اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل

اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل

اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل

اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل - وبسایت آستیاژ

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد . خصوصا در خانه های کوچک و آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مبلمان محمدی، با توجه به همه گیر شدن و جذاب شدن طراحی دکوراسیون داخلی دیگر طراحی دکوراسیون محدود به خانه‌های مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها، هتل ها و غیره هم از قوانین مختلف طراحی دکوراسیون داخلی استفاده میشود.

اصول چیدمان وسایل منزل

یک اصل مهم در طراحی این است که شما تصمیم دارید چگونه زندگی کنید؟ آیا سبک سنتی را در نظر گرفته اید یا مدرن یا یک فضای رسمی ؟ تعیین این اصل قبل از خرید وسایل می تواند خیلی چیزها را تغییر دهد. برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین نحو انجام گیرد باید چندین فاکتور را مد نظر قرار داد تا در نهایت با کمترین مشکل و سریع ترین زمان بهترین تغییرات را انجام دهید .

مبلمان در دکوراسیون منزل

اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل - وبسایت آستیاژ

یکی از فاکتور های مهم در تشکیل اجزای داخلی منزل مبلمان می باشد. زیرا مبلمان امروزه نقش بسیار مهمی را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. مبلمان بیشتر فضای پذیرایی منزل را پر می کنند پس در انتخاب آن باید دقت بسیاری کرد. سبک مبلمان باید با سبک سایر اجزای دکوراسیون داخلی مانند طرح دیوارها هماهنگ باشد. برای خرید مبلمان باید به فضای خانه، کاربرد آن، رنگ فرش و پرده و … توجه کرد .

میزو آینه کنسول در دکوراسیون منزل

میز و آینه کنسول به عنوان یکی از دکوری‌های شیک و لوکس در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می‌شود که دارای کاربردهای فراوان است. میزهای کنسول به دلیل تنوعی که دارند با هر شکل و اندازه در بازار وجود داشته و قابل ست شدن با دیگر وسایل موجود در منزل می‌باشند. برای دکوراسیون های مدرن می توانید از میزهای کنسولی ساده و برای دکوراسیون های کلاسیک می توانید از میزهای چوبی منبت‌کاری شده استفاده کنید.

بوفه و نقش آن در زیبایی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون بیشتر خانه های ایرانی بوفه نقش پر رنگی دارد. امروزه بوفه در مدل‌های متفاوتی در بازار موجود می‌باشد که شما را قادر خواهد ساخت بر اساس سبک طراحی خانه خود طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. بوفه های کلاسیک علاوه بر زیبا سازی به شما این قابلیت را می دهد که وسایل لازم و ضروری برای پذیرایی را در آن نگهداری کنید.

وسایل چوبی و نقش آن ها در دکوراسیون داخلی منزل

میز تلویزیون به عنوان یکی از مهم ترین وسایل دکوراسیون داخلی، بایستی به خوبی به ابعاد، شکل، طرح و رنگ میز تلویزیون توجه داشته باشید.

میزناهار خوری یکی از لوازم مهم دکوراسیون منزل است که امروزه جزء ضروری ترین وسایل محسوب می شود میز ناهار خوری وسیله ای برای میل غذا و ایجاد فضایی برای دورهمی خانوادگی می باشد پس باید در انتخاب آن دقت زیادی کرد .

سرویس خواب به عنوان یکی از جذاب ترین و موثرترین جلوه های دکوراسیون و طراحی مدرن به شمار می رود.

قاب عکس ها و قاب های هنری

از دیگر فاکتورهای مهم اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی قاب عکس و قاب های هنری می باشد. بهتر است هر قاب عکسی که انتخاب می کنید متناسب با روحیه شما و هماهنگ با سایر وسایل خانه شما باشد.

نورپردازی، لوسترها در دکوراسیون منزل

از دیگر فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و سایر محیط ها، نورپردازی و تاثیر روشنایی در دکوراسیون می باشد. این نورپردازی می تواند به کمک نورهای طبیعی لوسترها انجام شود و اگر قرار است از نورهای مختلف در ساختمان استفاده شود، بهتر است در بهترین مکان ممکن قرار بگیرند .

نور پردازی نه تنها یکی از ارکان کلیدی برای ایجاد یک فضا است بلکه نقش بسیار مهمی در زیبا سازی دکوراسیون و چیدمان مکان های مختلف نیز دارد. لوستر های لوکس سقفی، آباژور های مجسمه دار، دیوار کوب های رنگی و حتی چراغ های پایه کوتاه رو میزی همگی مواردی از نورپردازی هستند که به زیبا سازی محیط ما کمک می کنند.

رنگ آمیزی، کاغذ دیواری

اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی منزل - وبسایت آستیاژ

انتخاب رنگ و طرح مناسب کاغذ دیواری برای دیوار امر بسیار مهمی به شمار می‌رود که بهتر است با بهترین سلیقه و بالترین دقت انتخاب شود. رنگی باید برای خانه کوچک انتخاب شود که به بزرگ نشان دادن ابعاد منزل موثر باشد. نکته دیگر برای بزرگ جلوه دادن فضای منزل باید از رنگ های روشن استفاده کرد. رنگ و کاغذ دیواری در روحیه افراد تاثیر بسزای دارند پس در انتخاب آن سلیقه و روحیه خود را مد نظر قرار دهید.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط