مبل مدرن، خونه رو چجوری بچینم؟

چیدمان مبل مدرن در منزل

مبل مدرن، خونه رو چجوری بچینم؟

مبل مدرن، خونه رو چجوری بچینم؟

در این مقاله درباره مبل مدرن و نقش آن در دکوراسیون حرف بزنیم. اینکه مبل مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا انتخاب مبلمان مدرن برای دکوراسیون منزل شما مناسب است یا نه؟ چه زمانی باید به فکر انتخاب و خرید مبل مدرن باشید؟ و آیا چیدمان مبل مدرن با مبل کلاسیک فرق می‌کند؟ ممکن است شما هم سوالاتی شبیه به این‌ها داشته باشید. ما در این مقاله به بیشتر سوالات شما پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

در این بخش از مقاله میخواهیم درباره تفاوت‌های طراحی مبل مدرن با طراحی کلاسیک حرف بزنیم و بگوییم که مبلمان مدرن چه ویژگی‌هایی دارد.

 1. طراحی ساده: یکی از ویژگی‌‌های اصلی مبلمان مدرن طراحی ساده آن است. در واقع مبل مدرن بر خلاف مبل کلاسیک، تزئینات و جزئیات اضافی ندارد اما در عوض تزئیات اصلی شامل طراحی فرم بدنه در آن به شکل مدرن، خلاقانه و امروزی است
 2. طراحی کاربردی: یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی‌های طراحی مدرن تکیه بر طراحی کاربردی است. به این معنی که سعی می‌شود تا محصول مورد نظر با کم‌ترین و ساده‌ترین طراحی، بیشترین استفاده را داشته باشد. احمالا هرگز در طراحی مبل کلاسیک ندیده‌اید که مبلی در کنار خود کتابخانه یا میز عسلی متصل داشته باشد. اما طراحی‌هایی از این دست را در سبک مبلمان مدرن زیاد می‌بینید
  1. استفاده از مبل مدرن با رنگ‌های خنثی همیشه معجزه‌گر است. چون نه تنها تاثیر منفی بر هارمونی رنگی خانه ندارد، بلکه دست شما را باز می‌گذارند تا رنگ مورد نظرتان برای سایر وسایل خانه را آزادانه‌تر انتخاب کنید
  2. توجه داشته باشید که اگر مبدل مدرن با پایه استیل انتخاب می‌کنید، بهتر است که وسایل دیگر مرتبط با مبل مثل میز ناهارخوری، آینه کنسول و ویترین‌تان نیز استیل باشند نه چوبی. مثلا همه استیل نقره‌ای یا طلایی باشند. یعنی حتی از نظر رنگ فلز نیز باید یکی باشند
  3. مبلمان مدرن بر خلاف مدل‌های کلاسیک تنوع زیادی از نظر رنگ، شکل و فرم مبل دارند. مثلا مجبور نیستید که حتما آن‌ها را به صورت ست 7 نفره بخرید، بلکه می‌توانید با توجه به فضایی که در منزل دارید از مدل‌های مبل ال استفاده کنید. بنابراین حواستان باشد که انتخاب‌های درست‌تری داشته باشید متریال مدرن: در طراحی مبل مدرن بر خلاف مبل کلاسیک از چوب کمتر و پارچه بیشتری استفاده می‌شود. حتی انواع مبلمان راحتی که نوعی مبل مدرن به حساب می‌آیند به صورت تمام پارچه می‌باشند. علاوه بر این بسیاری از مدل‌های مدرن به جای چوب با فلز استیل نقره‌ای، طلایی، مشکی یا مسی ساخته می‌شوند.
   مبل مدرن، خونه رو چجوری بچینم؟

   وقت خرید مبل مدرن به چه نکاتی توجه کنیم؟

   در بخش قبلی با مهم‌ترین ویژگی‌های مبل مدرن و تفاوت آن با مبلمان کلاسیک آشنا شدید. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که در هنگام خرید مبلمان مدرن باید چه نکاتی را بیشتر مد نظر قرار بدهیم تا خرید رضایت‌بخش‌تری داشته باشیم؟

   شاید ساده به نظر برسد اما واقعیت این است که انتخاب مبل با طراحی مدرن به دلیل تنوع زیادی که از نظر رنگ‌بندی و طراحی دارند کار بسیار سختی است.

   چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک چجوریه؟

   بر خلاف چیدمان سبک کلاسیک  که قوانین خاصی مثل حفظ قرینگی در آن ضروری است، برای چیدمان مبل مدرن دست‌تان کاملا باز است، چرا که از چیدمان گرد و مستطیل تا بدون نظم می‌توانید بچینید؛ اما برای انتخاب یک چیدمان صحیح باید ابتدا فضای منزل‌تان را بررسی کنید و نقطه کانونی اتاق و ضلع‌های اطرافش را در نظر بگیرید؛ برای مثال اگر فضا ال شکل یا مستطیل است اما با متراژ کم، هرگز به سراغ چیدمان گرد نروید! اما اگر یک پذیرایی بزرگ با نورگیری زیاد دارید، می‌توانید فضا را بخش‌بندی کنید و دو چیدمان گرد و مستطیل را هم زمان داشته باشید.
   منبع: چیدانه

مطالب مرتبط