چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟

 در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم

چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟

به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سيما، چند سالی است که رنگ‌های چیدمان خانه‌ها و مبل‌ها تغییر کرده است. اگر در گذشته رنگ‌های تقریبا مشخصی برای مبل‌ها وجود داشت، اما اکنون بازار پر شده است از رنگ‌های روشن و چشمگیر. درست است که تنوع در بازار بسیار شده است، اما از آن سو نگه‌داری مبلمان نیز سخت شده و شگرد‌های خاص خود را دارد.

چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟ - وبسایت آستیاژ

تمیز کردن مبل چرم


تمیز نگه داشتن مبل‌های چرم کار سختی نیست. به شرطی که شما همیشه مراقب آن باشید و تمیز کردن آن را موکول به یک سال زمان خانه تکانی نکنید و نگذارید لکه‌ها برای مدت طولانی روی آن باقی بماند. برای تمیز کردن این مدل از مبل‌ها ابتدا باید مبل را به خوبی جاروبرقی بزنید. لکه‌های چربی به راحتی توسط دستمالی نرم از بین می‌روند. برای از بین بردن لکه‌های جوهر از مبل چرم باید از دستمالی کتانی همراه الکل استفاده کنید. برای تمیز کردن مبل چرم هرگز از آب زیاد و صابون استفاده نکنید چرا که کار خود را سخت می‌کنید و ممکن است لکه‌ها تثبیت شود.

پاک کردن رد سوختگی از مبل پارچه‌ای


رد سوختگی بر لباس یا مبل یکی از بدترین رد‌ها است و ممکن است بار‌ها لباس یا وسیله‌ای را به علت همین رد سوختگی دور انداخته باشید، اما مبل وسیله‌ای نیست که به راحتی آن را دور انداخت. برای بردن لک سوختگی بر مبل راهکاری وجود دارد. برس نرم کوچک را انتخاب کنید و از آن برای تمیز کردن بقایای سوختگی از سطح مبل استفاده کنید. سپس از پشت یا زیر مبل تکه‌ی کوچکی تقریبا به اندازه لکه سوختگی جدا کنید، به داخل حفره سوختگی یک چسب قوی بزنید و پارچه را از داخل به سطح سوراخ شده بچسبانید. سعی کنید نهایت ظریف‌کاری را به خرج دهید، وگرنه با گذشت زمان پارچه از مبل جدا می‌شود.

چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟ - وبسایت آستیاژ

شستن مبل با دستگاه


از آن جایی که شستن مبل کاری است که حوصله و دقت نیاز دارد شاید برخی نخواهند که این کار را انجام دهند و علاقه‌ای به آن نداشته باشند. اگر از این دسته هستید بهتر است شست‌وشو مبل‌ها را به کاردان کار بسپارید. شستشوی مبل با دستگاه توسط یک دستگاه مکانیزه انجام می‌شود که جهت نظافت و شستشوی انواع مبل طراحی و ساخته شده است. ویژگی مثبت این شیوه آن است که از فرو رفتن آب در مبل جلوگیری می‌کند.

چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟ - وبسایت آستیاژ

چه شوینده‌ای استفاده کنید

برای انتخاب شوینده باید به درستی رفتار کنید. یکی از موادی که برای شست و شوی مبل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد شامپوی مخصوص مبلمان است. در انتخاب شامپو باید توجه کنید که شامپویی که استفاده می‌کنید، با الیاف و مواد سازنده‌ی مبلمان یا فرش‌های شما سازگاری داشته باشد و دارای فرمولاسیون مناسبی باشد تا تار و پودشان خراب نشود و رنگ‌های مختلف الیاف باهم ترکیب نشوند و سلامت و لطافت مبل‌ها حفظ شود. برای این کار می‌توانید آن قسمتی از پارچه مبل را که در دید نیست ابتدا برای تست کردن شست‌وشو دهید تا مطمئن شوید که شوینده به پارچه مبل شما آسیبی وارد نکند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه برای “چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟”

  1. oqavfnriqn گفت:

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?