چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟

 

استایل دکوراسیون در کشورهای انگلیسی رابطه زیادی با طبیعت برقرار می کند و این خانه ها معمولا سقف های شیروانی، کف های مانیکور و باغچه های پر حرارت و سرسبز دارند . دکور آن ها می تواند رسمی یا خودمانی باشد و بیشتر تمرکز آن ها روی کارایی دکور است تا ظاهر آن.

 

دکوراسیون انگلیش هوم

 

مبلمان معمولا حالتی سنتی دارند و اتاق ها پر از رنگ های مختلف است و فرقی ندارد که متراژ خانه چقدر باشد، در استایل انگلیش هوم گرمی، راحتی و عشق به خانواده مد نظر است.

استایل مبلمان سنتی

استایل مبلمان در این دکوراسیون سنتی است ، مثل کویین آنه یا ویکتورین .

مبلمان و صندلی های دیگر در این خانه یادآور گنجینه های قدیمی می باشد که میراث آبا و اجدادی را مثل سبدهای حصیری یا سینی های قدیمی یادآوری می کند . این نوع استایل از مبلمان بسیار ستبر و محکم است و مبلمان دم دستی به گونه ای طراحی می شوند که بتوانید به راحتی آن ها را رنگ کنید.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟--وبسایت استیاژ

مبلمان چوبی

متریال برجسته مبلمان در این استایل، چوب می باشد که می خواهد طبیعت را نشان هد و رنگ این چوپ می تواند روشن ، تیره یا حتی رنگی رنگی باشد .میزها، کشو ها و قفسه های کتاب از جنس بلوط، ماهون یا کاج می باشد و معمولا دراور ها در این نوع خانه ها از جنس برنج هستند .

مبل شزلون گلدار

در منزلی که به سبک انگلیش هوم چیده و آراسته شده است، یک مبل شزلون قرار دهید تا تاثیر قابل توجهی بر دکوراسیون منزل شما بگذارند. شزلون شما باید طرحی مشابه دیگر مبلمان داشته باشد و در هماهنگی با آن ها انتخاب شود.

کاور

بالش ها و روکش های روی مبلمان و کوسن ها حس چوبی را دوباره به ما القا می کنند و پنجره ها نیز معمولا چوبی هستند و روکش های روی میز معمولا بلند می باشد و شکل دامن است .

قالیچه های رنگ شاد و گلدار

قالیچه های رنگ شاد و گلدار بخرید تا زیبایی خاصی برای منزل شما به ارمغان آورد.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

استفاده از رنگ

استفاده از رنگ در دکوراسیون انگلیش هوم بسیار متنوع است و رنگ ها اغلب از طبیعت گرفته می شوند که شامل صورتی ، زرد و سبز از باغچه ها می باشد .این رنگ ها را می توان براق یا مات استفاده کرد و الگوی دکور این خانه ها از الگوی گلدار بیش از همه پیروی می کند و پالت ها معمولا سه یا چهار رنگ است و باعث می شود که ظاهر اتاق را دنج و راحت کند و معمولا آشپزخانه های این خانه ها کابینت های سفید دارند .

در این سبک استفاده از اجناس گلدار و رنگ های شاد حرف اول را می زند بنابراین :

پرده گلدار

پرده گلدار و در رنگ های شاد انتخاب کنید و کوسن مبلمان را با پرده ست کنید. پرده ها می توانند یک عنصر قوی در دکوراسیون منزل باشند و شما را به سمت نتیجه دلخواه ببرند.

مبلمان با کوسن گلدار

مبلمان تمام گل دار نخرید و بهتر است . مبلمان رنگ شاد انتخاب نمایید و یکی از مبل ها و یا کوسن ها را گل دار انتخاب کنید تا سبک انگلیش هوم خود را در مبلمان نشان دهد .

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

رنگ دیوار ها

دیوار خانه را خودتان رنگ کنید و از دوست داشتنی ترین رنگ ها استفاده کنید ؛ در این استایل در به کار ببردن هر رنگی مجاز هستید.

الگو ها

الگو های کاغذ دیواری را در این خانه ها معمولا همه می پسندند .استایل انگلیش هوم معمولا استایل شلوغی است اما نباید افراد را گیج کند و معمولا در این کاغذ ها از طرح های درشت در کنار طرح های ریز استفاده می شود .روکش مبل ها و صندلی ها یکی از ساده ترین راه هاست که بتوانید این استایل را به منزل خود وارد کنید زیرا مجبور نیستید مبل تازه بخرید و فقط باید روکش آن را تعویض کنید.

کاغذ دیواری گلدار

اگر می خواهید سبک انگلیش هوم را در خانه خود پیاده کنید ، انتخاب کاغذ دیواری گلدار می تواند بهترین گزینه های ممکن باشد. کاغذ دیواری گلدار، تاثیر بصری فوق العاده ای بر دکوراسیون می گذارد . اما اگر فضای شلوغ نمی خواهید ، می توانید از ترکیب کاغذ دیواری ساده با طرح دار کمک بگیرید.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

تاپستری گلدار

اگر به آویزان کردن پارچه از دیوار علاقه مند هستید ، یک پارچه با طرح گلدار تهیه کنید و به دیوار بزنید. پارچه تاپستری شاید به اندازه دیگر عناصر دکوری آشنا نباشد، اما استفاده از آن می تواند خیلی جذاب به نظر برسد.

جزئیات

دکوراسیون انگلیش هوم سرشار از اکسسوری های متنوع با جزئیات زیاد است مثلا سقف های پرتویی ، تخته های چوبی برای دیوار و کف های چوبی .

لامپ ها و شمع ها نیز کاملا سنتی هستند و کمتر از لوسترهای مدرن در آن ها استفاده می شود  و بیشتر این خانه ها شومینه دارند و یک عکس خانوادگی بسیار بزرگ در بالای شومینه قرار می گیرد . معمولا قاب این عکس ها نیز چوبی است و هر چقدر آن ها قدیمی تر باشد بیشتر به استایل انگلیسی نزدیک است

اکسسوری ها یادآور روابط بین خانواده ها می باشد و شامل عکس ها، بالش ها و آویزهای دست ساز است و اغلب لوازم کوچک جزئیات زیادی را به دکور خانه می دهد .

گلدان های پر شده از گل های باغچه یا سبدهایی از گل های مصنوعی را می توان برای این خانه ها استفاده کرد و تزئین و چیدمان گل ها مانند دیگر اکسسوری ها باید کاملا ساده باشد .

سمساری ها بهترین مکان برای پیدا کردن اکسسوری های مخصوص انگلیش هوم است.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

استفاده حتمی از قالیچه ها

من به شخصه یکی از طرفداران استفاده از قالیچه هستم که خوشبحتانه استایل انگلیش هوم هم همین گونه است و علاوه بر این آرشیتکت های انگلیسی و طراحان داخلی برای این نوع دکوراسیون ، استفاده از قالیچه های حصیری را پیشنهاد می کنند .

تزیینات شطرنجی

می توانید از روبالشی ها یا پتوهای شطرنجی استفاده کنید که چنین طرح هایی در فصل زمستان ، محیط خانه را گرم تر نشان می دهد .افراد در خانه های قدیمی نیویورک برای روتختی خود از طرح شطرنجی استفاده می کردند.

آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است و محلی است که در آن تولید انجام می شود ؛ مکانی که هم در آن آشپزی می کنید هم می خورید و هم کار می کنید .خانم ها زمان بسیار زیادی را در این مکان سپری می کنند، پس دکوراسیون آن نیز بیش از هر جای دیگری اهمیت دارد و باید طرحی را در این محل در نظر بگیرید که به هیجان و افزایش مهارت های آشپزی شما کمک کند.

اگرچه که طرح های روستایی برای سقف می تواند حس زیبایی را در شما زنده کند اما ممکن است که علاقه بیشتری به اتاق های مدرن داشته باشید و در این نوع استایل اجازه دارید در کنار تمام مواردی که گفتیم، یک آشپزخانه مدرن و طبق سلیقه خودتان داشته باشید.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

انتخاب ظروف گلدار

اجرای زمینه گلدار در محیط آشپزخانه خیلی ساده است. شما می توانید ظروف و لوازمی را بخرید که نقش گل دارند و با داشتن یک ست کامل از ظروف گلدار، این زمینه را به بهترین شکل اجرا کنید.

می توانید از قوطی های استوانه ای گلدار که در کنار سماور قرار داده می شود و یا خوراکی های مختلفی را می توان در آن قرار داد در فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

سرویس قاشق و چنگال گلدار نیزمورد دیگری است که می توانید در این سبک مورد استفاده قرار دهید.

سرویس چایخوری با طرح گل گلی می تواند به هنگام صرف چای احساس خوبی را در شما به وجود بیاورد.

انتخاب دستمال و سفره

دستمال های آشپزخانه، سفره ها و … را نیز می توانید گلدار انتخاب کنید . سبد نان و زیر قابلمه ای گل گلی نیز جذابیت فضا آشپزخانه را بیشتر می کند.

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری سفید بخرید و روی آن رومیزی گلدار و رنگی بیاندازید . استفاده از روکش صندلی های گل دار می تواند شما را در دکور کردن خانه به سبک انگلیش هوم کمک کند.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

قرار دادن ساعت در فضای آشپزخانه

اگر دوست دارید در زمان هایی که در آشپزخانه حضور دارید بیشتر در جریان وقت و زمان باشید از یک ساعت در محیط آشپزخانه خود استفاده کنید. شما می توانید در آشپزخانه خود از ساعت های رومیزی و یا دیواری استفاده کنید که رنگ آن ها هماهنگی لازم با رنگ فضای آشپزخانه شما را داشته باشد.

قرار دادن حوله در آشپزخانه

حوله یکی از وسایل ضروری در آشپزخانه به شمار می رود . از حوله هایی با طرح های گل گلی در آشپزخانه استفاده نمائید زیرا می توانند بیشترین و بهترین هماهنگی را با سبک انتخابی شما داشته باشند.

به کار گیری آباژور در آشپزخانه

در آشپزخانه از آباژورهایی که دارای طرح های گل گلی هستند استفاده کنید تا نور بیشتری در اختیار داشته باشند و بتوانید جذابیت محیط اشپزخانه را بیشتر نشان دهید.

چگونه یک دکوراسیون انگلیش هوم داشته باشیم ؟-وبسایت استیاژ

اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی محلی است که اعضای خانواده برای دورهمی ها بیشترین زمان را در آن سپری می کنند . پس مبلمان شما در این محل باید کاملا گرم و صمیمی باشد و در استایل انگلیش هوم معمولا مبلمان راحتی بیش از هر نوع مبلمان دیگری توصیه می شود.

اتاق ناهار خوری

این اتاق برای انگلیسی ها بیش از هر اتاق دیگری مهم است و هیچ خانه روستایی بدون داشتن این اتاق کامل نیست و استایل آن باید کاملا با میز و صندلی ناهارخوری هماهنگ باشد و مبلمان و صندلی های این اتاق باید علاوه بر جذابیت، لذت زیادی را ایجاد کند زیرا این اتاق می تواند محل برگزاری جشن ها و مراسم ها نیز باشد .

اتاق خواب

اگر به فکر اجرای انگلیش هوم با طرح گلدار در اتاق خواب هستید باید روتختی¬ های گلدار را برای خود تهیه کنید. ست کردن روتختی و کوسن ¬ها با پرده تاثیر خوبی در زیبایی خواهد داشت.

منبع :نمناک

مطالب مرتبط