تغییر دکوراسیون خانه ، بدون هزینه

تغییر دکوراسیون خانه ، بدون هزینه

تغییر دکوراسیون خانه ، بدون هزینه

تغییر دکوراسیون خانه ، بدون هزینه

شاید برای بعضی از شما اتفاق افتاده باشد که در فضای خانه‌ای قرار گرفته باشید که دکوراسیون آن از لحاظ اصول فنی و زیبایی چیزی کم نداشته باشد، اما حس و حال خوشایندی نیز که انتظار داشته‌اید در شما ایجاد نشده باشد. در این مواقع احساس می‌کنید جای چیزی، خالی است. در واقع هر اندازه که وقت بگذارید، هزینه کنید و یک دکوراسیون کامل و اصولی برای خانه خود تدارک ببینید، باز هم ریزه کاری‌ها و اقدامات ظریفی وجود دارد که انجام آن‌ها به دکوراسیون خانه جان می‌بخشد.

چگونه می‌توان به دکوراسیون یک خانه جان بخشید و حس زیبا و دلپذیر عشق و امید را در آن جاری کرد؟
جذابیت نکاتی که ذکر خواهد شد در این است که در عین سهولت و سادگی، تاثیری بسیار پر رنگ و محسوس بر فضای خانه و روح و روان ما می‌گذارد

چیدن متفاوت میز پذیرایی:

میز پذیرایی را زیبا بچینید و به نوع چینش عناصری که روی آن قرار می‌دهید، توجه کنید و بها دهید. چند جلد کتاب یا مجله کنار یک سبد حصیری زیبا که درون آن تعدادی شمع و یک گلدان پر از گل‌های تازه و شاداب وجود دارد در کنار هم چیدمانی شیک و چشمگیر برای میز پذیرایی شما به ارمغان می‌آورد.

رنگ آمیزی جزئی:

یک رنگ آمیزی نه چندان حرفه‌ای و جزئی همه چیز را تغییر می‌دهد. اگر آینه‌ای با قابی زیبا اما قدیمی دارید، آن را با رنگی متمایز و جدید رنگ آمیزی کنید. با این کار ساده، آینه را به عنصری جذاب و خیره کننده تبدیل می‌کنید و به دکوراسیون خود روحی تازه می‌بخشید.

استفاده از شیک‌ترین‌ها:

بی‌بهانه از بهترین‌ها و زیبا‌ترین وسایل خانه‌تان استفاده کنید. برای استفاده از فنجانی زیبا و دوست داشتنی، منتظر یک مناسبت یا مهمانی رسمی نباشید. از ظروف خاص و قشنگی که دارید گاهی فقط برای دل خودتان استفاده کنید و بدانید که همین نکته هم در جذاب شدن دکوراسیون خانه‌تان برای شما تاثیرگذار است. به یاد داشته باشید هیچ چیز مهم‌تر از خودتان و احساسی که دارید، نیست.

حذف وسایل اضافی:

بی‌تعارف برخی از عناصر را کنار بگذارید. دکوراسیونی شلوغ و متراکم، هرگز نمی‌تواند زیبا و جذاب باشد. به دکوراسیونتان با دقت بیشتری نگاه کنید تا وسایل و عناصری را که مدت‌ها است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید و احتمالا از این پس هم به کارتان نمی‌آید و به نظرتان زیبا نیستند، بدون معطلی از محیط خارج کنید و چیدمان خانه را بدون هیچ عنصر اضافه‌ای از نو طراحی کنید.

جابه جا کردن:

میز و صندلی غذاخوری را از گوشه‌ای به گوشه دیگر اتاق ببرید، مبل‌ها را حرکت دهید و جا به جا کنید و جای میزهای عسلی و آباژور‌ها را تغییر دهید. توجه داشته باشید که یک جابه جایی ساده، بدون صرف هزینه، روح تازه‌ای به دکوراسیون خانه شما می‌دهد و تا مدتی به شما احساس تازگی و نشاط می‌بخشد.

ابتکار در چینش کتاب:

در چینش کتاب‌ها در کتابخانه ابتکار به خرج دهید. این کار می‌تواند سرگرم کننده هم باشد. کتاب‌‌هایتان را براساس رنگ جلدشان به دسته‌های منظم و زیبا تقسیم کنید. هر دسته را در قسمتی از کتابخانه نه به صورت عمودی و کنار هم ایستاده، بلکه به صورت افقی روی هم بچینید. همین تغییر ساده در چیدمان کتاب‌ها در تغییر احساس شما از دکوراسیون خانه‌تان تاثیر گذار است.

بهره گیری از جادوی گل و گیاه:

از دکوراسیونی که از گل و گیاهان تازه و با طراوت بی‌بهره باشد، به سختی می‌توان انتظار القای احساسی لطیف داشت. اگر نمی‌توانید مدام از گل فروشی‌ها گل بخرید، یک شاخه کوچک پر از برگ‌های سبز بچینید و درون گلدانی در دکوراسیون خانه‌تان بگذارید. شما با همین کار ساده، حس طراوت و شادابی را به فضای خانه‌تان القا کرده‌اید.

روشن کردن شمع:

شمع‌ها زمانی که روشن هستند، چنان احساس لطیف و شاعرانه‌ای در فضا پدید می‌آورند که حتی تصورش را هم نمی‌توان کرد. هر زمان که به حس و حالی لطیف و سرشار از آرامش نیاز پیدا کردید، در محیط خانه‌تان چند شمع روشن کنید.

تغییر جای فرش‌ها:

چه اشکالی دارد که از این به بعد از فرش یا قالیچه اتاق غذاخوری در آشپزخانه و از قالیچه اتاق نشیمن در اتاق خواب استفاده کنید. بد نیست بدانید که اگر قالیچه مکان‌های مختلف را با هم جابه جا کنید با نتیجه جالب و خوشایندی مواجه خواهید شد و تا مدت‌ها تفاوت را حس خواهید کرد.

استفاده از عکس‌های نوستالژیک:

دکوراسیون خانه‌تان را از عکس‌ها بی‌بهره نسازید. زمانی که عکس‌های سیاه و سفید و نوستالژیک که لبریز از احساسی شاد هستند در دکوراسیون خانه‌ای دیده می‌شود ناخودآگاه لبخندی بر لب‌ها نقش می‌بندد. چند عکس خاطره انگیز از خود و عزیزانتان را که در روزهایی به یادماندنی گرفته‌اید، انتخاب کنید و آن‌ها را در قاب‌هایی سفید و ساده کنار هم و روی دیوار تزیین کنید.

منبع : کمد دیواری

مطالب مرتبط