ین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر منفی روی احساسات تان می گذارند

ین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه

ین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر منفی روی احساسات تان می گذارند

ین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر منفی روی احساسات تان می گذارند - وبسایت آستیاژ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سیمرغ، مردم معمولا رنگ ها را بر اساس سلیقه شخصی یا هماهنگ با رنگ دیگر وسایل خانه انتخاب می کنند. اما هنگام انتخاب رنگ باید تاثیر آن روی احساسات مان را نیز در نظر بگیریم. بعضی رنگ ها مثل خاکستری بعد از یک روز طولانی و پر استرس حس خوبی به ما نمی دهند و حتی باعث ایجاد احساس خستگی و افسردگی می شوند.

رنگ زرد روشن در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد به بعضی افراد احساس اضطراب می دهد. درست است که این رنگ ویژگی های خوبی نیز دارد اما استفاده از آن در اتاق کمی تند و خشن است.

رنگ قهوه ای مایل به قرمز سوخته در دکوراسیون داخلی

مراقب باشید که این رنگ را با رنگ قرمز بورگاندی اشتباه نگیرید. رنگ قهوه ای یک رنگ آرام بخش است اما وقتی ترکیبی از رنگدانه های قرمز در آن وجود داشته باشد باعث ایجاد احساس اضطراب و عصبانیت می شود. به علاوه چون یک رنگ گرم و تیره است فضا را کوچک تر نشان می دهد.

رنگ زرد آفتابی در دکوراسیون داخلی

این رنگ صرف نظر از این که به دکوراسیون پاییزی جلوه زیبایی می دهند اگر در به کار بردن آن زیاده روی شود ذهن را بیش از حد تحریک کرده و باعث سردرد می شود.

ین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر منفی روی احساسات تان می گذارند - وبسایت آستیاژ

رنگ قهوه ای تیره در دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید برای اتاق از رنگ آرام بخش قهوه ای استفاده کنید باید در انتخاب طیف آن دقت کنید. به عنوان مثال رنگ قهوه ای تیره باعث افسردگی و تحلیل انرژی می شود. از این رنگ به عنوان رنگ حاشیه استفاده کنید و برای دیوار اتاق از طیف های روشن تر استفاده کنید.

رنگ صورتی پاستلی در دکوراسیون داخلی

انتخاب طیف مناسب صورتی کمی سخت است چون خیلی از آن ها کودکانه و بیش از حد دخترانه هستند. مثل صورتی پاستلی که یک فضای افسرده کننده ایجاد می کنند.

رنگ خاکستری در دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی

این رنگ در اتاق خواب و حمام آرامش بخش است اما طراحان استفاده از آن را در آشپزخانه و اتاق های دیگر توصیه نمی کنند. رنگ خاکستری را در آشپزخانه و پذیرایی به کار نبرید مگر این که بخواهید اشتهای خود را کم کنید.

رنگ قرمز روشن در دکوراسیون داخلی

اگر تمام دیوار اتاق را قرمز کنید در شما احساس خشونت و استرس ایجاد می کند. اگر علاقه زیادی به این رنگ دارید از آن به عنوان رنگ حاشیه استفاده کنید.

منبع : اقتصاد نیوز

مطالب مرتبط