تغییر دکوراسیون تا قبل از عید نوروز

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون تا قبل از عید نوروز

تغییر دکوراسیون تا قبل از عید نوروز - وبسایت آستیاژ

اسفند ماه که از راه میرسد خانم ها به فکر خانه تکانی و ایجاد تغییراتی در دکوراسیون داخلی منزل شان می افتند و دوست دارند تا فرا رسیدن عید نوروز خانه ای تمیز و شیک داشته باشند، اگر شما هم میخواهید در سال نو دکوراسیونی نو داشته باشید برایتان بهترین ایده های تغییر دکوراسیون را آورده ایم.

تغییر دکوراسیون عید

خانه تکانی یکی از آیین های عید نوروز است که به واسطه آن وسایل قدیمی و اضافه دور ریخته میشوند، بخش های مختلف خانه تمیز میشوند و تغییراتی در دکوراسیون شکل میگیرد.

تغییر دکوراسیون برای عید نوروز

با آمدن فصل بهار و عید نوروز نمیتوان با همان دکوراسیون قدیمی به استقبال سال نو رفت، اما شاید با خودتان بگویید تغییر دادن دکوراسیون کلی هزینه میخواهد اما بهتر است بدانید گاهی با یک سری جا به جایی ها بین وسایل منزل، رنگ کردن دیوارها و اضافه کردن چند گل و گلدان میتوانید دکوراسیونی جدید خلق کنید کافیست دست به کار شوید و با ایده ها و اصول عنوان شده بسیار ساده در این بخش از سایت ما  ظاهر جدیدی به منزل تان ببخشید.

دکوری های ریز و اضافه را جمع کنید

اولین کاری که انجام میدهید این است که اگر خانه تان پر از تزیینات ریز و درشت است آن ها را حذف کنید، تزیینات زیاد خانه را شلوغ به هم ریخته نشان میدهد. فضای خانه را از هرگونه وسایل دکوری ریز خلوت کنید و بدانید برای اتاق پذیرایی یک تابلو و یک گلدان کافی است.

تغییر دکوراسیون تا قبل از عید نوروز - وبسایت آستیاژ

رنگ دیوارها را تغییر دهید

برای زیباتر شدن دیوار ها روش های مختلفی همچون استفاده از دیوارپوش و کاغذ دیواری وجود دارد اما ارزانترین روش رنگ آمیزی کردن دیوار ها است، اگر همیشه دیوارهای منزل تان رنگ سفید داشتند بهتر است این بار از رنگ های دیگر برای دیوارها استفاده کنید، رنگ های خنثی و رنگی که با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد مناسب است اگر دوست دارید دکوراسیون منزل تان بهاری شود رنگ سبز ملایم بهترین ایده است.

در مبلمان خود تغییراتی به وجود آورید

اگر امکان تعویض مبلمان وجود ندارد میتوانید فقط کوسن های مبل را عوض کنید و نمای جدید به مبلمان و اتاق نشیمن ببخشید، از رنگ های متضاد میتوانید برای کوسن های مبل استفاده کنید.

گل ها و گیاهان را وارد دکوراسیون منزل تان کنید

دکوراسیون بهاری بدون گل و گیاه اصلا ممکن نیست، برای اینکه منزل تان برای عید نوروز حال و هوای بهاری به خود بگیرد گل ها و گیاهان را وارد کوراسیون منزل تان کنید.

نور طبیعی را وارد فضای منزل تان نمایید

با آمدن فصل بهار بهتر است پرده های ضخیم را جمع کنید و به جای آن ها از پرده های حریر و نازک که رنگ های روشن دارند استفاده کنید تا نور طبیعی بتواند وارد فضای منزل تان شود.

تغییر دکوراسیون تا قبل از عید نوروز - وبسایت آستیاژ

بهار را وارد خانه خود کنید

قرار نیست برای تغییر دکوراسیون منزلتان، لوسترهای گران قیمت بخرید بلکه می توانید برای فضای راهرو منزل با استفاده از شاخه گل های مصنوعی و ربان های تزئینی سقف آویزهای رنگی خود درست کنید و به راحتی فضایی بهاری را وارد خانه خود کنید.

قالی های خود را جمع کنید

اگر تمام فضای خانه را برای فصل زمستان با فرش و قالی پوشانده اید، با شروع فصل بهار قالی های را از روی زمین جمع کنید و منظره ای خلوت و خنک را در فضا ایجاد کنید.

در آشپزخانه تغییراتی ایجاد نمایید

اگر می خواهید با هزینه کم تغییر اساسی در آشپزخانه به وجود آورید از کاشی ها و دیوارپوش های بین کابینتی استفاده کنید. این کاشی ها و دیوار پوش ها در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارند. از رنگ های کابینت برای انتخاب طرح ایده بگیرید و نقوش رنگارنگ و شادتر را به کار ببرید.

اگر می خواهید با هزینه کم آشپزخانه تان تغییر کند و نمی توانید کابینت خود را عوض کنید ، می توانید از استیکرها و برچسب های کابینت استفاده کنید و از دو رنگ مکمل استفاده کنید و از استیکرهای طرح دار و ساده در کنار هم استفاده کنید.

سرویس بهداشتی را تزئین کنید

برای شیک تر و خاص تر شدن سرویس بهداشتی را تزیین کنید . شمع های تزیینی، گلدان های کوچک گل و چند وسیله بهداشتی را درون سینی متناسب با رنگ بندی و سایر وسایل گذاشته و آن را در گوشه ای از سرویس بهداشتی خود قرار دهید.

همچنین شما می توانید گیاهانی که به نور طبیعی کمی نیاز داشته و در مکان های مرطوب مقاوم هستند را تهیه کرده و درون سرویس بهداشتی خود بگذارید.

از قفسه ها، شلف ها و جا حوله ای های متفاوت و جدید در سرویس بهداشتی استفاده نمایید.

از میزهای شفاف و شیشه ایی استفاده کنید

برای بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک خانه ی خود از میزهای شفاف و شیشه ایی استفاده نمایید و اشیاء را گروهی روی تاقچه یا فضاهای روی شومینه قرار دهید.

یک آباژور زیبا بخرید

برای تغییر ترکیب رنگ و تغییر دکوراسیون منزل یک آباژور شیک و هماهنگ با رنگ دکوراسیون انتخاب کنید مثلا آباژوری انتخاب نمایید که کلاهک آن رنگ دکوراسیون و پایه آن نیز با سلیقه شما هماهنگ باشد.

از آیینه استفاده نمایید

برای تغییر در دکوراسیون منزلتان از یک آینه بزرگ قدی یا آینه کنسول استفاده کنید. اگر هم می خواهید خیلی ارزان آینه منزل تان که قدیمی شده را تغییر دهید فریم آینه را رنگ کنید و آن را نو کنید.

قفسه کتابخانه را رنگ کنید

کتابخانه نیز می تواند کانون توجه مهمانان علاقمند به کتاب باشد پس برای ایجاد تغییر قفسه کتابخانه را دو یا سه رنگ کنید و یک تضاد رنگی چشم نواز ایجاد کنید تا لوازم دکوری و کتاب ها در آن بیشتر به چشم بیایند.

از مجسمه ها و تابلوهای نقاشی استفاده کنید

یک ایده عالی برای تغییر ارازن دکوراسیون منزل به خصوص اتاق پذیرایی استفاده از یک تابلوی نقاشی یا تابلو فرش رنگی بزرگ است.

مطالب مرتبط