اشتباهات پر تکرار در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب

اشتباهات پر تکرار

اشتباهات پر تکرار در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب

افرادی که می‌خواهند برای دکوراسیون منزل و اتاق خواب خود وسایل مختلفی مانند مبلمان و سرویس خواب خریداری کنند بیشترشان به علت عدم آگاهی کافی در مورد چیدمان و دکوراسیون دچار اشتباهاتی می شوند که باعث می شود با وجود هزینه ای که می کنند تا منزل زیبایی داشته باشند برعکس خانه آنها زیبایی اش را از دست می دهد و تمام زحماتشان به هدر می رود.

اشتباهات پر تکرار در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب - وبسایت استیاژ

در این مقاله سعی کرده ایم اشتباهات رایجی که در بین مردم وجود دارد وقتی که دکوراسیون اتاق خواب شان را انتخاب می کند و می چیند را برای شما بیاوریم تا با آگاهی از آنها شما مرتکب این اشتباهات نشوید و دکوراسیون خوبی را برای منزل و اتاق خواب خود رقم بزنید.

در نظر داشته باشید که اتاق خواب یک مکان شخصی و خصوصی است و اولین ویژگی و تنها هدف آن فراهم کردن اوقاتی برای استراحت و آرامش شما و خانواده تان است و بهتر است که فضای اتاق خواب شما خواب به چشم تان بیاورد نه اینکه خواب را از چشمان شما برباید.

همانطور که گفتیم اتاق خواب محل آرامش و استراحت شما است و جایی است که باید در آن از خستگی ها و دغدغه های روزمره راحت شوید یا حتی به خواندن کتاب مورد علاقه تان بپردازید. پس لازم است که دکوراسیون این اتاق خواب بدون نقص باشد و به بهترین نحو ممکن چیده شده باشد تا بتوانید به هدف اصلی این اتاق یعنی حفظ آرامش و امنیت و داشتن خواب راحت برسید.

کوسن و بالش روی تخت خواب

ممکن است فکر کنید که گذاشتن تعداد زیادی بالش بر روی تخت باعث زیباتر شدن و مدرن تر بنظر رسیدن اتاق خواب شما می شود اما اشتباه می‌کنید. درست است که بالش زیاد باعث زیبایی می شود اما وقتی که بخواهید استراحت کنید مجبورید بالش هایی که بیش از مقدار ظرفیت شما قرار داده شده است را زمین بگذارید و باعث می شود که اتاق شلوغ شود و آرامش شما گرفته شود.

اگر به دنبال راه حلی هستید که فضای اتاق شما دلباز تر و بزرگتر دیده شود بهتر است از پتو و بالش هایی که همرنگ هستند استفاده کنید تا باعث شود فضا باز تر و بزرگتر نشان داده شود.

سعی کنید چیدمان اتاق شما به نحوی باشد که حتی شده یک جای کوچک برای نشستن داشته باشید و لازم نباشد مدام از دمپایی روفرشی برای تردد استفاده کنید و یا اینکه روی تخت بنشینید و لازم باشد مدام روتختی را مرتب کنید و وقت شما را بگیرد.

مشکل کمبود جا در اتاق خواب می تواند با گذاشتن صندلی در اتاق خواب حل شود و با توجه به فضایی که اتاق شما دارد می توانید در داخل آن چند عدد صندلی قرار دهید.

اشتباهات پر تکرار در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب - وبسایت استیاژ

هماهنگی وسایل در اتاق خواب

اگر شما فکر می کنید که ست کردن وسایل اتاق خواب باعث زیباتر شدن آن می شود و سعی کرده اید که کمد لباس تخت و میز توالت شما همه در یک رنگ و طرح باشد باید بگوییم که در اشتباه هستید و این کار باعث زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب شما نخواهد شد.

برای حل مشکلی که در مورد ست کردن تمام وسایل اتاق خواب گفته شد می توانید از ترکیب کردن متریال و مدل های مختلف در اتاق خواب خود استفاده کنید. از این که در کنار تخت مدرن خود جعبه ای که آنتیک است را قرار دهید نترسید زیرا این ترکیب در عین اینکه پیچیده به نظر می‌آید می‌تواند آرامبخش هم باشد.

شاید شنیده باشید که استفاده از لامپ های فلورسنت در بالای تخت باعث زیبایی و خواب آرام می‌شود اما اینطور نیست و بهتر است در بالای تخت خواب خود از این لامپ‌ها استفاده نکنید.

به جای اینکه در سقف اتاق خواب خود و بالای تخت از لامپ‌های فلورسنت استفاده کنید بهتر است چراغ خواب دیواری و رومیزی داشته باشید که نور آن خیلی کم باشد تا محیط شما برای خواب فراهم شود.

میز ها و قفسه های کتابخانه جزو مهم ترین وسایل خانه هستند که نباید شلخته و به هم ریخته باشند زیرا در این صورت باعث می‌شود که به هم ریختگی خانه چند برابر به نظر بیاید. پس سعی کنید از میز ها و قفسه های کتابخانه در خارج از اتاق خواب استفاده کنید زیرا حتی در صورت مرتب بودن هم حضور این قفسه ها در اتاق خواب باعث می شود که اتاق خواب آرامش خود را از دست بدهد.

اشتباهات پر تکرار در مورد چیدمان دکوراسیون اتاق خواب - وبسایت استیاژ

شاید فکر کنید هر چقدر وسایل زیباتر و بیشتری در اتاق خواب خود قرار دهید برای زیبایی دکوراسیون سنگ تمام گذاشته اما باید بدانید هر چه اتاق خواب ساده تر باشد بهتر خواهد بود و آرامش بخش تر است و باعث می شود که شما حس بسیار دلپذیری در اتاق ساده و ملایم داشته باشید.

مطالب مرتبط