آشنایی با مدل ها و چیدمان های شیک شلف ها و باکس ها

آشنایی با مدل ها و چیدمان ها

آشنایی با مدل ها و چیدمان های شیک شلف ها و باکس ها

آشنایی با مدل ها و چیدمان های شیک شلف ها و باکس ها - وبسایت استیاژ

شلف های دیواری در واقع مدل به روز و مدرن طاقچه های قدیمی اند که امروزه در طرح های بسیار متنوعی عرضه می شوند. تقریبا تمام شلف های دیواری از دو قسمت تشکیل شده اند که شامل رویه و پایه می باشد که رنگ های متنوعی دارند و جذابترین رنگ های آن ها برای متقاضیان گردویی و سفید و مشکی است. در واقع می‌توان گفت که شلف ها همان طاقچه های گچی و سنگی قدیمی هستند که در بیشتر خانه های پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما قرار داشت. امروزه با تغییر دکوراسیون داخلی منازل طاقچه های قدیمی حذف شده اند و در معماری های جدید طاقچه در خانه ها ساخته نمی‌شود به همین علت است که نجارها تصمیم گرفتند با چوب آن را شبیه سازی کنند که اگر کسی دوست داشت آنها را در منزل خود داشته باشد بتواند از این شلف ها استفاده کند.

شلف های دیواری زیبا و خاص

یکی از مزایای مهمی که این شلف ها دارند این است که می توانند علاوه بر جنبه تزیینی جنبه کاربردی هم در دکوراسیون منزل داشته باشد زیرا با آن ها می شود در فضای خانه صرفه جویی کرد و کسانی که توان خرید مالی بوفه های تزئینی و فانتزی را ندارند و یا فضای کافی در منزل خود ندارند می توانند از این شلف ها برای تزئین و قرار دادن وسایل خود استفاده کنند.

ممکن است شلفی که مد نظر شما است و در ذهنتان است در فروشگاه‌ها پیدا نکنید ولی ناامید نشوید زیرا شما با کشیدن طرح تقریبی چیزی که در ذهنتان است می‌توانید آن را با شکل و رنگی که می خواهید سفارش دهید و بخواهید که آن را برای شما بسازند. با توجه به اینکه از گوشه های اتاق خواب و اتاق پذیرایی و نشیمن و بیشتر بخش های خانه استفاده های زیادی نمی شود و بیشتر این فضاها هدر می شوند می توان با استفاده از این شلف‌ها از آنها استفاده کرد و باعث زیبایی محیط شد.

روش های نصب و تزیین شلف ها و طبقات

در هر خانه ای قسمت هایی است که هیچ استفاده خاصی از آن نمی شود مانند کنج دیوارها، تورفتگی ها، زیر پله ها، ناقصی های خانه و غیره که از همه محیط هایی که نام بردیم می‌توانیم برای نصب شلف ها و زیبا کردن آن مناطق استفاده کنیم. این کار نه تنها باعث شلوغ شدن خانه نمی شود بلکه باعث می شود خانه آرامش بیشتری پیدا کند و زیباتر شود.

شما می توانید از دیوارهای خالی در حمام و دستشویی هم بهترین استفاده را ببرید به این ترتیب که با نصب طبقات خاص به تزیین آن بپردازید و محیط را زیباتر جلوه دهید. 

آشنایی با مدل ها و چیدمان های شیک شلف ها و باکس ها - وبسایت استیاژ

یکی از مواردی که تقریبا بلا استفاده است زیر پله ها هستند که می شود با نصب طبقات زیبا به عنوان مکانی آرام برای استراحت از آن استفاده کرد.

امروزه در دکوراسیون داخلی بیشتر منازل باکس و شلف ها در اندازه ها و مدلهای متنوع به عنوان وسایل تزیینی وجود دارد. خیلی ها از این باکس ها و طاقچه ها به عنوان عنصر اصلی طراحی داخلی استفاده می کنند. شلف ها علاوه بر زیبایی که دارند بسیار محکم هستند و نسبت به بوفه ها و قفسه هایی که پایه دار هستند ماندگاری بیشتری هم دارند زیرا با پیچ و مهره های محکم به دیوار متصل می شوند و مصالح بهتری برای ساخت آنها استفاده شده است.

همانطور که گفته شد شلف های دیواری باعث زیباتر شدن منزل و خاص تر شدن دکوراسیون داخلی محیط می شود اما باید توجه کنید که شلف یا قفسه یا طاقچه که شما استفاده می کنید همخوانی مناسبی با دکوراسیون داخلی از نظر سبک و محتوا داشته باشد. این ها به خاطر فضای کمی که اشغال می کنند برای خانه های کوچک امروزی بسیار مناسب هستند زیرا علاوه بر زیبایی بسیار شیک و خاص هم هستند.

بسیاری از شلف ها و طبقه ها به خاطر زیبایی و سادگی ظاهری باعث می شوند که فضای خانه پاکیزه تر به نظر بیاید و باعث جذابیت بیشتر اتاق نشیمن و فضای داخلی می شود. در بعضی از مدل های شلف ها می توان گوشه ی بیرونی را به دیوار کناری متصل کرد و در آن طرف دیوار ادامه داد که باعث می شود ظاهر مدرن تری به خانه بدهد. بهتر است برای نصب شلف های سنگین یا خیلی خاص از طراح ها مشورت بگیرید تا به هدف مدنظرتان برسید.

مطالب مرتبط