فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
فنگ شویی چیست؟ فنگ شویی در زبان چینی به معنای باد و آب است و در اصطلاح ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی است. فنگ شویی بر سلامت روحی انسان و ارتقاء سطح انرژی و کیفیت زندگی تاثیر گذار است.
شما می توانید با بسیاری از وسایل دکوراسیون خود، فنگ شویی را به خانه خود دعوت کنید. اجسام فنگ شویی لازم نیست برای کشور چین یا آسیایی باشند. در حقیقت، بهترین انرژی فنگ شویی با اشیای تزئینی ایجاد می شود که آنها را دوست دارید اینجا لیستی از اقلام معروف دکوراسیون منزل و اینکه چگونه آنها می توانند فنگ شویی خوبی برای شما به وجود آورد را بیان می کنیم .

گلهای تازه 
گل های تازه مهمترین عامل فنگ شویی هستند. آنها شادابی طبیعت (انرژی نیروی زندگی) را به خانه شما وارد می کنند. همچنین گفته می شود که گلهای معطر می توانند هر انرژی منفی که در خانه شماست را از بین ببرند. روحیه و عطر گلها باعث ایجاد حس و انرژی مثبت در فضای خانه شما می شود. با گلهای خود مهربان باشید. و به صورت مداوم گلدان آن را تمیز کنید و یا آب گلدان را عوض کنید. وقتی گلها خشک شدند، آنها را دور بیندازید زیرا داشتن گلهای خشک باعث راکد شدن انرژی در خانه می شود و در فنگ شویی توصیه نمی شود.

گلدان ها 

گلدان ها در دسته وسایل کاربردی منزل قرار می گیرند که باید در خانه خود داشته باشید. آنها در رنگ ها، اشکال و متریال متنوعی (شیشه ای، چوبی، فلزی…) ساخته میشوند.

گیاهان خانگی 
یکی از محبوب ترین راه ها برای جذب فنگ شویی، استفاده از گیاهان خانگی است. گیاهان خانگی حس  سلامتی و انرژی را به زندگی دعوت می کنند زیرا آنها طبیعت را وارد فضاهای ما می کنند. هر نوع گیاهی خوب است ولی از انتخاب و نگه داری  گیاهانی با برگ های خاردار است اجتناب کنید و از گیاهان خود مراقبت کنید نگه داری گیاه خشک شده در فنگ شویی توصیه نمیشود.

فرش جلو در
یکی از اولین چیزهایی که یک میهمان هنگام ورود به خانه شما می بیند، فرش خوش آمد گویی جلوی درب خانه شما است. این یک وسیله در دکوراسیون منزل است و می تواند تاثیری زیادی به جهت نشان دادن نوع سبک و استایل زندگی شما باشد.
اندازه فرش خوشامد گویی شما باید متناسب با درب ورودی شما باشد. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک.
به طور کلی، سیاه و قرمز رنگ های خوبی برای جذب فنگ شویی مثبت است. از همه مهمتر، فرش  درب ورودی باید تمیز، عاری از خاک و کثیفی باشد و حس خوش آمد گویی را در میهمان ایجاد کند .
فرش ها به انرژی عنصر زمین متصل هستند و می توانند انرژی خانه شما را چندین برابر و تثبیت کنند. رنگ و الگوهای مختلف میتواند انواع مختلفی از انرژی های فنگ شویی را به خانه شما دعوت می کند

عود

رایحه درمانی یک روش فوق العاده موثر برای جابجایی انرژی خانه شماست. یک عود با بهترین کیفیتی و بوی خوش را خریداری کنید و هرروز در خانه روشن کنید.

کوسن ها 

یک روش سریع و ساده برای تغییر فنگ شویی در خانه، استفاده از کوسن ها است. کوسن ها انعطاف پذیری لازم را دارند و وجود آنها باعث ایجاد انرژی های مثبت در خانه میشود توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار مدل های آن را تغییر دهید تا حس یکنواختی را از خانه شما دور کند .

شمع ها

شمع ها نه تنها محیطی آرام در خانه ایجاد می کنند، بلکه می توانند ویژگی های الهام بخشی از عنصر آتش را نیز به وجود آورند. در بسیاری از سنت های معنوی، شمع ها نمادی از درخشندگی است. در صورت امکان از شمع های دست ساز و با کیفیت بالا استفاده کنید.

آینه ها 

از آینه ها معمولاً در دکوراسیون منزل استفاده می شود و در تمام اصول فنگ شویی توصیه شده است. آینه نماد خرد و وضوح است، زیرا همیشه واقعیت را منعکس می کند. برای کاربردهای فنگ شویی، فقط از آینه های شفاف و واقعی با کیفیت بالا و بدون شکستگی و اعوجاج استفاده کنید.

 و نکته مهم در مورد محل قرار گیری آینه های ایستاده این است که هیچ گاه مقابل درب ورودی قرار ندهید زیرا انرژی خوب و مثبتی که وارد خانه میشوند در برخورد با آینه منعکس می شوند و به بیرون میروند .

تابلوهای هنری

یکی از محبوب ترین وسایل دکوراسیون تابلوهای دیواری است. رنگ و موضوع را می توان از نظر استراتژیک برای فنگ شویی خوب انتخاب کرد.

کلیه وسایلی که از آنها استفاده نمی کنید و یا بشقاب های که لبه آنها شکسته شده است را نگه ندارید یا لباس هایی که اندازه شما نیست و یا بیشتر از دو سال نپوشیدید را دور بریزید.

آبنما
آبنما در فنگ شویی مظهر ثروت و رونق است.
با قراردادن آبنما در خانه یا محل کار میتوانید انرژی مثبت را در زنگی خود افزایش دهید و راه رسیدن به کامیابی و ثروت را هموار کنید. محل قرارگیری آبنما بسیار مهم است اگر در جای درست خود قرار نگیرد بر عکس عمل می کند .
منبع : فارست

مطالب مرتبط