دکوراسیون مغازه چگونه اجرا می‌شود؟

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه چگونه اجرا می‌شود؟

دکوراسیون مغازه چگونه اجرا می‌شود؟ - وبسایت آستیاژ

یکی از موارد بسیار مهمی که می‌تواند در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار باشد، نمایش محصولات و جنس‌های شما در دکوری خاص و جذاب است. این موضوع بر روی خرید مشتری از فروشگاه یا مغازه شما بسیار تاثیرگذار است و جذب مشتری را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام فروشگاه اینترنتی اثاث چین، در نتیجه می‌توان گفت، که دکوراسیون مغازه با افزایش مشتری و در نتیجه فروش رابطه مستقیمی دارد. به همین دلیل به صراحت می‌توان گفت دکوراسیون جذاب فروشگاه تاثیر فراوانی بر روی شناخت برند و رسیدن به اهداف فروشندگان در کسب و کارهای مختلف دارد. علاوه بر مواردی که گفته شد، زیبایی و جذابیت دکوراسیون یک واحد تجاری به جز زیباتر کردن محیط مغازه یا سالن، برای کارمندان آن محل یک پوئن مثبت به همراه پرستیژ کاری مناسب و بالا به شمار می‌رود.

شاید این سوال برای خیلی از شما پیش آید، که چگونه می‌توان یک دکوراسیون جذاب برای مغازه و یا واحد تجاری خود اجرا نمود؟ در ادامه این مقاله به این موضوع پرداخته می‌شود و به شما توضیح خواهیم داد، که چه مواردی می‌تواند در طراحی دکور محل شما برای جذب مشتری بیشتر تاثیرگذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چه مواردی در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه تاثیرگذار است؟

یک مغازه که دارای ویترینی متناسب با نوع محصول مورد نظر است، تاثیر بسیار زیادی در نمایش کیفیت محصولات به کاربران دارد. قابل ذکر است، نوع و چگونگی نورپردازی و به کار بردن تنوع نورپردازی در دکوراسیون مغازه قادر خواهد بود، جذابیت محصولات را چندین برابر کرده و در نهایت منجر به فروش شود. به صورت کلی موارد بسیاری وجود دارد، که در طراحی دکوراسیون مغازه تاثیر فراوانی دارد، که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

1. ایجاد خلاقیت در دکوراسیون مغازه: دکورهای جدید و جالب کاربران را بیشتر به خود جلب می‌کند. مثلا یک مغازه‌ای که دارای یک دکور جدید و منحصر به فرد باشد، برای شناخت بیشتر و سریع‌تر برند و کسب و کار شما بسیار کمک کننده خواهد بود. مغازه‌ای که دارای یک دکور جذاب و جدید از دید کاربران باشد، به سرعت به گوش سایر مخاطبان رسیده و برند شما با سرعت بیشتری شناخته می‌شود.

2. موثر بودن رنگ در دکور داخلی مغازه: قبل از طراحی دکوراسیون مغازه، به رنگ برندینگ خود فکر کنید. زیرا همگامی رنگ برند شما با دکور مغازه می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی بیشتر دیده شدن و افزایش اعتبار کسب و کار شما خواهد داشت.

3. نورپردازی در طراحی دکوراسیون فروشگاه: نورپردازی در طراحی داخلی یک فروشگاه می‌تواند تاثیرات فراوانی را موفقیت و بیشتر دیده شدن برند شما به همراه داشته باشد. استفاده از نورهای رنگی و ال ای دی که در طراحی دکوراسیون مغازه توسط متخصصان این امر صورت گیرد بسیار موثر ثمر خواهد بود.

4. چیدمان آزاد در دکوراسیون فروشگاه: با چیدمان آزاد در دکوراسیون تفاوت چشمگیری در فروش محصولات خود داشته باشید . از قابلیت‌های چیدمان آزاد در دکوراسیون فروشگاه به صورت معمول راهروهایی مستقیم به چشم نخواهند خورد. در نتیجه می‌توان گفت، محدودیت خاصی به منظور این شکل از چیدمان در رفت و آمدها نیز وجود نخواهد داشت.  و این موضع به صورت کامل بستگی به سلیقه اشخاص دارد. این امکان‌ها برای کاربران وجود دارند، تا آن‌ها به صورت آزادانه در همه قسمت‌های مغازه رفت و آمد نماید،  و با هر حرکتی نگاه آن‌ها به سوی یک محصول خاص و جذاب جلب گردد. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های این روش‌ها ایجاد یک سبک جدید و واقعی زندگی در آن‌ها است. به همین دلیل است، که در تعداد زیادی از مغازه‌ها از این نوع چیدمان برای دکوراسیون داخلی نیز استفاده می‌کنند.

5. ایجاد مکانی برای انتقال انرژی در طراحی دکوراسیون مغازه: در طراحی دکوراسیون فروشگاه به صورت معمول 10 تا 15 قدم اول را به عنوان مکانی که مشتریان انرژی خود را انتقال دهند، در نظر می‌گیرند. به همین ترتیب مشتریان مغازه فرصتی میابند، تا از شلوغی‌هایی که در بیرون از مغازه با آن‌ها برخورد داشته‌اند همانند خیابان‌ها، پارکینگ‌ها، وسایل نقلیه شلوغ و … آزاد گردند و تا حد بسیار زیادی بارهای منفی شخصی افراد که جنبه روانی دارد، تخلیه می‌شود. مساحت در نظر گرفته شده برای این موضوع به صورت کامل به ابعاد فروشگاه‌ها نیز بستگی دارد.

به صورت کلی حسی که در این محدوده از فروشگاه شما در ذهن مشتریانتان بوجود می‌آید، از اهمیت بالایی برای جذب مشتری برخوردار است و باعث می‌شود تا به خریداران یک دید کلی از مغازه شما که در بردارنده رنگ دکوراسیون مغازه، کلاس مغازه، نوع نورپردازی فروشگاه و ….. در این مکان در قسمت ورودی فروشگاه به خریداران القا می‌گردد. پس با صراحت تمام می‌توان گفت، این موضوع می‌تواند، نوع دکوراسیون مغازه شما را در مقایسه با سایر رقیبانتان بهبود بخشد. و حتی امکان دارد باعث پایین‌تر آمدن لول و سطح رقیبان شما در نظر مشتریان شود.

کلام آخر

در کلام آخر به شما بگوییم، که نوع دکوراسیون داخلی در یک مغازه تاثیر فراوانی در خرید محصولات شما دارد. پس برای طراحی دکور فروشگاه تان از افراد کاربلد و متخصص در حوزه دکوراسیون داخلی کمک گرفته و با توجه به ایده‌ها و نظرات آن‌ها محیط مغازه خود را جذاب و زیبا نمایید؛ یکی از بهترین فضاهایی که می‌تواند کمک بسیاری در خصوص دکوراسیون مغازه شما بکند وبسایت  ما است. پیش‌تر برای شما موارد مهمی که در طراحی دکوراسیون بک مغازه اهمیت ویژه‌ای دارند، عنوان کردیم. امیدواریم نکات ارائه شده بتواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب نوع دکور کمک شایانی کند. از اینکه تا پایان این مقاله را با دقت مطالعه نمودید و همراه ما بودید، از شما کاربران همیشگی و دوست‌داشتنیمان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط