استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد در خانه

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد از دسته رنگ های بسیار گرمی است، که در عقیده های مختلف تعابیر بیشماری نیز برای آن در نظر گرفته شده است، برخی رنگ زرد را نشان از مریضی می دانند و برخی آن را شادی آور زندگی، اما اگر این رنگ زیبا در کنار رنگ های مکمل دیگر قرار بگیرد قادر است حس شادابی و طراوت  را برای افراد خانه ایجاد کند. رنگ زرد از معدود رنگهایی می باشد که با توجه به زاویه و میزان تابش نور در هر جهتی نمایی متفاوت دارد.

از ترکیبات رنگی خنثی در کنار رنگ زرد استفاده کنید

رنگ زرد را در هر نقطه ای از منزل می توان استفاده کرد، اما یک نکته را فراموش نکنید، هیچ رنگی را به صورت غالب در محیط استفاده نکنید، چرا که باعث دلزدگی و خستگی افراد خانه خواهد شد.

از ترکیبات رنگی خنثی همچون سفید و سیاه در کنار رنگ زرد بهره بگیرید، تا بتوانید بیش از پیش درخشندگی رنگ زرد را در دکوراسیون خود به نمایش بگذارید.

از رنگ زرد برای اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب کودک و … استفاده کنید، تناسب رنگی را رعایت کنید به طور مثال برای اتاق پذیرایی می توانید از مبلمانی زرد رنگ در کنار دیوارهایی سفید بهره بگیرید، و برای تناسب رنگها در کنار هم از گلدانی پر از گلهای نرگس و یا سبدی پر از میوه های زرد رنگ استفاده کنید.

استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه

برای آشپزخانه به هیچ عنوان کل دیوارها و کابینت ها را یک رنگ انتخاب نکنید، برای این منظور می توانید از ترکیبات رنگی زرد با سفید و یا سیاه بهره بگیرید، به طور مثال می توانید دیوارها را به رنگ سفید انتخاب کرده و کابینت ها را زرد برگزینید، و یا برعکس؛ به این صورت حس شادابی و طراوت زیادی را به آشپزخانه خود داده اید و قطعا از نتیجه شگفت انگیز خواهید شد.

زرد را در اتاق خواب استفاده کنید

اتاق خواب کودک، نوجوان و یا حتی اتاق خواب خود را نیز می توانید با رنگ زرد زیبا کنید، از ترکیبات رنگی استفاده کنید که باعث بیشتر جلوه دادن زرد شود، و با این رنگ همخوانی بسیار زیادی داشته باشند. استفاده از رنگ قرمز، آبی، سبز و رنگ های خنثی در کنار زرد بسیار زیبا خواهد شد.

می توانید با دیوارهایی مشکی و سفید، همراه با تختی زرد رنگ و یا تکه فرشی زرد، شکوه بی نظیری را به اتاق خواب خود بدهید.

مطالب مرتبط