اطلاعات فنی پارچه مبل

پارچه مبل

اطلاعات فنی پارچه مبلاطلاعات فنی پارچه مبل

اطلاعات فنی پارچه مبل

در ساختن مبلمان خصوصا مبلمان راحتی، پارچه کاربرد زیادی دارد. پارچه یکی از مواد اصلی مورد مصرف در صنایع مبل‌سازی است که هم به عنوان پوشش‌دهنده مبلمان و هم به عنوان یکی از مواد تزئینی مهم که زیبایی آن می‌تواند یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب برای مشتری باشد و هم برای ایجاد راحتی در رویه‌کوبی مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه‌های رومبلی یا رویه برای پوشش و تزئین سطح قابل دید مبل و صندلی و غیره به‌کار می‌رود. شما اصولا مبلی را می‌پسندید که سطح خارجی آن تمام پارچه است، بنابراین پارچه‌های رویی اهمیت زیادی در انتخاب شما دارد.

معمولا مبلمان به دوگروه مبل راحتی و مبل استیل یا مبل کلاسیک طبقه بندی می شود. مبل های راحتی معمولا تمام پارچه هستند و چوب و فلز در بدنه اصلی و رویه آن به کار نرفته است. مبل های استیل از آنجایی که رسمی تر و ترکیبی از چوب و پارچه هستند به نسبت پارچه مبل کمتری در آن به کار رفته است. از آنجایی که قسمت نشیمن مبل از پارچه است و پارچه مبل در واقع از بخش های اصلی مبلمان محسوب می شود. در خرید مبلمان دقت در نوع و جنس پارچه مبل بسیار امر مهمی می باشد. البته قبل از اینکه در نوع و جنس پارچه مبل دقت کنید بهتر است بدانید چه نوع مبلی مناسب خانه شما می باشد.

اگر در منزل شما, فرزند کوچک, سالمند یا فردی مبتلا به آسم و آلرژی زندگی می کند بهتر است مبلمانی بخرید که کمترین میزان پارچه در تولید آن به کار رفته باشد. گرد و غبار و آلودگی های غیر قابل تمیز کردن که روی پارچه ها می نشینند, می توانند زمینه حساسیت های تنفسی را در افراد بیشتر کند. در میان مبلمان موجود در بازار انواع پارچه های مبل با کیفیت و قیمت های متفاوت وجود دارد. روکش مبل می تواند هم از جنس پارچه باشد هم از جنس چرم. اگر دوست دارید مبلمانی داشته باشید که همیشه تمیز وبراق باشد, بهتر است مبل چرمی بخرید. چرم این مبل ها به راحتی قابل شست و شو هستند و با استفاده از روغن مخصوص شان هم کاملا برق می افتند و نو به نظر می رسند. نوع دیگر از پارچه مبل, پارچه مخملی مات و بدون پرز است که این نوع پارچه مبل برای خانه های بزرگ مناسب است. اگر در خانه فرزند کوچکی دارید, بهتر است رنگ پارچه مبلتان را از بین رنگهای چرک تابی مانند کاراملی یا فیلی انتخاب کنید تا در اثر شیطنت بچه ها مدام کثیف و نا مرتب به نظر نرسند.

به طور کلی پارچه های مبلی یا ساده هستند یا طرح دار.پارچه های ساده برای مبلمانی که قرار است در فضاهای کوچک ترچیده شوند, مناسب تر هستند و پارچه های طرح دار هم مناسب فضاهای باز و بزرگ است. شما می توانید برای شکستن فضا و روح بخشیدن به محیط خانه, مبلمانی ساده با کوسن های طرح دار یا بر عکس انتخاب کنید.

در بازار پارچه مبلمان مختلف وجود دارد, این پارچه ها از انواع ایرانی, چینی, ترک, ایتالیایی و… می باشد. پارچه مبل از جنس پارچه, چرم, کتان, پشم و… تهیه می شود. قطعا مبلمانی که از پارچه ترک و پارچه ایتالیایی تولید شده است برتری بیشتری نسبت به سایر مبلمان دارد. کیفیت پارچه این مبلمان بسیار بالا می باشد از آنجایی که پارچه مبل ترک و ایتالیایی دارای نقش های خاص و با اصالت است کپی برداری از آن غیرممکن است. درست است که قیمت این مبلمان گران تر است اما با خرید این مبلمان می توانید بدون دغدغه از خراب شدن روکش مبل سالها از زیبایی, کیفیت و دوام پارچه مبلتان لذت ببرید.

مطالب مرتبط