مبل شزلون

مبل شزلون

مبل شزلون

مبل شزلون - وبسایت آستیاژ

شاید بخش بزرگی از زیبایی و سبک دکوراسیون شما را مبلمان تعیین می کند، به همین دلیل انتخاب یک مبل مناسب می تواند ظاهر دکوراسیون شما را به کلی تغییر دهد .

به گزارش ایسنا بنابر اعلام فروشگاه مبلمان محمدی، اگر نام مبل شزلون را شنیده اید اما اطلاعات کافی در مورد آن ندارید این مقاله را از دست ندهید ، همگی از نقش عمده ی مبلمان در زیبایی دکوراسیون داخلی خود آگاه هستیم ، شاید بخش بزرگی از زیبایی و  سبک دکوراسیون ما را مبلمان تعیین می کند ، به همین دلیل انتخاب یک مبل مناسب می تواند ظاهر دکوراسیون ما را به کلی تغییر دهد . وقتی نام مبلمان  برده می شود یک ست پنج یا هفت نفره مبلمان مدرن یا کلاسیک در ذهن ما ظاهر می شود که در کنار هم فضای دکوراسیون خانه را کامل می کند اما گاهی می‌توان به مبلمان به صورت متفاوتی نگاه کرد ، تک مبل‌ها،  مبل هایی هستند که به تنهایی همراه با یک میز عسلی یا عناصر جذاب دیگر به دکوراسیون داخلی شما زیبایی خاصی می‌بخشند . مبل شزلون یکی از این تک مبل‌ها می باشد.

کاربرد مبلمان شزلون

شزلون از جمله وسایل مورد استفاده در منازل خاص پسندان است . این وسیله به دلیل طراحی نو و با دارا بودن تک دسته در یک طرف مبل و نیز شرایطی همچون امکان استراحت کردن بر روی آن ، زیبای خاص و ظاهری تجملاتی ، بسیاری از افراد را جذب استفاده و خرید می نماید . با افزودن مبل شزلون به اتاق ، جذابیت در هر نقطه ای از خانه افزایش می یابد .از یک مبل شزلون می توان در درجه اول برای دو منظور استفاده کرد . یکی از راه ها این است که در هر مکان از خانه مفید واقع شود و بتواند برای دراز کشیدن ، مطالعه کتاب یا لذت بردن از نور خورشید مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا صندلی فوق العاده مفید و راحتی است . از طرف دیگر، جذابیت بصری فوق العاده ای دارد و چنین جذابیتی در هیچ صندلی معمولی وجود ندارد . هدف اصلی از طراحی و ساخت این سبک مبل راحتی فرد می باشد . اما با توجه به اینکه در حال حاضر دکوراسیون ها بسیار تجملاتی شده است این موضوع نیز کمی تغییر پیدا کرده و به سمت مجلل شدن گام برداشته است . ممکن است برخی از طرح ها ساده باشند و برخی دیگر بسیار لوکس و تجملاتی . با تغییر زوایای صندلی می توان شزلون را از حالت همیشگی خارج نمود و به حالت امروزی تر نزدیک نمود . علاوه بر اینکه از این مبل ها در دکوراسیون داخلی استفاده می شود می تواند در دکوراسیون خارجی نیز آن ها را استفاده کرد . برای قرار دادن در تراس و یا آلاچیق می تواند عالی باشد .

ویژگی های مبلمان شزلون

این مبلمان نیز مانند مبلمان دیگر دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است از جمله :

راحتی بسیار و زیبایی در عین کارایی ، تنوع در تولید مدل‌ها ، رنگ‌ ها و طرح‌ ها ، قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی و چیدمان فضاهای مختلف با سبک‌ های گوناگون ، قابلیت استفاده در فضا به همراه میز کناری یا به صورت ترکیبی با مبلمان دیگر موجود در فضا ، دارای دسته ای به صورت قوس دار است.

انواع شزلون

شزلون ها در سبک های کلاسیک و مدرن کاربرد دارند و از آنها می توان در تمامی فضاهای منزل حتی در اتاق خواب کنار سرویس خواب استفاده کرد . حتی می توانید برای استراحت نیم روزی از این مبل استفاده کنید . شزلون مانند سایر مبلمان از انواع متنوعی برخوردار است . انواع مبل شزلون شامل شزلون سلطنتی ، شزلون کلاسیک ، شزلون تاج دار، شزلون مدرن ، شزلون راحتی و شزلون پاتختی یا همان لاوست می باشد . شزلون سلطنتی در واقع از خانواده مبلمان کلاسیک می باشد که معمولا مانند انواع مبلمان کلاسیک دارای دسته های چوبی و منبت کاری شده است . شزلون تاج دار نیز در واقع نمونه ای از شزلون سلطنتی است که با کمی تفاوت در طراحی از نمونه کلاسیک آن متمایز شده است. شزلون های مدرن ، شزلون راحتی و شزلون پاتختی یا لاوست از سری مبلمان مدرن و راحتی محسوب می شوند. فرم این شزلون ها ساده و بخش بیشتری از آن را پارچه تشکیل می دهد . شزلون پاتختی یا لاوست برای اتاق خواب های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب فاقد بخش تکیه گاه می باشد.

نکاتی درباره‌ی چیدمان مبل شزلون

شما می ‌توانید از انواع شزلون در اتاق پذیرایی ، دفاتر کار و روانکاوی ، اتاق شخصی ، اتاق مهمان و حتی بالکن خانه ی خود استفاده کنید. توجه داشته ‌باشید که شزلون برای نشستن یک نفر طراحی شده و نباید با کاناپه‌های معمولی اشتباه گرفته ‌شود . سعی کنید مدل شزلون خود را با توجه به سبک مدرن یا کلاسیک و مینیمال یا سلطنتی خانه خود انتخاب کنید . مبل‌های شزلون در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف طراحی و تولید می ‌شوند . مدلی را انتخاب کنید که رنگ آن با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی داشته ‌باشد و در آن احساس راحتی کنید.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط