نکات مهم در نگهداری از وسایل چوبی منزل

نکات مهم در نگهداری از وسایل چوبی منزل

نگهداری از وسایل چوبی منزل

نکات مهم در نگهداری از وسایل چوبی منزل

وسایل و مبلمان لوکس چوبی در هر دورانی جذابیت و اصالت خاص خود را داشته‌اند، برای همین است که این سبک از اشیا هر چه قدیمی‌تر باشند گران قیمت‌ و ارزشمند‌تر می‌شوند، به یاد داشته باشید مبلمان کلاسیک و سلطنتی هیچ وقت از مد نمی‌افتند پس کافیست یکبار برای خرید آنها هزینه کنید و درعوض یک عمر با لذت از این یادگاری‌های شیرین و باشکوه مراقبت کنید.

در ادامه شما را با تعدادی از نکات ضروری نگه‌داری وسایل چوبی منزل آشنا خواهیم کرد، با رعایت این موارد جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای به مبلمان کلاسیک و قدیمی‌تان خواهید بخشید چون حتی باکیفیت‌ترین وسایل چوبی نیز برای عمر کردن بیشتر به مراقبت ویژه احتیاج دارند.

  • کوچکترین خط و خش روی زیبایی مبلمان چوبی اثر منفی خواهد گذاشت، بنابراین سعی کنید تا حد امکان وسایل چوبی و مبل کلاسیک را از اجسام نوک تیز دور نگهدارید.
  • اشیا و مبلمان چوبی مستعد لک شدن هستند، یعنی اگر لیوان آب سرد یا چای را بدون زیر لیوانی، مستقیما درتماس با آنها قرار دهید، ردی از خود بجای خواهد گذاشت.‌
  • اگر قصد تمیزکاری و غبارروبی عمیق مبلمان چوبی خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از آب گرم و مقدار کمی صابون کمک بگیرید، البته توجه داشته باشید که به هیچ وجه بیش از حد چوب را خیس نکنید و زمان طولانی نمدار نگه ندارید و درنهایت رطوبت باقی مانده را به سرعت با پارچه نرم خشک کنید.
  • مبلمان چوبی قدیمی همانند سایر اشیا با گذر زمان بوی نامطبوع و کهنگی خواهند گرفت، به منظور جلوگیری از این اتفاق بهتر است تکه‌ای زغال در کشوهای آنها جای گذاری کنید، حتی می‌توانید مقداری جوش شیرین روی آنها بپاشید، با این اقدامات اصلا بوی ناخوشایندی به مشامتان نخواهد رسید.
  • در زمان تمیز کردن مبلمان و اشیا چوبی به هیچ وجه از شوینده‌های چند منظوره استفاده نکنید چون آسیب جدی به چوب وارد کرده و عمر آن را کاهش می‌دهند، شاید با خود بگویید پس چاره‌ی پاک کردن لکه چسبناک شیرینی از روی میز چوبی‌تان چیست؟؟؟ توصیه می‌شود که یک پارچه نرم را به شوینده ملایم مانند صابون و آب گرم آغشته کنید و روی محل مورد نظر بکشید، دقت داشته باشید که به طور کلی اشیای چوبی نباید زمان طولانی نمدار باقی بمانند پس در اسرع وقت آنها را با دستمال تمیز خشک کنید.
  • انواع مبلمان چوبی همواره در معرض خطر خراشیدگی هستند که این مسئله از جانب صاحبان آنها ناخوشایند است، برای پیشگیری از بروز چنین مواردی می‌توانید از ترفند روغن کاری استفاده کنید، کافیست هر سه ماه یکبار این کار را تکرار کنید تا هم از پوسیدگی جلوگیری کرده و هم باعث براق شدن و زیبایی مبلمان شوید.

منبع : دیجی چوب

مطالب مرتبط