چگونه میز ناهار خوری متناسب با فضای دکوراسیون خود انتخاب نماییم ؟

 میز ناهار خوری متناسب با فضای دکوراسیون

چگونه میز ناهار خوری متناسب با فضای دکوراسیون خود انتخاب نماییم ؟

چگونه میز ناهار خوری متناسب با فضای دکوراسیون خود انتخاب نماییم ؟ - وبسایت آستیاژ

از میزهای ناهار خوری به عنوان فضای برای استفاده لوازم تزئینی نیز استفاده می‌شود. میزهای نهارخوری با استفاده از متریال مختلفی ساخته می‌شوند. مرسوم‌ترین آنها چوب طبیعی و چوب مصنوعی هستند. معمولا برای چوب طبیعی از جنس توسکا و یا نراد (سفید یا روس ) استفاده می‌شود. متداول‌ترین چوب مصنوعی مورد استفاده برای میز نهار خوری MDF است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام خواب شاپ، میز ناهارخوری یکی از اصلی ترین ارکان هر خانه‌ای به حساب می‌آید. امروزه و با گسترش زندگی آپارتمانی نیاز به میز ناهار خوری در هر خانه‌ای احساس می‌شود. میزهای نهارخوری در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. این ابعاد بستگی به تعداد افرادی دارد که از آن استفاده می‌کنند. میزهای نهارخوری در ابعاد استاندارد دو نفره، چهار نفره، شش نفره و هشت نفره طراحی و تولید می‌شوند.

میزهای ناهار خوری  به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند تا به راحتی با انواع صندلی‌های نهارخوری ست شوند. همچنین این امکان وجود دارد تا با توجه به سلیقه خریداران از نیمکت در کنار میزهای نهارخوری نیز استفاده شود. معمولا میز ناهار خوری به تنهایی نمی تواند در زیبا سازی دکوراسیون شما تاثیر گذار باشد. نور پردازی بالای سطح میز مانند لوستری که انتخاب می کنید. تابلویی که در کنار میز ناهار خوری بروی دیوار نصب میکنید. شمع آرایی که بروی میز انجام می دهید. همه این موارد در کنار هم می تواند به زیبا سازی فضای دکوراسیون شما در کنار میز ناهار خوری کمک شایانی نماید. نور پردازی یکی از موارد بسیار کلیدی است که می تواند فضای بسیار دراماتیکی را در هنگام سپری کردن ناهار و شام در کنار عزیزانتان برای شما پدیدار سازد.

میز ناهار خوری از لحاظ نوع به چه دسته هایی تقسیم می شوند ؟

میزهای ناهارخوری انواع مختلفی دارد که از پرطرفدارترین آنها می‌توان به میزهای ناهار خوری کم جا اشاره کرد. میزهای کمجا با توجه به کوچک شدن فضای داخلی منازل مورد استقبال خاصی قرار گرفته است. میز نهارخوری استفاده‌های زیادی دارد و می‌توان در فضاهای مختلف از آن استفاده کرد. عمده ترین استفاده از میز ناهارخوری در منازل است. میزهای نهارخوری در منازل با توجه به سلیقه مصرف کننده می‌تواند در آشپزخانه و یا قسمت پذیرایی قرار بگیرد. نوع دیگری از میزهای ناهارخوری, میز ناهارخوری تبدیلی است. میزها تبدیلی معمولا برای مکان‌های با فضای کم تهیه می‌شوند. طراحی میزهای تبدیلی به گونه‌ای است که در صورت نیاز می‌تواند فضای بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار دهد. طرفداران این سبک از میزهای نهار خوری در حال افزایش است و همچنین به دلیل تنوع بسیار زیادی که امروزه در طرح و مدل های ام دی اف و همچنین روکش ام دی اف ها وجود دارد این امکان را به شما می دهد تا متناسب با فضای دکوراسیون داخلی خود میز کمجا و یا تبدیلی مد نظر را سفارش دهید. بعضی از میز ناهار خوری ها دارای پایه های فلزی هستند و همچنین صفحه رویه سنگی که معمولا با دکوراسیون هایی با فضای نسبتا بزرگ می تواند زیبایی خاصی به آن فضا بدهد. اگر در فضای دکوراسیون داخلی محیط خود از مبل های استیل استفاده می کنید بهتر است برای ست شدن و همچنین حفظ هارمونی از میز ناهار خوری ست آن استیل استفاده نمایید, طرح های به اصطلاح استیل به مبل ها و میز ناهار خوری هایی گفته می شود که دارای منبت کاری هستند. در بسیاری از منازل که بیشتر با کمتر شدن فضا مواجه هستند معمولا از میز ناهار خوری های اسپورت, ساده و یا مینیمال استفاده می شود ولی معمولا به دلیل تنوع بسیار زیادی که در صندلی های ناهار خوری به وجود آمده است می توان ترکیب های بسیار زیادی از میز ناهارخوری و صندلی ناهار خوری ایجاد نمود.

ابعاد میزهای ناهارخوری چه استانداردهایی دارد ؟

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت که باید توجه ویژه ای به آن شود ابعاد میز ناهار خوری می باشد، ممکن است فضای سالن پذیرایی و یا اتاق غذاخوری شما نسبتا بزرگ و جادار باشد ولی دلیل نمی شود که حتما میز ناهار خوری بزرگ انتخاب کنید زیرا اگر میز ناهار خوری شما ابعادی دفورمه نسبت به فضا داشته باشد زیبایی دکوراسیون شما را هم نیز برهم میزند. پس توجه داشته باشید که انتخاب فرم و ابعاد مناسب نکته ای است که باید پیش از هرچیز به آن توجه کنید زیرا میز ناهار خوری جزو کالاهای سفارشی محسوب می شود و پس از سفارش دادن این میز اول و آخر برای شما می باشد و نمی توانید آن را پس دهید.

میزهای نهار خوری دارای ابعاد استاندارد هستند که اکثریت افراد بر اساس سایز های موجود و متناسب با فضایی که دارند میز ناهار خوری مد نظر را سفارش می دهند. ابعاد استاندارد برای میز ناهار خوری مستطیل شکل به شرح زیر است :

 ابعاد استاندارد برای میز ناهار خوری دو نفره 70*70 سانتی‌متر است. ابعاد استاندارد برای میز ناهار خوری چهار نفره 80*120 سانتی‌متر است. ابعاد استاندارد برای میز ناهار خوری شش نفره 90*160 سانتی‌متر است. ابعاد استاندارد برای میز ناهار خوری هشت نفره 90*180 سانتی‌متر است. میزهای نهارخوری گرد نیز دارای ابعاد استاندارد خاص خود هستند. بیشتر میزنهارخوری‌های گرد به صورت کمجا تولید می‌شوند. میزهای گرد با قطر 100 سانتی‌متر چهار  نفره و 120 سانتی‌متر شش نفره و  140 و 160 سانتی‌متر هشت نفره تولید می‌شوند. از انواع دیگر میزهای ناهار خوری می‌توان به میزهای تاشو اشاره کرد. این گونه میزها برای فضاهای باز مانند باغ‌ها استفاده می‌شوند. این گونه میزها به راحتی باز و بسته می‌شوند و این امکان را می‌دهد تا در مواقع عدم نیاز به راحتی در فضای کم قرار بگیرد.

منیع :ایسنا

مطالب مرتبط