چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان

چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان:

تا به حال به این دقت کرده اید که اتاق فرزند شما به چه مبلمانی نیاز دارد؟ اگر شما تصمیم بگیرید به خانه جدیدی بروید و دکوراسیون اتاق هایتان را به روز کنید و یا حتی تصمیم بگیرید برای تنوع، مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان خودتان را تغییر دهید تا فضای جدیدی ایجاد شود، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

همین گزینه ها کافی است تا شما سردرگم شوید و یا حس کنید این کارها هزینه های خیلی زیادی برای شما دارد؛ اما برای داشتن مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان زیبا و مرتب نیازی نیست که هزینه زیادی بکنید و جیبتان را خالی کنید، تمام چیزی که شما نیاز دارید، اصول درست چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان و داشتن یک دیدگاه خلاقانه است.

چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان

 اصول چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان چیست؟

  1. تخت خواب راحت

در قدم اول با یک پایه کاملا اساسی شروع می کنیم، داشتن یک تخت خواب راحت که با فضای موجود شما متناسب است.

یک مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که فرزند شما مقدار زمان زیادی را در تخت خواب می گذراند. پس منطقی است که انتخابتان جزو بهترین دسته باشد.

بهترین مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان با در نظر داشتن ایمنی و در عین حال راحتی فرزند شما طراحی شده اند.

اگر از یک اتاق خواب مشترک برای چند فرزند خود استفاده میکنید، تخت های دو طبقه یا کشویی می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشد.

برخی نکات دیگری که باید در نظر بگیرید تا خیالتان از ایمنی کودک در اتاق راحت باشد، استفاده از لمینت های ضد باکتری، گوشه های گرد و پنل هایی با ایمنی بالا می باشد.

  1. میز مطالعه

یکی دیگر از عنصرهای اساسی مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان داشتن یک میز مطالعه مناسب است. اگر شما فرزندی دارید که به مدرسه می رود و یا به زودی خواهد رفت، پس وجود میز مطالعه در اتاق امری ضروری است.

فرزند شما برای انجام تکالیف خود به یک میز مطالعه خوب نیاز دارند. از جمله نکاتی که برای خرید یک میز مطالعه خوب باید در نظر بگیرید این است که در ابتدا میز مطالعه باید ارگونومی و راحت باشد. میز مطالعه کودک باید دارای ارتفاعی مناسب، کشوهایی با فضای زیاد و همراه با قفسه باشد و همچنین از موادی ساخته شود که نگهداری از آن آسان است.

با بزرگ تر شدن فرزندتان استفاده از آن ممکن است تغییر کند و شما می توانید متناسب با سن او مدل میز را تغییر دهید ولی در هر صورت فضای مشخصی از اتاق برای انجام کارهای فرزندتان وجود دارد.

  1. کمد لباس

از جمله نکاتی که در تهیه کمد های اتاق خواب فرزندتان باید در نظر بگیرید این است که از موادی ساخته شده باشد که نگهداری از آن آسان و دارای دسته هایی ایمن بوده و برای کودک خطرناک نباشد. نوع کمد هایی که انتخاب میکنید با توجه به نیازتان، فضای موجود و سلیقه می تواند دارای چندین مدل کشو، میله های آویز، قفسه و … باشد. این موارد به فرزندتان این اجازه را می دهد تا به هر شکلی که دوست دارید وسایلتان را بچینید و مرتب کنید.

  1. میز توالت

کودک شما ممکن است هنوز به سنی نرسیده باشد که خودش آماده شود، اما به هرحال به زودی به آن سن می رسد، پس وجود یک میز توالت در مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان ضروری است.

انتخاب شما برای یک میز توالت مناسب و اساسی در سبک مینیمال برای کودک باید حداقل دارای یک آینه و دراور باشد. کشوهای میز توالت مانع از شلوغی و ریخت و پاش می شوند و آینه باعث می شود تا نور در اتاق منعکس شده و فضای اتاق بزرگ تر دیده شود.

اگر شما با محدودیت فضا رو به رو هستید، یک گزینه مناسب برای جایگزین میز توالت برای شما می تواند استفاده از کمد لباس با آینه ای داخل آن باشد.

  1. میز بازی

کودکانی با سن کمتر نیاز به فضای زیاد و مناسبی برای بازی دارند و اگر اتاق کودکتان جای زیادی برای بازی ندارد، وجود یک میز بازی در مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان شما می تواند گزینه بسیار مناسب و هیجان انگیزی باشد.

میز بازی امن و ایده آل باید دارای گوشه های گرد و پایه های محکم باشد تا خطری برای کودک ایجاد نکند. همچنین جنس آن باید به گونه ای باشد که وقتی کودک اسباب بازی را روی آن می کشد خراش نیفتد.

استفاده از خلاقیت در چیدمان مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان 

حال با استفاده از نکات گفته شده در مورد مبلمان اتاق خواب کودک و نوجوان و با کمی خلاقیت، استفاده از وسایل هنری یا حتی تابلوهایی که برای کودک جالب است، می توانید به سبکی که دوست دارید اتاق را بچینید.

منبع: چوبکده

مطالب مرتبط