دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر با چیدمان مدرن

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر با چیدمان مدرن

دکوراسیون خانه های کوچک

وقتی صحبت از تزیین و طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی می شود خیلی ها با نگرانی به این موضوع نگاه می کنند، چرا که فضای کافی برای آزاد کردن ذوق هنری خود در طراحی داخلی نمی بینند. اما همانطور که در مطالب پیشن بارها گفتیم، کوچک بودن به معنای محدودیت نیست. آپارتمان های کوچک برای زوج های جوانی که تازه می خواهند زندگی خود را شروع کنند بسیار مناسب خواهد بود. چنین افرادی فضای زیادی نمی خواهند.

البته منظورمان این نیست که زوج های جوان علاقه ای به منعکس کردن ذائقه و سیلقه خود در طراحی داخلی ندارند. جوانان پرانرژی هستند و به همین خاطر فضایی لوکس و شیک می خواهند تا بعد از بازگشت به خانه در یک روز سخت، به استراحت بپردازند. برای این که ثابت کنیم دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی هم می توانند خیلی شیک و لوکس تزیین شود در این مطلب به بررسی سه عدد خانه آپارتمان مدرن با مساحت زیر 40 متر خواهم پرداخت.

تصویر زیر دقیقاً ورودی منزل را نشان می دهد. همانطور که می بینید از همان ابتدای ورود به منزل، هم از طرفین خانه به خوبی برای طراحی و چیدن انواع وسیله استفاده شده و هم دقیقاً در بالای درب ورودی، از چراغ آویزی بسیار زیبا و البته مناسب با متراژ فضا استفاده شده است. این خانه زیبا به خوبی نشان می دهد که دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی اگر به درستی انجام شود نه تنها بسیار زیبا خواهد بود بلکه زیبایی آن از منازل بزرگ نیز بیشتر خواهد شد؛ زیبایی خانه به بزرگ یا کوچک بودن نیست بلکه بستگی به استفاده صحیح از فضای موجود دارد. همچنین در این سال ها، آنچنان حجم وسیعی از طرح های مختلف وسایل منزل به بازار عرضه شده که می توان برای هر خانه ای با هر میزان مساحت، بهترین و لوکس ترین وسایل را خرید و به زیبایی هر تمامتر، دکوراسیون منزل های کوچک آپارتمانی را زیباتر کرد.

 

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

 

آپارتمان 40 متری مدرن !!

آپارتمان زیر دقیقا 40 متر مربع مساحت دارد، اما در این فضای کم بازهم همه چیز سرجای خود بنظر می رسد. واقعا کمبودی در دیزاین این خانه وجود ندارد و هر چیزی که لازم بوده در آن قرار گرفته است. نکته قابل توجه نبود دیوارهای اضافی جدا کننده اتاق ها است که قسمت زیادی از فضای خانه را گرفته و آنرا تاریک می کنند. البته دیوارهای اتاق خواب خانه حذف نشده است. نتیجه برداشتن دیوارهای اضافی آشپزخانه و پذیرایی و استفاده از طراحی پلان باز، باعث شده فضای آپارتمان بسیار روشن و دلباز دیده شود. شاید بتوان استفاده صحیح از تمامی فضای موجود در خانه های کوچک را به فردی تشبیه کرد که درآمد محدود ماهانه خود را دقیقاً با برنامه و حساب و کتاب هزینه می کند! صاحبان اینگونه خانه های کوچک نیز دقیقاً مانند اینگونه افراد هستند و سعی می کنند از تمامی نقاط و زوایای فضای در دسترس خود، با برنامه ریزی درست، بهترین استفاده را داشته باشند. دقیقاً به همین دلیل است که دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی می تواند مانند آپارتمان زیر، بسیار لوکس و زیبا باشد.

 

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

استفاده بهینه از فضاهای خالی

در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی مبحث استفاده از فضاهای عمودی خیلی اهمیت پیدا می کند، درست مانند روشی که آپارتمان 30 متری زیر از آن بهره می برد. این آپارتمان پر است از ایده های خلاقانه و جالب. اتاق خواب به طبقه بالا برده شده و تمام پله هایی که اتاق نشیمن را به اتاق خواب وصل می کند به صورت کشویی طراحی شده اند. همین عامل باعث شده فضایی بسیار زیاد برای نگهداری تمام وسایل در خانه فراهم باشد. آشپزخانه نیز خیلی هوشمندانه گوشه راهروی ورودی قرار گرفته است. همین الان به بالای سر خود نگاه کنید! واقعاً چقدر از فضای بسیار بزرگ و باز بالای منزل خود استفاده کرده اید؟ مطمئناً هیچ. معمولاً همه عادت داریم تمامی تمرکز و انرژی خود برای دکوراسیون منزل را فقط بر روی سطح گذاشته و آن را به بهترین شکل ممکن چیدمان نماییم. اما در مورد دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی اوضاع کاملاً فرق می کند و می توان از تمامی فضای بالایی و حتی تا خود سقف نیز به خوبی استفاده کرد و هیچ نگرانی از بد شدن دکوراسیون خانه نداشت. اگر اینکار به درستی و بر طبق اصول صحیحِ طراحی انجام شود بهترین دکوراسیون را خواهید داشت دقیقاً مانند تصاویر زیر.

 

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

 

آپارتمان زیر نیز یک خانه 40 متری است که خیلی زیبا تقسیم بندی شده، فضای نشیمن و آشپزخانه توسط پارتیشنی جالب از اتاق خواب جدا شده است. این پارتیشن جالب هم جدا کننده است، هم قفسه نگهداری و هم میز تلویزیون. ضمنا تلویزیون قابلیت چرخش به سمت اتاق خواب را نیز دارد بنابراین مواقعی که در اتاق نشیمن نیستید می توانید از تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود لذت ببرید.

 

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر

 

منبع : سایت اتاق

مطالب مرتبط