ویژگی مبل با کیفیت چیست؟

ویژگی مبل با کیفیت چیست؟

ویژگی مبل با کیفیت

ویژگی مبل با کیفیت چیست؟

در این مقاله سعی داریم شما همراهان گرامی را با چند نکته مهم در زمان خرید مبل آشنا سازیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که در انتخاب مبل با کیفیت، سلیقه و شرایط جسمانی استفاده کننده بسیار حائز اهمیت است چرا که مبل مناسب میتواند به فضای خانه شما رنگ تازه ای ببخشد و موجبات آسایش و راحتی شما را فراهم

آورد و حس و حال خانه شما را عوض کند. برای انتخاب مبل مناسب باید به فاکتور های مختلفی توجه کرد که مهمترین آن انتخاب نوع مبل است.

مبلمان به طور کلی در سه دسته استیل یا سلطنتی ، نیمه استیل  که ترکیبی از مبل راحتی و استیل است و یا مبل راحتی تقسیم میگردد.

 در بین این سه دسته، مبل راحتی با توجه به استفاده بیشتر از اسفنج در آن که موجب احساس راحتی و آرامش بیشتری میشود، از تقاضا و مدلهای بیشتری نسبت به دیگر مبلها برخوردار است.

پس از انتخاب نوع مبل مورد نیاز میتوانید با بررسی موارد زیر تا حد زیادی مبل با کیفیت را تشخیص دهید :

1. ارتفاع تکیه گاه مبل راحتی و دیگر مبلها باید به اندازه ای باشد که از گردن محافظت نماید.

2. تکیه گاه مبل استاندارد باید بتواند به طور کامل گودی کمر شما را پوشش دهد.

3. ارتفاع مبل از سطح زمین باید به اندازه ای باشد که پاها در زاویه 90 درجه قرار گیرد.

4. قسمت نشیمنگاه و تکیه گاه مبل استاندارد دارای نرمی متعادلی است که طوریکه نه آنچنان نرم است که اسکلت مبل لمس گردد و نه آنچنان سفت است که راحتی لازم را نداشته باشد.

5. در صورتیکه رویه مبل راحتی و دیگر مبلها از الیاف و یا پارچه باشد باید دارای ضخامت مناسبی باشد که در طول زمان کوتاه آسیب نبیند و در صورت استفاده از رویه چرمی توجه نمایید که جهت جلوگیری از تعریق  دارای سطح صاف نباشد.

6. توجه داشته باشید که کیفیت مبل به وزن آن نیست بلکه مبل مناسب از وزن کمتری جهت سهولت در جابجایی برخوردار است.

7. در هنگام خرید به رنگ مبل توجه نمایید که از سطح صاف و بدون لک برخوردار باشد.

8. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از فوم  در مبل بخصوص مبل راحتی، جنس فوم از نوع فوم سرد باشد که یک راه ساده برای تشخیص آن این است که پس از فشار آوردن بر روی آن ، فوم خیلی زود به حالت اول برمیگردد.

9. ممکن است در برخی از انواع مبل راحتی از فنر نیز استفاده شود که در آن صورت باید توجه نمایید که فنرها در هنگام نشست بر روی مبل راحتی احساس نشوند و صدا ایجاد نکنند.

10. توجه داشته باشید که پارچه مبل به هیچ عنوان نباید کش بیاید و پرزهای آن کنده نشود. یک راه ساده تر تشخیص جنس پارچه بررسی وزن آن است، پارچه مرغوب نسبت به پارچه بی کیفیت سنگین تر است.

11. در مبلهای استیل با توجه به اینکه چوب بخش عمده ای از مبل را تشکیل میدهد، جنس چوب بخصوص در بخشهای منبت کاری شده باید دقت بالایی داشت.

معمول ترین جنس چوب قسمتهای منبت کاری شده چوب راش است که از ماندگاری بیشتری و طرح پذیری بهتری برخوردار است .

البته با توجه به ارزش مبل ممکن است که جنس چوب متفاوت و با ارزش تری مانند چوب گردو در این مبلها استفاده گردد.

12. هر مبل با کیفیتی به یک اسکلت خوش ساخت احتیاج دارد که به آن اجازه دهد شکل و یکپارچگی کلی خود را حفظ کند.

این اسکلتی است که هر قسمت از مبل را در کنار هم نگه می دارد و به همین دلیل استحکام آن فوق العاده مهم است.بسیاری از تولید کنندگان از اسکلت های فلزی یا چوبی برای طراحی در طرح های امروزی خود استفاده می کنند.

منبع  : فارست

مطالب مرتبط