ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 آشپزخانه مدرن

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه ها یکی از مورد توجه ترین قسمت ها در هر خانه ای است و بیشتر خانم های خانه دار توجه ویژه به این قسمت از خانه دارند زیرا قسمت زیادی از وقت خود را هر روز در این محیط می گذرانند و این فضا تأثیر زیادی روی آنها خواهد داشت.

پس سعی می کنند در چیدمان آن و خرید وسیله برای دکوراسیون آن حساسیت زیادی را به خرج دهند و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن - وبسایت استیاژ

هر کسی مختار است که آشپزخانه و به طور کل خانه خود را با توجه به سلیقه شخصی خودش تزیین کند اما هدف از جمع آوری این مقاله دادن ایده هایی است که با کمک آنها می توانید دکوراسیون زیباتر و جذاب تری در خانه خود داشته باشید و از آن لذت ببرید.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن - وبسایت استیاژ

یکی از ایده هایی که برای آشپزخانه مدرن پیشنهاد می شود کفپوش چوبی برای آشپزخانه است. در کنار کفپوش چوبی کابینت های سفید رنگ و لوازم آشپزخانه استیل و صندلی‌های اپن یا جزیره می تواند تکمیل کننده این سبک مدرن باشد.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن - وبسایت استیاژ

آشپزخانه مدرن سفید

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه مدرن یکی از اصلی‌ترین فاکتورها است. در هر خانه ای، آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت هایی است باید به چیدمان دکوراسیون آن دقت شود و خیلی از افرادی که به دنبال سبک مدرن هستند سعی می‌کنند فاکتور سادگی که اصلی ترین نشانه سبک مدرن است را با استفاده بیشتر از رنگ سفید و وسایل استیل پیاده کنند.

 بعضی از افراد تصور می‌کنند که استفاده از رنگ سفید کار درستی نیست زیرا کثیفی ها را خیلی زود تر نشان می دهد اما دقیقا برعکس این ماجرا است و استفاده از رنگ سفید باعث ایجاد تمیزی و نشاط در محیط می شود و باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضای در دسترس می شود.

رنگ سفید جزو آن دسته از رنگ هایی است که با همه رنگ های دیگر ست میشود. به طور مثال ترکیب رنگ سفید در کنار رنگ قهوه ای مثل استفاده از وسایل چوبی یا استفاده از وسایل استیل که رنگ نقره ای دارند می تواند یک دکوراسیون مدرن را برای شما برقرار کند.

 البته در کنار این رنگ سفید نورپردازی مناسب می تواند باعث شود این زیبایی دو چندان شود. در خانه هایی که پنجره و نور گیر مناسب ندارند نورپردازی می‌تواند جای خالی آنها را پر کند.

این رنگ سفید می تواند هم در کابینت های آشپزخانه و هم در رنگ آمیزی دیوارها و سقف بکار برود و هم قسمت جزیره آشپزخانه یا یخچال و سایر وسایل می توانند سفید باشند.

آشپزخانه مدرن ایرانی

در بیشتر خانه های ایرانی آشپزخانه ها جزو مهم ترین قسمت های خانه هستند و خانم های خانه دار حساسیت زیادی در خرید وسایل برای آن دارند. این حساسیت فقط شامل جایگاه قرار گیری یخچال و گاز و ماشین لباسشویی نیست و حتی در چیدمان داخل کابینت ها و انتخاب رنگ آن ها هم حساس هستند.

 البته بزرگ و کوچک بودن آشپزخانه در طراحی دکوراسیون داخلی آن تاثیر گذار است و اینکه چه فضایی در اختیار شما قرار دارد در نوع خرید وسایل و چیدمان آن ها تأثیرگذار خواهد بود.

 بعضی از خانواده ها دکوراسیون سنتی و بعضی دیگر دکوراسیون مدرن را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنند و با در نظر گرفتن هر کدام از این سبک ها وسایلی که لازم است برای آن خریداری شود تغییر می کند.

سعی کنید وسایلی که برای آشپزخانه خریداری می کنید با سبک کلی هماهنگی داشته باشد و اگر دکوراسیون مدرن را انتخاب کردید و از رنگ های ساده و خنثی برای دیوارها استفاده کردید از وسایلی که در دکوراسیون سنتی استفاده می شود مانند وسایل برنزی و یا پر زرق و برق استفاده نکنید و حتی فرشی که در آشپزخانه استفاده می کنید و یا پرده ها باید با سبک کلی دکوراسیون مطابقت داشته باشد تا باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما شود.

 معمولا در دکوراسیون ایرانی فرش عضو جدا نشدنی از دکوراسیون است و انتخاب درست آن می تواند زیبایی فضا را چند برابر کند. از انتخاب طرح های خیلی شلوغ برای فرش خودداری کنید، مخصوصا اگر فضای در دسترس شما کوچک است، زیرا این شلوغی باعث کوچکتر به نظر رسیدن محیط می شود.

آشپزخانه مدرن شیک

اگر تمایل دارید آشپزخانه ای شیک و مدرن داشته باشید بهتر است در خرید وسایل برای آشپزخانه خود دقت زیادی به خرج دهید و هر چیزی را در جایگاه مناسب خود قرار دهید. برعکس افرادی که فکر می‌کنند خرید تمام وسایل کار درستی است باید بگویم که این کار باعث شلوغ تر شدن فضا و گرفتن زیبایی از آن شود.

 پس سعی کنید هر وسیله ای که مورد نیاز شما است را خریداری کنید و در آشپزخانه قرار دهید این کار هم از نظر هزینه به نفع شما خواهد بود و هم فضای باز تر و بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد و برای چیدمان وسایل دچار سردرگمی نمی شوید.

 با افزایش تقاضا در زمینه وسایل خانه و آشپزخانه تنوع کالا در این زمینه بسیار بالا رفته است و شما با هر سلیقه و پولی که در اختیار دارید می توانید دکوراسیون دلخواه خودتان را داشته باشید.

سعی کنید بیشتر از رنگ های خنثی و یک دست استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد فضا را شلوغ نکنید. با رعایت نکاتی که گفته می شود می توانید یک دکوراسیون شیک در آشپزخانه خود داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه

چیدمان دکوراسیون منزل و آشپزخانه ها در هر کشوری مطابق با سبک مورد پسند بیشتر مردم آن کشور است و خیلی از افراد با مشاهده دکوراسیون آشپزخانه های ترکیه‌ای به این مدل علاقه مند شدند و تمایل دارند از این سبک پیروی کنند.

 در دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای بیشترین چیزی که جالب توجه میکند کابینت ها هستند. زیرا ترکیه در طراحی و ساخت کابینت مهارت زیادی دارند و این تنوع محصول و زیبایی باعث شده دکوراسیون آشپزخانه های آنها جزو بهترین ها باشد و یک دکوراسیون منحصر به فرد در این قسمت از خانه ایجاد کند.

 در آشپزخانه های ترکیه ای از کابینت های دیواری بلند استفاده کنند و این کابینت ها وسایل زیادی را می توانند در خود جا بدهند و همین قضیه باعث می شود که فضای آشپزخانه خلوت‌تر شود و از شلوغی زیاد این فضا جلوگیری شود و همانطور که بارها اشاره کردیم فضای خلوت هم زیباتر است و هم آرامش بیشتری دارد.

 ترکیه ای ها بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ های روشن استفاده می کنند و همانطور که اشاره کردیم رنگ روشن باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود.

مطالب مرتبط