زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل

زیباتر شدن دکوراسیون

زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل

شومینه همیشه یک وسیله گرمایشی به حساب می آید اما همه ما خیلی خوب می دانیم که این شومینه ها آنقدری جذابیت دارند که می ‌توانند نقش دکوری در خانه را بازی کنند و باعث زیباتر شدن فضا بشوند.

در فصل های سرد که شومینه ها روشن هستند شما می توانید از یک تم خاص برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید و در فصل های گرم که این شومینه ها خاموش هستند می توانید به نحو دیگری آن ها را تزیین کنید.

چون شومینه ها  طوری هستند که در هر جای خانه باشند توجه به جذب می کنند باید موقع تزیین و چیدمان وسایل در اطراف آنها تقارن را رعایت کنید تا این  زیبایی بیشتر خودش را نشان دهد.

زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل - وبسایت استیاژ

تزیین شومینه ایرانی

اگر تصمیم گرفتید در قسمت طاقچه شومینه دکوری قرار دهید آنها را به ترتیب قد بچینید و سعی کنید خیلی روی آن را شلوغ نکنید زیرا به جای اینکه آن فضا زیباتر شود فقط با شلوغی باعث به هم ریخته به نظر رسیدن آن قسمت می شوید.

طراحی بالای شومینه

می‌توانید از شمع ها قاب عکس های خانوادگی و یا طبیعت و یا سنگ های تزیینی و دکوری ها برای روی شومینه استفاده کنید. هرچه دکوراسیونی که برای این قسمت از خانه اختصاص می دهید خاص تر و منحصر به فرد تر باشد  می توانید یک دکوراسیون متفاوت تری از سایر منازل داشته باشید.

 سعی کنید در چیدمان قسمت های مختلف خانه خود جسارت داشته باشید و از انجام فانتزی هایی که در ذهنتان است خجالت نکشید و آنها را پیاده سازی کنید زیرا همین ایده های شخصی جذاب هستند که دکوراسیون های منحصر به فرد را ایجاد کرده اند.

تزیین داخل شومینه با گل یا کتاب

بعضی ها از فضای داخل شومینه برای گذاشتن گل و گیاه و گلدان های خاص خود استفاده می کنند و تمام این عوامل می‌توانند باعث خلق یک دکوراسیون منحصر به فرد شوند.

حتی بعضی از افراد هستند که حتی از این فضای شومینه در فصل های گرم برای قرار دادن کتاب های خود استفاده می کنند و یا اینکه بالای شومینه را جایگاهی برای قرار دادن انواع وسیله های چوبی و یا کلکسیونی از شمع های کوچک و بزرگ انتخاب می کنند.

زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل - وبسایت استیاژ

تزیین شومینه با سنگ

کسانی که می‌توانند هزینه بیشتری را به دکوراسیون این قسمت اختصاص دهند می‌توانند حتی ظاهر شاه شومینه را با توجه به سلیقه شخصی و دکوراسیون منزل تغییر دهند.

 مثلاً از سنگ های تزیینی یا کاشی های رنگی برای تزیین نمای شومینه استفاده میکنند و ظاهر منحصربفردی در آن ایجاد می کنند.

تابلو بالای شومینه

در خیلی از جاها مشاهده می کنید که از قاب عکس ها و تابلوها استفاده کردند تا روی شومینه ها را تزیین کنند. معمولا عکس های خانوادگی و شخصی برای این قسمت انتخاب می شوند تا حرارت و گرمای این قسمت را بیشتر کنند. اما آثار هنری و تابلوهای نقاشی هم میتوانند در این قسمت نصب شوند یا روی دیوار بالای شومینه آویز شوند.

کاغذ دیواری بالای شومینه

 دیوار بالای شومینه می‌تواند کاغذ دیواری مختص به خود را داشته باشد و برای انتخاب این کاغذ دیواری سعی کنید بقیه فاکتور هایی که در دکوراسیون خانه قرار دارند را هم مد نظر داشته باشید و می توانید با توجه به فصل، رنگ و نوع کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

 البته در زمینه کاغذ دیواری پذیرایی تنوع کار بالا است و شما با هر سلیقه ای می توانید کاغذ دیواری دلخواه خود را انتخاب کنید.

تزیین شومینه کنج یا سه گوش

در بعضی از موارد ساختار شومینه ها در معماری طوری انتخاب شده که در قسمت سه گوش دیوار یا همان کنج دیوار قرار دارند و برای تزیین شومینه هایی که در این قسمت قرار دارند نیز تقارن عامل مهمی در زیباتر به نظر رسیدن آن دارد و از همان دکوری هایی که پیش تر اشاره کردیم میتوانید استفاده کنید. سعی کنید برای شومینه هایی که در کنج قرار دارند از دکوری های بزرگ استفاده نکنید و باعث بسته به نظر رسیدن گوشه منزل نشوید.

در فصل پاییز که به عنوان پادشاه فصل ها معروف است و تنوع رنگ ها بسیار جذاب و گرم هستند، دکوراسیون منازل رنگ و بوی خاصی پیدا می‌کنند و وسایل گرمایشی در منازل مختلف، قسمت قابل توجه خانه ها می شود. یکی از این وسایل گرمایشی که هنگام فصل پاییز در خانه ها پادشاهی می کند شومینه ها هستند. این فصل آنقدر زیبایی‌هایش بی شمار است که اگر بخواهیم در مورد آنها صحبت کنیم از مسئله اصلی دور خواهیم شد.

تصمیم داریم در ادامه این مطلب در مورد شومینه ها و تزئین فضای اطراف آنها در پاییز با شما صحبت کنیم زیرا به علت سرد شدن هوا در فصل پاییز شومینه ها تبدیل به قسمتی می‌شوند که افراد آن را برای دور هم نشینی ها انتخاب می کنند و تزئینات رنگارنگی که اطراف شومینه ها قرار می گیرند باعث زیباتر شدن محیط و جذابیت فضا خواهند شد زیرا این رنگ ها و تزئینات که در محیط به کار می برید هر کدامشان بیانگر یک پیامی هستند که در ذهن افراد نفوذ می کنند و اگر به جزئیات تزئینات دقت نکنید باعث می شوید که جذابیت های این بخش کمتر به چشم بیاید و شما مدام احساس خستگی و کسلی داشته باشید.

زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل - وبسایت استیاژ

مدل های تزیینی شومینه و شومینه های بدون دودکش

بعضی از افراد سعی می کنند در منازل خود خواه سبک کلاسیک باشد و یا مدرن باشد از شومینه ها استفاده کنند زیرا وجود این وسیله در خانه باعث زیبایی و جلوه خاصی در محیط می شود و معمولاً تزیین وسایل در اطراف آنها کار چندان دشواری نیست. در انواع مختلف شومینه ها در بعضی از آنها فقط جنبه تزئینی دارند و شما نمی توانید از آنها توقع داشته باشید که حتما محیط را خیلی گرم نگه دارند ولی باز هم ایجاد گرمای مختصری در محیط دارند و حال و هوای فصل پاییز و سرما را در منزل شما یادآوری می‌کنند و کافیست شما کمی خلاقیت و هوشمندی به کار ببرید و محیط اطراف این شومینه ها را تزیین کنید تا ببینید که می‌تواند چقدر در زیبایی منزل شما تاثیر گذار باشد. اگر در ایران زندگی می کنید پیشنهاد می کنیم که برای دیدن تمامی مدل های شومینه سری به خیابان سهروردی شهر تهران بزنید تا بتوانید مدل های متنوع این شومینه ها را از نزدیک مشاهده کنید.

ایجاد فضای زنده و روح بخش با توجه به دکوری های کنار شومینه

در صورتی که تمایل دارید اطراف شومینه منزل خود را با کمترین هزینه و وقت به زیباترین شکل ممکن تزیین کنید پیشنهاد می‌کنیم این کار را با استفاده از شمع و کوسن، همچنین قالیچه ها و روکش های مثل پشم انجام دهید و سعی کنید از هر کدام از این وسایل که استفاده می کنید دارای حال و هوا و رنگ پاییزی باشد. برای تزیین زیبا تر محیط منزل خود سعی کنید سطوح اطراف یا میزهایی که کنار شومینه شما قرار دارد جایگاهی باشد برای قرار دادن شمع و گیاهان و همچنین رومیزی و آینه و قاب عکس های مختلف.

بهتر است برای اینکه همه کارهایی که انجام می دهید نمای جذاب‌تری داشته باشد آنها را کاملا هماهنگ با هم انتخاب کنید و با این کار باعث می شوید که فضای اطراف شومینه شما زیبایی چشمگیری پیدا کند. افرادی که در شغل های مختلف هنری مثل بازیگری یا موسیقی هستند معمولا در انتخاب دکورها حساسیت خیلی زیادی به خرج نمی‌دهند و سعی می کنند جای اینکه به وسایل مختلف اهمیت دهند روی جزئیات دیگری مثل رنگ و غیره تمرکز کنند. وقتی سعی کنید که به جای وسایلی که همه در منزل خود استفاده می کنند جایگزین بهتری با استفاده از خلاقیت خود پیدا کنید و از هوش و ذوق هنری خود کمک بگیرید قطعاً دکوراسیون منزل شما منحصر به فرد ترین خواهد بود و نمونه آن را در هیچ خانه ای پیدا نمی کنید.

استفاده از انواع میوه های رنگارنگ کنار شومینه

وقتی روی شومینه منزل خود را با میوه های رنگی مختلف که اندازه های متفاوتی دارند تزیین می کنید باعث می‌شوید که شوق و هیجان و جذابیت این فصل بیشتر شود و حس و حال پاییز در تمام قسمت های منزل شما ریشه بدواند. شما می توانید از رنگ های مختلف برای جا شمعی و گلدان ها هم استفاده کنید که استفاده از این رنگ ها کاملا مطابق ذوق و سلیقه شما خواهد بود و همچنین از میوه های پاییزی دیگر مثل زرشک و سیب و زغال اخته می توانید به عنوان دکوری در اطراف شومینه استفاده کنید تا این زیبایی را چند برابر کنید.

استفاده از عناصر طبیعت در کنار شومینه

وقتی که در محیطی گیاهان وجود داشته باشند باعث می شوند که حس طبیعت و سرزنده بودن در محیط برقرار شود. حال ممکن است که این گیاهان طبیعی باشند و یا حتی مصنوعی باشند ولی باز هم حضور آنها برای همه افراد انرژی بخش است و می توانید گیاهان را در طاقچه یا جلوی شومینه قرار دهید و باعث برقراری این حس آرامش طبیعت در منزل شوید. بیشتر افراد وقتی که به قسمت های مختلف طبیعت و یا چیزهایی که بیانگر طبیعت هستند نگاه می کنند در وجود خود احساس آرامش می کنند و همه ما در تمام زندگی به دنبال همین آرامش هستیم و سعی می‌کنیم از راه های مختلف آن را به دست بیاوریم زیرا این احساس آنقدر ما را آرام میکند که حس شادابی، سرزندگی و خلاقیت را در ما بیدار می کند. در انتخاب گیاهان دقت داشته باشید زیرا این گیاهان همیشه نماینده احساسات و لطافت افراد است. یکی از گیاهانی که شما می‌توانید خیلی راحت آن را انتخاب کنید برگ های معطر درخت کاج است که این برگ ها در کنار میوه های خاص و جذابی که دارد می تواند همنشین خوبی برای رنگ های گرم در منزل شما به حساب بیاید.

کاربرد روشنایی ها در دکوراسیون مختلف در کنار شومینه

طراحی داخلی معمولاً از قوانین خاصی پیروی می‌کنند با انتخاب وسایل مختلف و طراحی دکوراسیون همراه هستند و افرادی که سعی کنند تمام این موارد را به صورت کامل رعایت کنند انگشت شمارند. به همین علت است که بعضی از افراد که تمام این گزینه‌ها را رعایت می‌کنند و از ذوق هنری و خلاقیت خود در این طراحی ها استفاده می کنند همیشه دکوراسیونی را در منزل خود برپا میکنند که همه افراد دلشان می خواهد شبیه آن را در خانه خود داشته باشند و معمولا انسان های موفقی در این زمینه هستند. یکی از گزینه‌هایی که برای دکوری کنار شومینه می تواند گزینه ای خیلی هوشمندانه باشد، قرار دادن شمع ها و فانوس ها هستند که اگر رنگ بدنه آنها را طوری انتخاب کنید که در دسته رنگ های گرم وجود داشته باشد و کنار آنها را با ذرت و برگ و آلبالو تزیین کنید باعث زیباتر شدن آن محیط خواهد شد.

حضور اثربخش آینه و تصاویر در کنار شومینه

وقتی که شما بتوانید از قاب عکس هایی که کاملا با محیط هماهنگ هستند استفاده کنید و به طور مثال کنار آتش از مناظری که مضمون مشابه دارند استفاده کنید و در کنار همه این ها برای وسعت دادن به عمق دید افراد از آینه ها کمک بگیرید تاثیرات هیجان آور و روح بخشی را در فضای منزل خود به وجود آورده اید.

مطالب مرتبط