نورپردازی مناسب برای دکوراسیون غذاخوری و آشپزخانه شما

نورپردازی مناسب برای دکوراسیون

نورپردازی مناسب برای دکوراسیون غذاخوری و آشپزخانه شما

افرادی که حساسیت زیادی برای چیدمان دکوراسیون منزل خود در قسمت های مختلف دارند سعی می کنند نورپردازی هر قسمت متناسب با فضایی باشد که در اختیار دارند و معمولاً برای قسمت های غذاخوری منازل نمی دانند که چه نوع نورپردازی بهتر است داشته باشند و روشنایی مناسب برای میزهای ناهارخوری چطور باشد بهتر است. بسیاری از ما از این مسئله آگاهی داریم که دکوراسیون غذاخوری باید متفاوت تر از سایر قسمت های منزل باشد و با توجه به هدفی که این قسمت دارد وسایل و همچنین نورپردازی آن با سایر قسمت های خانه متفاوت خواهد بود.

 

نورپردازی مناسب برای دکوراسیون غذاخوری و آشپزخانه شما - وبسایت استیاژ

در جاهایی که مربوط به غذا خوری هست هم قرار است غذا و پذیرایی انجام شود هم گپ و گفت هایی که در حین غذا خوردن اتفاق می افتد باید مد نظر قرار گرفته شود پس بهتر است که قسمت بالای میز غذاخوری به اندازه کافی روشنایی داشته باشد. مثلا اگر در بالای میز غذاخوری خود از لوستری که ارتفاع پایین تری نسبت به سطح زمین داشته باشد استفاده کنید متوجه می شوید که چه تاثیر مثبتی در فضای غذاخوری شما گذاشته است.

بهتر است تعداد لامپ هایی که در این فضا قرار می‌گیرند و همچنین نوری که در این فضا پخش می شود به گونه‌ای باشد که ظرف های خوش آب و رنگ غذا به وضوح مشخص باشند تا جلوه اصلی میز غذاخوری شما بتواند خود را نشان دهد. می‌توانید علاوه بر لوسترها از آباژور هایی که پایه های بلند یا خمیده دارند برای نورپردازی قسمت غذاخوری در منزل خود استفاده کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای نورپردازی قسمت غذاخوری منزل خود انجام دهید این است که از تعدادی لامپ که آویزهای بلند دارند در قسمت سالن غذاخوری استفاده کنید. ولی نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که توجه کنید سبک اصلی دکوراسیون منزل شما به چه صورت است و بعد اقدام به خرید آباژور و لوستر کنید زیرا مهم است که حتی کوچکترین وسایل هم با سبک اصلی دکوراسیون منزل شما همسو باشد و از قانون قاعده اصلی پیروی کنند.

 

نورپردازی مناسب برای دکوراسیون غذاخوری و آشپزخانه شما - وبسایت استیاژ

علاوه بر نورپردازی هایی که در گوشه و کنار سقف فضای غذاخوری شما صورت می گیرد شمعدانی ها و جاشمعی هایی که بر روی میز قرار می گیرند و همچنین گلدان ها باید به گونه ای باشد که با سبک دکوراسیون قالب محیط سازگاری داشته باشد و همچنین به ابعاد میز غذا خوری هم توجه داشته باشید و اگر میزغذاخوری کوچکی دارید از شمعدانی های بزرگ بر روی آن استفاده نکنید و برعکس. با رعایت کردن تمام نکاتی که در مورد دکوراسیون فضای غذاخوری منازل گفته شد می تواند در نهایت بهترین دکوراسیون را برای شما ارمغان آورد تا از قرار گرفتن در آن محیط به وجود بیاید و از آن لذت ببرید.

 

 

مطالب مرتبط