۷ اشتباه بزرگ در چیدمان و دکوراسیون منزل

۷ اشتباه بزرگ در چیدمان و دکوراسیون منزل

۷ اشتباه بزرگ در چیدمان و دکوراسیون منزل۷ اشتباه بزرگ در چیدمان و دکوراسیون منزل

لازم نیست حتما شیک‌ترین و مجلل‌ترین وسایل را بخرید تا از نشستن در خانه‌تان لذت ببرید و در آن احساس آرامش داشته باشید؛ با چند تکنیک ساده هم می‌توانید نمای داخلی منزل خود را زیباتر از پیش کنید.

7-توجه نکردن به راحتی وسایل

بعضی افراد در هنگام انتخاب وسایل منزل فقط به زیبایی آن توجه می‌کنند و اصلا به این نکته که وسیله انتخابی آن‌ها شاید زیبا باشد، اما برای استفاده روزمره مناسب نباشد، توجهی ندارند؛ برای مثال در اتاق نشیمن علاوه بر زیبایی مبلمان، باید به راحتی آن‌ها هم دقت داشت؛ زیرا یک مبل سفت هرگز مناسب یک گفت‌و‌گوی طولانی نخواهد بود و باعث احساس ناراحت کننده‌ای در بین اعضای خانواده و مه‌مان‌ها خواهد شد

6-شلوغی بی‌هدف

به هم ریختگی و شلوغی فضا نه تنها سبب تخریب جلوه دکوراسیون می‌شود بلکه افراد در آن فضا زندگی پر استرس و نا‌آرامی را تجربه می‌کنند. لازم نیست همه وسایلی را که احساس می‌کنید زیبا هستند در دکوراسیون خانه‌تان جا دهید چراکه ممکن است باعث شلوغی بیش از حد شود. به‌طور کلی، هرچه دکوراسیون خانه شما خلوت‌تر باشد، جلوه آن زیبا و آرامش بخش‌تر خواهد بود.

5-استفاده نکردن از آینه

آینه به دلیل انعکاس نور و تصویر، وسیله‌ای است که در فضاهای کوچک جادو می‌کند و تاثیر بسیار زیادی بر بزرگنمایی فضا دارد، بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون به خصوص در یک فضای کوچک، مسلما یک اشتباه بزرگ است.
همچنین توصیه می‌کنیم آینه را جایی قرار دهید که میزان بیشتری نور برای انعکاس به آن برسد تا تاثیر حضورش را بیشتر احساس کنید.

4-قالیچه‌هایی با اندازه نامناسب

همان طور که گفتیم حذف کلی قالیچه از دکوراسیون یک منزل، یک اشتباه بزرگ دکوراسیونی است، اما اشتباه بزرگ‌تر از آن، انتخاب و استفاده از قالیچه‌ای با اندازه نامناسب و بسیار کوچک است؛ برای مثال قالیچه‌ای که زیر میز غذاخوری قرار می‌گیرد باید به اندازه‌ای باشد که وقتی صندلی‌ها عقب کشیده می‌شود، حتما دو پایه جلویی صندلی همچنان روی قالیچه قرار بگیرد و پای افراد زمانی که دور میز نشسته‌اند، روی قالیچه باشد.
قالیچه فضای نشیمن نیز باید از همه نظر تا نزدیکی پایه‌های جلویی مبل‌ها، کاناپه‌ها و حداقل زیر پایه جلویی آن‌ها برسد.

3-ترس از رنگ

برای افزودن رنگ به دکوراسیون، ابتدا از عناصری همچون کوسن‌های مبل یا کلاهک آباژور استفاده کنید و پس از بررسی دقیق نتیجه کار و رضایت از آن رنگ‌ها، تدریجا افزودن رنگ را به دکوراسیون منزلتان گسترش دهید. به طور قطع در دکوراسیون هر محیط برای جذابیت بیشتر باید حداقل ۲۰ درصد از رنگ‌های موجود به اندازه کافی شاد باشد تا احساس سرزندگی در خانه‌تان شکل بگیرد.

2-استفاده نکردن از قالیچه

شکی در این نیست که کفپوش‌هایی مانند پارکت، لمینت، سنگ و سرامیک، زیبا و کاربردی است، اما قالیچه‌ها علاوه بر زیبایی قابل توجهی که به دکوراسیون‌ها می‌افزایند تا حدی جاذب اصوات مزاحم نیز هستند و از این‌رو به محیط، آرامش بیشتری می‌دهند؛ بنابراین توصیه می‌شود در بخش‌های مختلف خانه، حداقل از یک قالیچه استفاده کنید.

1-نصب تابلو در ارتفاع بالا

یکی از اشتباهات رایج دکوراسیونی که به شدت ناپسند و مخرب است، نصب قاب و تابلوهای تزیینی روی دیوار در ارتفاعی نامناسب و بیش از حد بلند است. توجه داشته باشید زمان نصب تابلو‌ها، مرکز قاب باید ملاک ارتفاع باشد نه لبه پایینی قاب. در واقع تابلو‌ها و قاب‌ها باید به گونه‌ای روی دیوار نصب شوند که بدون حرکت گردن افراد و بالا بردن سر به راحتی دیده شوند.

شاید برایتان پیش آمده باشد که وارد خانه‌ای شده باشید که در لحظه ورود، شیک بودن وسایل آنجا شما را میخکوب کرده باشد، اما با گذشت چند لحظه، از نشستن در آنجا احساس آشفتگی و بی‌قراری کرده باشید و برعکس وارد خانه‌ای شده باشید که وسایلش لوکس نبوده، اما از نشستن در آن خانه احساس خوبی به شما دست داده باشد.
متاسفانه بعضی از اشتباهات در دکوراسیون‌های منازل به دلیل تکرار زیاد به اتفاقی عادی تبدیل شده است در حالی که اشتباه همیشه اشتباه است.
در ادامه به بعضی از این اشتباهات رایج و مهم اشاره شده که توجه به آن‌ها، ضروری به نظر می‌رسد.

منبع : کمد دیواری

مطالب مرتبط