مناسب ترین پارچه های مبلی برای دکوراسیون منزل شما

مناسب ترین پارچه های مبلی برای دکوراسیون منزل شما

مناسب ترین پارچه های مبلی

جنس پارچه رو مبلی

 

بیشتر افراد هنگامی که می خواهند برای منزل خود دکوراسیون مشخصی را تعیین کنند نیاز به وسایلی از جمله مبل و میز و غیره دارند و برای اینکه دکوراسیون منزل آنها بهترین در نوع خودش باشد لازم است که وقتی زیادی برای خرید این وسایل صرف کنند.

جنس پارچه رو مبلی

 

وقتی که میخواهید برای مبلمان خود پارچه رومبلی انتخاب کنید فقط به دنبال زیبایی و جلب توجه نباشید. سعی کنید جنس مبلمان به گونه‌ای باشد که هم راحتی داشته باشد و لمس آن به شما حس خوبی بدهد و هم برای آن نوع از مبلمان که شما مد نظر دارید پوشش خوبی باشد و شست و شوی آن برای شما کار دشواری نباشد.

جنس پارچه رو مبلی

 

انواع پارچه مبل

با توجه به تقاضای زیاد افراد و تنوع سلیقه ها پارچه های رومبلی در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود است و شما با توجه به سلیقه و هدف خود می توانید مورد مد نظرتان را انتخاب کنید.

 

 

پارچه های رومبلی می‌توانند از مواد طبیعی دست ساز یا حتی ترکیبی باشند که هر کدام از مواردی که گفته شد یک سری مزایا و یکسری معایبی دارند که وقتی شما می خواهید تصمیم به انتخاب و خرید بگیرید باید اولویت های تان را مشخص کنید تا بتوانید پارچه مناسب را انتخاب کنید.

پارچه رومبلی نخی

معمولا پارچه های رومبلی که از جنس نخ هستند بادوام و نرم هستند و همین نرم بودن باعث می شود که خیلی زود چین و چروک بیفتند و کثیف شوند. برای پارچه های روی تخت و ملافه ها می توانید از این پارچه های نخی استفاده کنید اما برای پارچه های رومبلی جنس نخی زحمت زیادی دارد و لازم است که شما در نگهداری از آن بسیار دقت عمل داشته باشید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

یکی دیگر از مزایای پارچه های نخی این است که در صورت آلوده شدن به مواد مختلف خیلی راحت با آب و صابون می توانید آنها را پاک کنید و از آلودگی پاک کنید ولی در عین حال اگر پارچه های نخی مقابل آفتاب قرار بگیرند خیلی زود شروع به کدر شدن و از دست دادن رنگ فابریک خود می کنند که این یکی از نکات منفی این نوع پارچه ها می باشد.

 

پارچه کتان برای مبلمان

معمولا پارچه های کتان از جنس الیاف گیاهان هستند که شما هر سبک کوراسیونی که برای منزل انتخاب کنید یعنی چه سبک رسمی باشد و چه  غیر رسمی می توانید از پارچه های کتان برای مبلمان خود استفاده کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

از جمله مزایا و معایبی که پارچه های کتان دارد این است که مقاومت بالایی در برابر آلوده شدن و کثیف شدن دارند ولی خیلی راحت چروک می شوند. ولی در عین حال به راحتی شسته می شوند و اگر آنها را به خشک شویی بدهید می‌توانید مانند روز اول تحویل بگیرید.

پارچه های مقاوم در برابر لکه

پارچه های مختلف معمولاً به علت بافت های مختلفی که دارند مقاومتشان در برابر آفتاب و لکه متفاوت است. در بعضی از پارچه ها بافت ها مقاومت زیادی دارند در برابر آلودگی و این به خاطر این است که بافت آنها به گونه ای طراحی شده است که رطوبت را دفع می‌کند و نمی‌گذارد که لکه و کثیفی جذب این پارچه ها بشود.

 

جنس پارچه رو مبلی

پارچه مناسب برای کوسن

پارچه هایی که شما می توانید برای روکش کوسن ها استفاده کنید انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها قابلیت شستشو با آب را دارند و بعضی از آنها لازم است که حتما برای تمیز شدن به خشکشویی بروند. پارچه هایی که به عنوان روکش کوسن ها استفاده می شود چون زیاد در دسترس افراد هستند و دستمالی می شوند بهتر است از جنس های باشند که چرک تاب تر باشند و در عین حال شستشوی آنها راحت تر باشد.

 

جنس پارچه رو مبلی

نگهداری از پارچه مبل ها

وقتی افراد مختلف بر روی مبلمانی که در منزل شما هست نشست و برخاست می‌کنند معمولا آلودگی را وارد سطح مبلمان شما می کنند. برای این که از انباشته شدن این آلودگی ها جلوگیری کنید بهتر است که هر ماه یک بار آن را وکیوم کنید.

 

جنس پارچه رو مبلی

 

وقتی که می خواهید مبلمان خریداری کنید سعی کنید حتما به طور دقیق بدانید که برای روکش این مبلمان از چه پارچه ای استفاده شده است تا بتوانید از روش مشخص خود روکش آن را شستشو دهید و لازم نباشد گزینه های مختلف را امتحان کنید که هم هزینه صرف شود و هم پارچه مقاومتش را از دست بدهد.

منبع : آف دکور

مطالب مرتبط