9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (4 – 9)

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان 

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (4 – 9)

4. از فضای بالای تخت استفاده کنید.

بیشتر فضای بالای تختخواب منحصرا مخصوص تاج و تخته بالای تختخواب و کارهای هنری است اما قفسه بندی چطور؟ یا شاید حتی یک تاج تخت که قفسه بندی هم باشد؟!

یک بالا تختی زیبا با رنگ بندی مناسب ایجاد کنید و نظم بیشتری را در هنگام خواب برای خود فراهم نمایید.

5- فضاهای دور از انتظار را به حداکثر برسانید.

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (4 – 9)- وبسایت آستیاژ

یکی از مکانهایی که برای نگهداری اضافی وسایل قابل استفاده و دور از چشم است، پشت در و کنار یخچال است. افزودن قفسه های آویز یا میله های حوله و غیره به این مناطق می تواند به کاهش درهم ریختگی، به ویژه در کوچکترین مکان ها کمک کند.

و صادقانه بگوییم، آنها در حال حاضر گزینه های بسیار خوبی را ارائه می دهند.

6. فضای ذخیره سازی مخفی را با فضای ذخیره سازی اُپن ترکیب نمایید.   

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (4 – 9)- وبسایت آستیاژ  

اگر شما وسایل زیادی دارید، سعی کنید فضای ذخیره سازی خود را با درها و قفسه های باز و اُپن ترکیب نمایید، به این منظور می توانید لوازم کاربردی را پنهان کنید، اما فضای مخفی شما دیده می شود.

نکته سازمان دهنده حرفه ای: یکی از کلیدهای موفقیت در مورد سازماندهی فضای کوچک، نگه داشتن وسایلی است که بیشتر اوقات در آسانترین مکان برای دسترسی به آنها استفاده می کنید. برای مثال مکان خوبی برای چیزهایی که همیشه استفاده می کنید ممکن است قفسه پشت درهای بسته ای باشد که در معرض دید شما قرار دارند. یا ممکن است سبدهای زیر کمد دیواری باشد که در صورت نیاز بتوانید آنها را به سرعت داخل و خارج کنید.

7. پشت آینه را بررسی کنید.

منظور من آن کابینت های دارویی قدیمی نیست که والدین ما هنوز دارند (اگرچه آنها برای احتکار محصولات پوستی که من فقط یک بار در ماه استفاده می کنم بسیار مناسب هستند).

بسیاری از راه حل های مدرن ذخیره سازی حمام وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا نظافت و نظم سرویس شما  تمیز نگه داشته شود، به طور مثال یک آینه که فضای ذخیره سازی کشویی دارد، گزینه خوبی خواهد بود.

8- کاربرد نردبان های پتو

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (4 – 9)- وبسایت آستیاژ

اگر می خواهید از فضای حائز اهمیت کف اتاق استفاده کنید، آن را تا حد ممکن کوچک و بلند نگه دارید.

برای این کار می توانید از نردبان های اسپرت برای آویزان کردن پتو، شال و روسری، کیف و مانند اینها استفاده کنید. این نردبان ها در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

چرا نردبان های پتو بسیار محبوب است؟ شاید دلیلش این باشد که به فضای زیادی احتیاج ندارند و راهی عالی برای نمایش منسوجات مورد علاقه شما هستند. آنها همچنین یک راه حل خوب برای لباس های نه چندان آلوده برای شستن و لباس هایی که قابلیت نگهداری در کمد را ندارند و تمایل دارید در دسترس باشند.

9. در هر زمان ممکن از مبلمان دو منظوره استفاده کنید.     

از مبل ها و صندلی هایی که فضای ذخیره سازی دارند و تخت هایی که دارای کمد یا کشو هستند استفاده کنید. این وسایل برای هر چیزی که بخواهید پنهان کنید، به علاوه یک مکان زیبا برای نشستن و خواندن یا چرت زدن بهترین گزینه محسوب می شوند.

مطالب مرتبط