برای منحصربفرد بودن این قوانین دکوراسیون را می توان زیر پا گذاشت

این قوانین دکوراسیون را می توان زیر پا گذاشت

برای منحصربفرد بودن این قوانین دکوراسیون را می توان زیر پا گذاشت

برای منحصربفرد بودن این قوانین دکوراسیون را می توان زیر پا گذاشت - وبسایت استیاژ

بیشتر افراد فکر می‌کنند که چون طراحان داخلی دکوراسیون در این زمینه اطلاعات زیادی دارند پس حتما چیزهایی که آنها می گویند بهترین گزینه ها است و می‌توانند بهتر از خود افراد برای خانه و دکوراسیون آنها تصمیم گیری کنند ولی همیشه این طور نیست چون همانطور که شما هم به خوبی می دانید در بین افراد مختلف اختلاف سلیقه وجود دارد. اما کسانی وجود دارند که قوانین دکوراسیون را زیرپا می گذارند ولی چون اسم طراح روی آنها است افراد اجازه خورده گرفتن به آنها را ندارند. ولی اگر بخواهید به صورت کلی بدانید قانون و قاعده خاصی برای طراحی داخلی منزل وجود ندارد فقط یکسری نکات وجود دارد که اگر به آنها توجه شود باعث می شود که دکوراسیون زیباتر جلوه کند زیرا این نکات خلاصه نظرسنجی از افراد زیادی است که از مدل های مختلف دکوراسیون دیدن کردند و نظرات خود را بیان کردند. ولی اگر شما فکر می کنید که در بعضی از موارد ایده‌های نو و جدیدی به ذهن شما می رسد که از هیچ کدام از قوانین قبلی پیروی نمی‌کند اما نگران نباشید و جسارت این را داشته باشید که پا را از این قانون ها فراتر بگذارید و ایده های خود را در دکوراسیون منزل پیاده کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

جای کتابخانه در سالن غذاخوری نیست

بیشتر افراد فکر می‌کنند که فضایی که در آن غذا خوردن و پذیرایی انجام می شود باید یک جای آرام و دنج باشد و سعی می‌کنند این اتاق جزو خلوت ترین اتاق های منزل باشد و برای قرار دادن هر وسیله ای در آن امتناع می کنند. شاید جالب باشد که بدانید بعضی از طراحان امروزه به این نتیجه رسیده اند که خالی بودن بیش از حد این اتاق ها باعث می شود که زیبایی و جذاب نداشته باشد و دقیقاً در بعضی موارد آمدند از کتابخانه در قسمت غذا خوری استفاده کردند و جالب است بدانید که باعث زیبایی خیلی زیادی در این محیط ها شده اند و باعث می شود که مهمان ها وقت غذا خوردن حس کنجکاوی شان تقویت شود و دلشان بخواهد حتی بعد از خوردن غذا که می خواهند استراحت کنند اندکی مطالعه هم داشته باشند.

هر اتاق نشیمن یک کاناپه می‌خواهد

بیشتر افراد بر این باورند و فکر می کنند در هر اتاق نشیمن باید حتما یک مبل راحتی قرار داده شود و حتی نمی دانند این ایده از کجا نشأت گرفته است. بهتر است بدانید که لازم نیست حتما در اتاق نشیمن شما کاناپه های عریض و طویل قرار داده شود و در طراحی هایی که امروزه طراحان انجام می دهند سعی کردند در اتاق نشیمن از چند مبل ساده راحت استفاده کنند و کاناپه ها را بیشتر در کنار کتابخانه های شخصی یا حتی در اتاق خواب ها می گذارند یا اگر خانه آنها بزرگتر باشد کاناپه را روبه روی تلویزیون یا قسمت دورهمی ها بگذارند.

طرح و رنگ های شلوغ در خانه های کوچک ممنوع است

با اینکه بسیاری از خانه هایی که امروزه افراد در آن زندگی می‌کنند متراژ بسیار پایینی دارد اما دلیل بر این نیست که نباید ایده های جدید و تازه مطرح شود و حتی شما می توانید از ایده های عجیب و غریبی که در ذهن شما پرورانده می شود هم برای زیباسازی منزل خود استفاده کنید زیرا هیچ قانون در این باره نوشته نشده است.

سعی کنید تا جایی که می شود در منزل خود مخصوصاً منزل هایی که متراژ پایین تری دارند از رنگ ها و طرح های شلوغ و همینطور طرح ها و رنگ های برجسته استفاده نکنید این یکی از پیشنهاداتی است که طراحان برای دلباز تر به نظر رسیدن منازل به مخاطبان عرضه می کنند اما اگر شما واقعا دلتان می خواهد از این طرح‌ها در منزل استفاده کنید هیچ چیزی مانع شما نمی شود و شما به راحتی می توانید حتی از کاغذ دیواری های شلوغ هم برای دیوارها استفاده کنید. اگر طراحان همچین پیشنهادی را برای شما دارند دلیلش این است که می‌دانند بعد از مدتی شما از آن طرح‌ها دل زده خواهید شد و از آنها خسته می شوید و مجبور به تعویض آن ها می شوید پس اگر مشکل مالی ندارید هر طرحی که در سرتان است را پیاده کنید و از چیزی نترسید.

هر اتاق یک فرش می خواهد

بیشتر ایرانی ها فکر می کنند که در منازل آنها حتما باید در همه قسمت ها جاهای خالی با فرش و قالیچه پر شود حتی برای آنها فرقی نمی کند که در آپارتمان‌های نوساز که با ظرافت و زحمت طراحی شده است زندگی می کنند یا در خانه های سنتی قدیمی، باز هم در خانه هایی که کف پوش و پارکت دارد از فرش های بزرگ استفاده می کنند. ولی خوب است بدانید که نیاز نیست اگر خانه شما کف سرامیک یا لمینت یا پارکت دارد از فرش های بزرگ استفاده کنید و فقط کافیست از فرش یا قالیچه یا کفپوش یا حتی برای یک سری قسمت های خاص  گلیم استفاده کنید تا جلوه محیط را زیباتر نشان دهید و حتی میتوانید از چوب و سنگ در کف خانه استفاده کنید و مدل های جدیدی را با سلیقه خود خلق کنید.

وسایل باید با هم هماهنگ باشند

همیشه باور اصلی در چیدمان و خرید وسایل مختلف این بود که بهتر است تمام مبلمان و فرش و پرده با وسایل دکوری در هماهنگی کامل با هم خریداری و چیدمان شوند. اما جالب است بدانید که طراحان بزرگ هم امروزه سعی می کنند از تلفیق قوانین و سبک های مختلف برای خلق آثار جدید استفاده کنند و فکر می کنند می توانید حتی در کنار مبل های چوبی از میزهای فرفوژه هم استفاده کنید یا حتی پرده هایی که آبی هستند حتما لازم ندارند که مبل های جلوی آنها با خودشان همرنگ باشد و می توانید از رنگ ها و طرح های مختلف استفاده کنید تا به گزینه دلخواه و منحصر به فرد خود دست پیدا کند.

هر دست مبل یک میز لازم دارد

شما به هر خانه ای که سر بزنید و در آن خانه کاناپه و یا مبلمان وجود داشته باشد می بینید که در جلوی این مبل ها برای پذیرایی یک میز چوبی یا عسلی گذاشتند. این قانونی بود که طراحی های قدیمی ما را مجبور به انجام آن می‌کرد ولی امروزه در طراحی های جدید شما مجبور نیستید که حتما از این میز ها در جلوی مبلمان خود استفاده کنید و می توانید فقط با یک صندلی عثمانی در جلوی مبل های خود هم یک قسمتی برای گذاشتن وسایل داشته باشید هم جای خالی میز ها را با یک وسیله جذاب تر و جدید پر کنید.

وسایل چوبی همه قهوه ای هستند

بیشتر افراد فکر می‌کنند که چون اسم چوب روی بعضی از وسایل است باید حتما در رنگ قهوه ای یا کرمی یا تناژ قهوه ای باشد و اگر چوب ها رنگ شوند اصالت خود را از دست می‌دهند و اگر در یک جای مبل و صندلی چوبی دیده شود که به طور مثال رنگ آبی داشته باشد همه تعجب می کنند و فکر می کنند که این وسیله در قالبی غیرنرمال در محیط وجود دارد و باعث دلزدگی آنها می شود. اما در طرح طراحی های نوین دقیقا کار برعکس این را انجام می دهند و سعی می کنند روی چوب ها رنگ های مختلف را امتحان کنند تا جلوه های جدید و سبک های جدید را وارد دکوراسیون خانه های مدرن کنند.

خانه کوچک باید لوازم کوچک داشته باشد

بیشتر افرادی که در خانه هایی که کوچک هستند زندگی می کنند فکر می کنند چون منزل آنها کوچک است باید همه وسیله ها خیلی کوچک و محدود باشد و حتی سعی می کنند برای منزل خود میزناهارخوری تهیه نکنند و در عوض یک دست مبل کامل داشته باشند و یا اگر خانه بزرگی دارند هر دو دست را خریداری می کنند ولی متوجه می شوند که نیازی به آن ندارد و فقط یک گوشه ای از خانه آنها را اشغال کرده است. برای خرید وسایل خانه در هر متراژی که هست خود را محدود نکنید و همیشه چیزهایی که مورد پسند و علاقه قلبی شما است را خریداری کنید تا هیچگاه چشمتان دنبال چیزی که میخواستید نباشد و حتی می توانید با یک تغییرات کوچک در بعضی از قسمت ها وسایل را آن طور که باید در جای خود قرار دهید و فضای منحصر به فردی در منزل خود ایجاد کنید.

نقاشی بچه ها روی یخچال نصب شود

یکی از مهمترین وسایلی که می تواند در خانه ها باعث ایجاد یک حس هیجان و آرامش شود استفاده از نقاشی بچه ها به عنوان وسیله تزئینی خانه ها است. شما می‌توانید حتی از نقاشی فرزندانتان به جای تابلوهای گران قیمت در خانه استفاده کنید. قرار نیست همیشه نقاشی بچه ها فقط روی در یخچال قرار بگیرد تا آنها دلخوش شوند بلکه طراحان داخلی جدید تصمیم گرفتند که حتی نقاشی ها و خط خطی های کودکان خود را روی قسمت های مختلف فضای خانه ها بگذارند و و دور آنها را با یک قاب چوبی تزیین کنند تا انرژی در خانه ها برقرار باشد.

کاغذ دیواری مخصوص دیوار از نصب

بیشتر افراد فکر می‌کنند که از کاغذ دیواری پذیرایی حتما باید فقط در دیوارها استفاده بکنند و اگر در سقف خانه ها از کاغذ های مشابه استفاده کنند جلوه عجیبی پیدا خواهد کرد اما طراحان داخلی که طرفدار سبک های مدرن و نوآوری هستند پیشنهاد می کنند که از رنگ سفیدی که در سقف هست بگذرید و سعی کنید سقف ها را با رنگ های دلخواه طراحی کنید این کار باعث می‌شود که خانه شما طرح متفاوت پیدا کند و برای انجام این کار فقط کمی جسارت کافیست.

کاغذ دیواری مخصوص دیوار است نه در

بیشتر افراد فکر می‌کنند که کاغذ دیواری ها فقط برای دیوارها ساخته شده‌اند و اگر از آنها بر روی درهای خانه استفاده کنند ظاهر عجیب و غریبی به وجود می آید ولی شما می توانید برای درهای کمد و حتی در اتاق ها هم از این کاغذ دیواری ها استفاده کنید ولی باید در نظر داشته باشید که طرح و نقشی را انتخاب کنید که باعث جلوه زیباتر در محیط شود نه اینکه باعث شلوغی و به هم ریختگی باشد.

برای منحصربفرد بودن این قوانین دکوراسیون را می توان زیر پا گذاشت - وبسایت استیاژ

پرده ها برای پنجره ها هستند

شاید تعجب کنید اگر بگوییم که قرار نیست همیشه پرده ها بر جلوی پنجره ها نصب شوند اما باید بدانید که در دکوراسیون داخلی جدید حتی بر روی قسمت‌هایی از دیوارهایی که خیلی طولانی و بزرگ هستند هم پرده نصب می کنند. با این کار حس یکنواختی از بین می رود.

مطالب مرتبط