6 اشتباه رایج در چیدمان اتاق خواب

6 اشتباه رایج در چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب

6 اشتباه رایج در چیدمان اتاق خواب

 

6 اشتباه رایج در چیدمان اتاق خواب

در این مقاله سعی داریم به چند مورد چیدمان اشتباه اتاق خواب بپردازیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

زمانیکه تصمیم داریم چیدمان خانه خود را زیبا کنیم فقط چیدمان اتاق نشیمن را در نظر نگیرید و از چیدمان اتاق خواب غافل نشوید. چیدمان اتاق خواب فقط به قرار دادن یک تخت در اتاق منتهی نمیشود و این حالت تمامی آرامشی که باید به شما در هنگام استراحت انتقال داده شود از بین میرود .

رنگ ها و الگوهای انتخاب شده می تواند تأثیر زیادی در روحیه شما بگذارد، بنابراین مهم است که کار طراحی اتاق خواب را با یک برنامه ریزی کامل شروع کنید.

برای ساده کردن کار شما، در اینجا برخی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب و راه های جلوگیری از آنها را به اشتراک می گذاریم:

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید دو مورد از بزرگترین اشتباهاتی که در چیدمان اتاق خواب وجود دارد در تصویر زیر به نمایش گذاشته شده است.

اشتباه شماره 1: تعادل را حفظ کنید:

یک اشتباه بسیار رایج در طراحی داخلی اتاق خواب که احتمالاً بیشتر ما مرتکب آن میشویم استفاده از چراغ های روشن غیر ضروری یا ساختن یک اتاق کسل کننده است.

چگونه از آن جلوگیری کنیم؟؟

 نورپردازی اتاق خواب باید به گونه ای باشد که فضای آرامش بخشی را ایجاد کند. زمانی که لوستر را برای اتاق خود در نظر می گیرید، اندازه و ارتفاع سقف اتاق خواب خود را نیز در نظر بگیرید.

اشتباه شماره 2: جایگاه نامناسب برای فرش:

در بسیاری از قسمت های خانه فرش مناسب با ابعاد مناسب قرار نگرفته است. که در مقالات بعدی نیز در مورد جایگاه مناسب برای فرش صحبت خواهیم کرد. فرش در تصویر بالا در بدترین جایگاه پهن شده است.

چگونه از آن جلوگیری کنیم ؟؟

 فرش را در اتاق خواب به گونه پهن کنید که زمانی که صبح از خواب بیدار میشود و از تخت بیرون می آید پاها دقیقا روی فرش قرار بگیرند و سطح گرما و نرمی فرش از طریق پاها به شما انتقال داده شود.

اشتباه شماره 3 – اندازه گیری را فراموش نکنید:

 در صورتی که فضای کافی در اتاق خواب شما وجود دارد و قصد انتخاب یک مبل تک نفره برای اتاق خواب خود دارید انتخاب مبلمانی که فضای زیادی از اتاق خواب شما را می گیرد اشتباه دیگر در چیدمان اتاق خواب محسوب می شود بنابراین انتخاب مبلمان یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید.

چگونه از این کار جلوگیری کنیم ؟؟

حتماً برای اندازه گیری دقیق مبلمان و فضای اتاق خواب خود دقت کنید.

اشتباه شماره 4- استفاده از تشک نامناسب:

تشک نامناسب می تواند خواب شما را تحت تأثیر قرار دهد و همچنین انتخاب تشک نامناسب می تواند باعث ایجاد درد، در ناحیه کمر شود.

چگونه از این کار جلوگیری کنیم؟؟

روی یک تشک با کیفیت خوب و راحت سرمایه گذاری کنید.

اشتباه 5- انتخاب رنگ نامناسب:

هیچ چیز به اندازه انتخاب رنگ نامناسب نمی تواند دکوراسیون و از همه مهمتر آرامش شما را در زمان استراحت از بین ببرد.

چگونه از این کار جلوگیری کنیم ؟؟

از رنگ های ملایم و آرامش دهنده استفاده کنید هرگز رنگ دیوار را با رنگ رو تختی جیغ خود ست نکنید.

اشتباه 6- انتخاب تخت بسیار بزرگ تر از فضای درنظر گرفته شده:

خرید یک تخت با ابعاد نامناسب با اتاق شما میتواند باعث بروز یک معضل در اتاق شما شود. بسیار جاگیر واتاق شما نمای نامطلوبی به خود می گیرد.

چگونه از این کار جلوگیری کنیم ؟؟

قبل از خرید تخت حتما متراژ اتاق خود را اندازه گیری نمایید.

منبع : فارست

مطالب مرتبط