چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی

راهنمای چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی به سبک ایرانی

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی

برای اینکه بتوانید خانه‌ای زیبا داشته باشید باید به تمام نکات و الزامات در طراحی منزل خود دقت کنید. اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس‌ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود. در این بخش دو مرحله را برای راهنمایی شما آماده کرده‌ایم. بخش اول شامل ده راه مختلف برای انواع مدل‌های قابل چینش در اتاق نشیمن است که به شما ارائه خواهد شد و بخش دوم راهنمایی به همراه نکات و ترفندهایی است که در اتاق نشیمن می‌توانید به کار بگیرید تا یک طرح دل‌نشین برای نشیمن خود به وجود آورده باشید. پیشنهاد ما به شما این است که این مطلب یعنی ” راهنمای چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی ” را از دست ندهید. راهنمایی که محدود به سبک دکوراسیون خاصی نبوده و برای چیدمان اتاق پذیرایی ایرانی نیز مناسب است.

اغلب اتاق نشیمن خانه‌های ما چیزهای زیادی را به خود می‌بیند. ما در این مکان تلویزیون تماشا می‌کنیم، با دوستان خود گپ و گفت می‌کنیم، گاهی اوقات کتاب مورد علاقه خود را روی کاناپه نشیمن دنبال می‌کنیم و حتی مواردی مثل انجام کارهای اداری که به خانه آورده‌ایم یا بازی‌های بچه گانه با کودکانمان و یا خوردن ناهار در کنار سایر اعضا خانواده را در این محل به چشم دیده‌ایم. این موارد نشان می‌دهد که اتاق نشیمن توانایی بسیار زیادی در ارائه امکانات و فرصت‌ها به ما دارد و نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

با توجه به همه آنچه گفته شد می‌توان حرکت‌های هوشمندانه‌ای را اجرا کرد که هر آنچه از اتاق نشیمن انتظار دارید در اختیار شما قرار دهد. اگر چه این اتاق بسیار سخاوتمند است که چنین مزایایی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما همه این‌ها بدون چالش نیز نخواهد بود. هر کارایی بیشتری از این فضا متوقع باشیم ترافیک بیشتری در لوازم موجود در اتاق نشیمن و همین طوری پیاده سازی طرح‌های خود خواهیم داشت. مهم‌ترین نکته در این باره این است که اولویت این فضا برای خانه شما چیست. و حقیقت غم انگیزی که باید با آن رو برو شویم این است که هر چه اتاق نشیمن ما کوچک‌تر باشد امکان دست یابی به اهداف و آرزوهای ما کم رنگ‌تر خواهد شد، یعنی باید قید یک سری از توقعاتمان را بزنیم. اکنون مدل‌هایی با یک حالت استاندارد آماده شده تا ذهن شما را به حرکت وا دارد. برای چرخاندن چرخ‌های ماشین خلاقیت خود از این ده روش استفاده کافی را ببرید و خانه شیک ایرانی خود را متحول سازید.

روش اول: چیدمان رسمی و متعادل

در اولین طرح از راهنمای چیدمان اتاق نشیمن به ابتدایی‌ترین نوع آن می‌رسیم. این طرح احتمالاً همان چیزی است که در بسیار از خانه‌ها مشاهده می‌شود و اولین چیزی است که به ذهن‌ها خطور می‌کند. علت نیز در نزدیکی فکرها به یک قاعده معین برای رسیدن به تعادل در خانه است. همواره سعی می‌شود تا خانه در حالت قرینه یا به تعبیری تعادل قرار بگیرید. یک اتاق رسمی که الگوی مربوط به آن را در ادارات نیز می‌توانید پیاده کنید. مبل‌ها روبروی یکدیگر و میز مبل در بین آن‌ها قرار می‌گیرد نقطه توجه یا کانونی خانه در طرفین افرادی که بر روی مبل‌ها می‌نشینند قرار گرفته و دکوراتیوها نیز در نقاط خالی گنجانده می‌شوند.

روش دوم: چیدمان تصادفی و متعادل

درست شبیه به روش اول است با کمی آرامش بیشتر. در این فضا که مبلمان رسمی مقابلتان جایش را با مبل‌های راحتی تک نفره عوض کرده یعنی احساس صمیمیت بیشتری برای اعضای مقابل خود به خرج می‌دهید. تلویزیون اگر قرار است در اتاق جایی داشته باشد به سمت صندلی یا مبل‌های تک نفره حرکت می‌کند و در حالی که شومینه و تلویزیون در روش اول در راستی عمودی هم قرار گرفته بودند، اینجا از یکدیگر جدا می‌شوند. یک میز عسلی زیبا و کوچک بین دو مبل تکی، تمام کننده همه آن چیزی است که روش دوم را به کمال می‌رساند

روش سوم: افزایش حالت راحتی بیشتر با مبل‌های چند منظوره

با یک چرخش نوسانی 90 درجه‌ای در قسمت کاناپه خود در اتاق نشیمن متوجه می‌شوید که کمی فضای بیشتری در اختیارتان قرار گرفته است. به این صورت که دید افقی شما زاویه بیشتری را شامل می‌شود و نقطه کانونی خانه به جای این که در طرفین شما باشد دقیقاً روبروی شما قرار گرفته است. با قرار دادن مبلمان راحتی و تک نفره که کاربری‌های دیگری نیز دارند در فضای اتاق پرتر دیده می‌شود. وجود پاف یا میزها کوچک زیر دستی از مواردی است که می‌تواند کمک کننده وضعیت این اتاق باشد. این اتاق نشیمن برای تماشای برنامه مورد علاقه شما در کنار عزیزانتان آماده شده است تا حس خوب کنار هم بودن را تجربه کنید.

روش چهارم: چیدمان مینیمال و راحت

وقتی در اتاق نشیمنی قرار می‌گیرید که حس راحتی و چیدمان اتاق، در درجه بالایی به منظور رعایت شدنشان قرار دارند، باید به سراغ مبل‌ها بروید تا بتوانید این نکته را رعایت کنید. مبل‌های ال در این چنین موقعیت‌هایی یاری کننده‌های بسیار مناسبی هستند چرا که فضای پرت شما را کاهش می‌دهند و به چیدمان نشیمن شما نظم می‌دهند. به عنوان راهنمای چیدمان اتاق نشیمن به این مطلب نگاه کنید چگونه با صندلی‌های راحتی نرم و بزرگ در کنج اتاق احساس راحتی را می‌توان به وجود آورد. با کمی تمیز کاری و حذف موارد غیر ضرور سادگی اتاق بسیار دل‌نشین شده و احساس خفگی از محیط برداشته می‌شود.

روش پنجم: یکپارچه سازی محیط اتاق نشیمن با سبک شیک

عمق نگاه به اتاق نشیمن شبی شیک (درباره این موضوع به طور مفصل در مقاله‌ای جداگانه، توضیحاتی ارائه خواهیم داد) را با یکپارچه سازی اتاق به وسیله مبل‌های یکدست زیاد کنید. خانه‌ای با دکوراسیون دهه پنجاه. اینجا با کمی تغییرات می‌توان اتاقی یکدست ساخت. مهم‌ترین نکته در رنگ‌های موجود در اتاق است که بیشتر این رنگ‌ها به مبل‌ها تعلق دارد. پس با توجه به ترکیب رنگ مبل ها و ست کردن آن‌ها با فضای کلی نشیمن شیک خود را تکمیل کنید.

روش ششم: نشیمنی با چاشنی اتاق کار

در خانه‌هایی که فضای بزرگی ندارند کار سختی است که به عنوان راهنمای چیدمان اتاق نشیمن آن‌ها وارد عمل بشویم، اما کار ما کمک کردن به افرادی است که در حالت‌های مختلف برای رسیدن به آرزوهایشان در تلاشند. اگر اتاق نشیمن مجموعه‌ای است که شما باید به منظور کاربردهای دیگر از آن کمک بگیرید، کارتان برای ساخت اتاق کار ساده‌تر از سایر موارد خواهد بود. یک اتاق دو منظوره که مرز بین نشیمن و اتاق کار را با مبل‌ها و فرش‌ها می‌توان ساخت. کنج اتاق بهترین فضا به منظور اختصاص میز کار خواهد بود. سعی کنید بیشتر از این اتاق نشیمن را به چالش نکشید تا توازن بین ارکان اتاق بر هم نریزد.

روش هفتم: سبک مدرن کلاسیک

وقتی در مورد جزییات سبک مدرن بیشتر تأمل می‌کنیم متوجه خواهیم شد که این سبک بر خلاف ظاهر ساختار شکنانه ای که به وجود می‌آورد، در مجموع نتیجه‌ای کاملاً ساده و بدون چالش را به ارمغان آورده است. به منظور راهنمای چیدمان اتاق نشیمن باید عرض کنیم سبکی ترکیب شده از چیدمان کلاسیک با متد مدرن باعث می‌شود خانه‌ای دل بازتر و آزادتر داشته و نگاه‌های ببیننده هرگز از گشت و گذار در اتاق نشیمن شما سیر نشود. مبل‌ها را به روش کلاسیک در بخشی از اتاق بچینید تا اصول نشیمن بودن فضا حفظ شود و در بخش باقی مانده مدرن بودن را به اتاق تزریق کنید. همه این‌ها با یک دست مبل زیبا و خالی کردن محیط از حواشی به دست می‌آید. دیگر نه نیازی به تلویزیون یا گلدان در اتاق است و نه احتیاجی قرار گیری میز در فضای کلاسیک. همه چیز آن‌قدر شسته و رفته است که نیاز به توضیح بیشتر ندارد.

روش هشتم: خانوادگی و دوستانه

با این روش که در راهنمای چیدمان اتاق نشیمن برای شما مطرح می‌کنیم بهترین حالت برای رسیدن به یک فضای مستقل در دورهمی های خانوادگی و فضای مجزا برای پذیرایی از دوستانتان دست خواهید یافت. برای این کار یک مبل نیاز دارید تا بخش خانوادگی خود را ایجاد کنید. (البته می‌توانید مبل‌ها خود را به صورت ال بچینید). با فرش یا موارد مشابه می‌توانید فضا را به دو قسمت با اندازه‌های دلخواه تقسیم کنید. قسمت دیگر از فضا که قرار است محل میزبانی از دوست یا دوستانتان باشد با یک کاناپه راحتی شکل می‌گیرد. برای کاربردی‌تر کردن این محل می‌توانید از مبل‌های تختخواب شو یا مبل میزبان نیز استفاده کنید تا در صورتی که میهمانتان نیاز به استراحت داشت وی را به یک مبل راحت و آرامش بخش برای استراحت دعوت کرده باشید.

منبع: توک مارکت

مطالب مرتبط