید و از بین بهترین رنگ ها دست به انتخاب بزنید. 

4.اجاق گاز 

خوشبختانه بسیاری از خانه های امروزی اجاق گاز رومیزی دارند و همین مسئله نیاز شما را برای خرید به اجاق گاز برطرف خواهد کرد و از نظر اقتصادی برایتان به صرفه خواهد بود. 
 • در صورتی که اجاق گاز رومیزی ندارید و اهل امتحان کردن غذاهای جدید هم هستید، یک اجاق گاز فر دار بخرید. 
 • به ابعاد اجاق گاز و فضایی که در آشپزخانه برای آن در نظر گرفته شده است، دقت داشته باشید. 
 • تعداد شعله های اجاق گاز نکته دیگری است که بسته به نیاز شما باید انتخاب شود. 
 • بهتر است اجاق گازی را انتخاب کنید که ضمانت پس از فروش معتبر داشته باشد.

5.یخچال فریزر

یخچال فریزر یکی از خریدهای پر هزینه آشپزخانه منزل جدید شما خواهد بود. نکاتی که باید قبل از خرید آن در نظر بگیرید، شامل موارد زیر می شود:
 • قبل از خرید ابعاد فضای مورد نظر در آشپزخانه را به طور دقیق داشته باشید و از فروشنده بخواهید مدل های متناسب با ابعاد مد نظرتان را نشان دهد تا در زمانتان صرفه جویی شود. 
 • بهتر است بین وسایل آشپزخانه هماهنگی رنگ وجود داشته باشد؛ مثلا اگر اجاق گاز سفید است، یخچال را هم سفید انتخاب کنید و اگر سیلور است، بقیه اجزای آشپزخانه هم سیلور باشند. 
 • بسیاری از یخچال فریزرهای سرهم هستند. نکته خوبی که باید به آن توجه کنید این است که یخچال بالا قرار دارد یا فریزر. توصیه می کنیم مدل هایی با یخچال در قسمت بالا را ترجیح دهید، چون استفاده از یخچال به مراتب بیشتر از فریزر است و لازم نیست در روز برای برداشتن وسایل از یخچال مرتبا خم شوید؛ به خصوص اگر در خانه تان سالمند زندگی می کند. 
 • خرید وسایل دیگری مثل ماشین ظرفشویی، جارو شارژی، غذا ساز، میکسر و موارد مشابه بسته به بودجه شما می تواند اولویت بندی شود.

6.پرده ها

6+1 مورد از مهمترین وسایل که برای شروع زندگی در خانه جدید به آنها احتیاج دارید-وبسایت استیاژ

شما برای پنجره های خانه جدید به پرده و برای حمام به پرده حمام نیاز خواهید داشت. 
 • قبل از خرید پارچه پرده حتما از یک متخصص بخواهید برایتان قاب پنجره ها را اندازه گیری کند و بر آن اساس ابعاد پرده را تعیین کند. 
 • میل پرده را از جنس مرغوب تهیه کنید تا به مرور زمان خم نشود و دچار زنگ زدگی نشود. 
 • جنس پرده ها را از متریال با کیفیت تهیه کنید تا با چند بار شسته شدن شکل شان را از دست ندهند.

7.نکات تکمیلی

 • خرید جارو برقی و وسایل تمیز کننده مثل سطل، اسفنج و زمین شوی را در برنامه تان قرار دهید. 
 • برای خرید سیستم صوتی و تصویری عجله نکنید. امکانات مد نظرتان را فهرست کنید و بر اساس آن سراغ مدل های مناسب بروید. دقت داشته باشید تلویزیون بزرگتر به معنای بهتر بودن آن نیست و می تواند در فضای کوچک منجر به خستگی چشمانتان شود.
 • برای هر خانه جدیدی به بعضی خرده ریزها از جمله سبد حمام، جای صابون، جای مسواک، آینه، انواع دکوری، لوستر، ساعت و تابلو نیاز خواهید داشت؛ اما خرید این موارد باید بعد از خرید وسایل ضروری بزرگتر و اصلی انجام شود. 

منبع : نمناک

مطالب مرتبط