۷ ایده جذاب و رویایی برای رنگ اتاق خواب جدید

۷ ایده جذاب و رویایی

۷ ایده جذاب و رویایی برای رنگ اتاق خواب جدید

۷ ایده جذاب و رویایی برای رنگ اتاق خواب جدید - وبسایت آستیاژ

وقتی قصد طراحی یا باز طراحی اتاق خوابتان را دارید احتمالا اولین و مهمترین قدم انتخاب رنگ مناسب است. رنگ ها حال و هوای کلی اتاق و خلق و خوی شما را به قدری تحت تاثیر قرار می دهند که شاید تنها رنگ آمیزی مجدد اتاق هم بتواند فضای دلپذیر و تازه ای برایتان فراهم کند. بنابراین، لازم است برای انتخاب رنگ اتاق خواب جدید خود با ایده های مختلف آشنا شوید و از آن ها الهام بگیرید. در این مطلب می خواهیم چند رنگ مناسب برای اتاق خواب را به شما معرفی کنیم که طراوت و تازگی بیشتری به فضا می بخشند.

صورتی گلگون مناسب ترین رنگ اتاق خواب جدید

یک انتخاب بسیار مناسب برای رنگ اتاق خواب جدید شما، صورتی گلگون است. این رنگ گرم و زنانه جلوه ای زیبا و شیک دارد و تقریبا در هر اتاق خواب با هر سبک از طراحی دکوراسیون قابل استفاده است. صورتی گلگون با دیگر رنگ های پاستلی مثل سبز نعنایی ترکیب بسیار زیبایی می سازد. این رنگ همراه با طلایی نمایی مجلل به خود می گیرد و ترکیب آن با سفید، فضایی منسجم می سازد که طراوت و تازگی را در فضا جاری می کند. اگر می خواهید اتاق خواب خود را به پناهگاهی آرامش بخش تبدیل کنید انتخاب این رنگ گزینه بسیار مناسبی است.

سفید درخشان روشنایی بخش اتاق خواب جدید شما

استفاده از رنگ سفید علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضا، یک ویترین ساده و بکر هم در اختیار شما قرار می دهد. فضای روشن و دلبازی که با انتخاب رنگ سفید در اتاق خواب فراهم می شود به دیگر عناصر اتاق فرصت خودنمایی و جلوه گری بیشتری می دهد. اتاق خوابی که غرق در سایه های درخشان و خالص سفید است، فضایی سرشار از انرژی دارد و حسی از لطافت و تمیزی را القا می کند.

سبز نعنایی جلوه ای از طبیعت در رنگ اتاق خواب جدید

رنگ سبز نعنایی یکی از با طراوت ترین گزینه ها برای اتاق خواب است. این رنگ زیبای پاستلی جلوه ای از طبیعت را به خانه می آورد که آرامش بخش است. در این اتاق خواب ترکیب رنگ سبز نعنایی با تاج تخت مغز پسته ای و روتختی قلاب بافی به سبک رترو نمایی خیره کننده ساخته است. چشم انداز زیبای تابلوی نقاشی و صندلی چوبی کنار تخت گرمای دلپذیری به اتاق بخشیده و  به زیبایی با رنگ دیوارها هماهنگ شده است.

خلق فضایی دلنشین با انتخاب رنگ هلویی

دیوارهای هلویی انتخابی منحصر به فرد برای رنگ اتاق خواب جدید شما است. این رنگ زیبای گلگون مانند، تضاد دلنشینی با رنگ های سیاه و سفید ایجاد می کند و از طرفی با رنگ های ملایم و خنثی لطافت دلپذیرتری را به نمایش می گذارد. رنگ هلویی به خوبی با صورتی گلگون و آبی فولادی، حتی قرمز روشن هماهنگ می شود و تضادی غیر منتظره ایجاد می کند.

انتخاب سرمه ای به عنوان رنگ اتاق خواب جدید

رنگ آمیزی دیوارهای اتاق با سایه های زیبای سرمه ای نمایی خیره کننده می سازد. ترکیب این رنگ با عناصر شاخص سفید و ملحفه و روتختی های رنگارنگ فضای اتاق را به تعادل می رساند و فضایی آرامش بخش می سازد. الگوهای پرنقش و نگار و رنگارنگ که با دیوارهای آبی تیره در تضاد هستند، شادابی و نشاط دلنشینی به فضا می بخشند.

زرد کره ای رنگ آرامش بخش فضای اتاق خواب

رنگ زرد کره ای می تواند یکی از لطیف ترین انتخاب ها برای رنگ اتاق خواب جدید شما باشد. در این اتاق خواب الگوی گلدار سایبان های بالای تخت، تضاد دلنشینی با رنگ لطیف دیوار ایجاد کرده است. از طرفی هماهنگ بودن رنگ دیوار با زمینه گلدار سایبان ها، فضایی دلپذیر خلق کرده که در آن  رنگ زرد کره ای بر همه جای اتاق سایه انداخته است.

آبی آسمانی رویایی

رنگ آبی آسمانی به قدری ملایم و چشم نواز است که انتخاب آن به عنوان رنگ اتاق خواب جدیدتان فضایی لطیف و آرامش بخش می سازد. این اتاق خواب سراسر آبی آسمانی، فضایی کاملا منسجم و هماهنگ دارد. بنابراین، اگر به این رنگ علاقه دارید می توانید فضای اتاق خواب جدیدتان را از لطافت و زیبایی آبی آسمانی پر کنید.

کلام آخر

شاید تصمیم گرفتن در مورد انتخاب رنگ اتاق خواب جدید، فرایندی زمان بر و سخت به نظر برسد اما  قطعا به زحمت آن می ارزد. چرا که می توانید تاثیر آن را به شکلی ملموس بر روح و روان خود حس کنید. از طرفی رنگ ها  یکی  از مهمترین عناصر برای نشان دادن شخصیت و حال و هوای درونی شما است. به همین دلیل باید رنگی را انتخاب کنید که حس خوبی در شما بیدار می کند. به این ترتیب حضور در اتاق خواب جدید برایتان لذت بخش تر خواهد بود.

منبع : خوگر نیوز

مطالب مرتبط