راهنمای خرید مبل تختخواب شو کاربردی

راهنمای خرید مبل تختخواب شو کاربردی

راهنمای خرید مبل تختخواب شو کاربردی مبل به دلیل آنکه فضای زیادی از دکوراسیون منزل ما را اشغال می کند تأثیر زیادی روی ظاهر فضای داخلی منزل دارد و از آنجایی که نشستن روی آن می تواند به طور مستقیم روی سلامتی نقاطی از بدن مانند کمر تأثیرگذار باشد، اهمیت این وسیله منزل دو چندان خواهد بود. یکی از انواع مبلمان هایی که با توجه به سبک زندگی امروزی بسیار محبوب شده، مبل تختخوابشو است که در ادامه با این سبک مبلمان و راهنمای خرید مبل تختخواب شو بیشتر آشنا می شویم.

چرا مبل تختخوابشو؟

خرید مبل تختخوابشو به سبک زندگی ما بستگی دارد و عوامل زیادی می تواند ما را به سمت خرید این نوع از مبلمان سوق دهد که در ادامه برخی از این عوامل را با هم بررسی می کنیم.

خانه های کوچک

اولین عاملی که می تواند ما را به سمت خرید یک مبل تختخوابشو سوق دهد داشتن خانه کوچکی است که اتفاقا امروزه در معماری شهری بسیار پرطرفدار شده است. اگر در یک خانه کوچک ۴۰ متری زندگی کنید یا محل زندگی شما اتاق خواب نداشته باشد و ساختاری مانند یک سوییت آپارتمان کوچک داشته باشد، یک مبل تختخوابشو می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای سبک زندگی شما باشد. با خرید یک مبل تختخوابشو برای فضاهای کوچک این چنینی می توانید نیاز به تختخواب را همزمان با خرید مبل برای اتاق پذیرایی خود رفع کنید و با یک تیر، دو نشان بزنید. این کار می تواند به شلوغی کمتر فضای زندگی شما کمک کند. البته مبل های تختخوابشو عموما کالاهایی کوچک نیستند اما استفاده دو منظوره از آن ها باعث می شود در مجموع نسبت به استفاده از یک تخت و یک مبل، فضای کمتری از منزل ما را اشغال کنند.

خرید مبل تختخواب شو

سبک زندگی مهمان پذیر

اگر در سبک زندگی شما مهمانی های زیاد و طولانی نقش پررنگی دارد انتخاب مبل تختخوابشو برایتان پیشنهاد بسیار مناسبی خواهد بود. مهمان هایی که قرار است شب را در منزل ما سپری کنند همه به جایی برای خوابیدن نیاز دارند و استفاده از مبلمان های راحتی تختخوابشو ساعات بیداری راحت و البته تخت مناسبی برای خواب را برای ما و مهمان هایمان به همراه خواهد داشت.

جنس بدنه مبل تختخوابشو

خرید مبل تختخوابشو با مبل های معمولی یک تفاوت بزرگ دارد و آن میزان استفاده از این وسیله خانگی است. زمانی که قرار است از یک وسیله خانگی مانند مبل استفاده طولانی مدت تری صورت بگیرد، لازم است حتما از جنسی مقاوم و با استحکام بالاتر تهیه شود و در این مورد انتخاب مبل های تختخوابشو با پایه فلزی انتخابی بهتر از مبل های تختخوابشو با پایه های چوبی هستند. در هنگام نشستن عموما تمام وزن فرد روی مبل قرار ندارد و ما با قرار دادن پاهایمان روی زمین، وزن خود را پخش می کنیم اما در زمان خواب این چنین نیست و به همین دلیل لازم است حتما چارچوبی مقاوم برای مبل تختخوابشو انتخاب کنیم. اگر هم در میان مدل‌ های انتخابی تان پایه های چوبی بیشتر نظرتان را جلب کرده اند بهتر است پایه های چوبی ای که با میخ به دیگر اجزای مبل وصل شده است را انتخاب نکنید. دلیل این مورد آن است که اتصال های میخی با جا به جایی های مداوم که در مبل های تختخوابشو بسیار متداول است، ممکن است دچار لقی شوند.

جنس پارچه مبل تختخوابشو

از آنجایی که مبل های تختخوابشو قرار نیست فقط کاربردهای کوتاه مدت نهایتا چند ساعته داشته باشند باید از جنس پارچه ای انتخاب شوند که بدن ما را در زمان خواب های طولانی مدت آزار ندهند. چرم یکی از جنس های نامناسب برای جنس رویه مبل های تختخوابشو است. هر کسی به خوبی می داند که چرم حتی در نشستن های طولانی مدت خصوصا در فصل تابستان بسیار حس ناخوشایندی را به همراه دارد و این حس ناخوشایند در خواب شبانه می تواند دو چندان شود. از دیگر نکات مهمی که در انتخاب جنس پارچه باید در نظر داشته باشید آن است که پارچه‌های دارای نقش‌های برجسته و بافت های درشت عموما برای خواب شب مناسب نیستند و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای مبل های تختخوابشو نخواهند بود.

سایز مبل تختخوابشو

مبل های تختخوابشو نیز همانند دیگر انواع مبلمان سایزهای مختلفی دارند و از انواع تک نفره، دو نفره و سه نفره برخوردارند. همانطور که می دانید در انتخاب سایز مبل اولین و مهمترین عامل مؤثر میزان فضایی است که در اختیار دارید. اگر قرار است برای یک سوییت بدون اتاق، مبل تختخوابشویی با کاربرد دو منظوره خریداری کنید، بهتر است یک مبل دو یا سه نفره را انتخاب کنید تا حداقل کاناپه بزرگی برای مهمان هایتان داشته باشید. در برخی موارد افراد تصمیم می گیرند در کنار دیگر مبل هایشان یک مبل تختخوابشوی تک نفره برای مهمان های احتمالی تهیه کنند که این روش نیازمند فضایی کافی برای باز شدن مبل است.

اگر تصمیم دارید یک ست پنج یا هفت نفره مبل تختخوابشو خریداری کنید باید دقت داشته باشید که پذیرایی شما باید فضای کافی برای باز شدن همه مبل ها در کنار یکدیگر را داشته باشد. برای این منظور بهتر است به کمک یک متر از فضای خالی منزل خود تصور دقیقی ایجاد کنید و ابعاد خانه تان را با مبل انتخابی به خوبی مقایسه کنید.

دیگر عامل مؤثر در سایز انتخابی شما ابعاد درِ ورودی منزل و راهروهای آپارتمان شما است. مبلی که می خرید قرار است از طریق این ورودی ها وارد منزل شما شود و اگر مبلی بسیار بزرگ انتخاب کنید، ممکن است ناچار به پس دادن آن شوید و ضرر مالی بالایی را متحمل شوید.

نشیمن طبی

اگر قرار است از مبل تختخوابشوی خود مدت زمان طولانی استفاده کنید و در این مدت دچار دردهای بدنی ناشی از نامناسب بودن نشیمن مبل‌هایتان نشوید بهتر است مبل های تختخوابشو با نشیمن طبی را انتخاب کنید. این سبک مبل عموما تشک هایی با تراکم بسیار بالا دارند که این تشک ها اولا در هنگام خواب بدن را از حالت نرمال خارج نمی کنند و از سویی در استفاده طولانی مدت تغییر شکل نمی‌دهند.

فضایی برای نگهداری لوازم

وقتی صحبت از مبل های راحتی است، نمی توانیم توقع داشته باشیم فضایی برای نگهداری لوازم برای ما فراهم کنند اما از جمله برتری های مبل های تختخوابشو داشتن فضایی برای نگهداری لوازم است. فضای زیر مبل های تختخوابشو می تواند برای نگهداری لوازم نسبتا بزرگ و جاگیر اما غیرسنگین و حساس مانند لحاف و تشک های مهمان مورد استفاده قرار بگیرد. داشتن چنین فضایی به شما کمک می کند کمبود کمدهای منزل خود را نیز به کمک این مبل ها پاسخ دهید، پس اگر خانه کوچکتان کمدهایی برای نگهداری رختخواب های مهمان ندارد در هنگام انتخاب مبل تختخوابشو حتما این مورد را در نظر بگیرید. جذابیت وجود این فضا در مبل های تختخوابشو آن است که با توجه به مساحت زیاد آن ها عموما دسترسی به لوازم زیرین سخت نخواهد بود و خارج کردن لوازم از زیر آن ها همانند تجربه ای که با کمد های باریک داریم، نیست.

انتخاب بر اساس نحوه باز و بسته شدن

مبل های تختخوابشو انواع مختلفی دارند و یکی از عواملی که روی نوع آن ها تأثیر می گذارد، نحوه باز و بسته شدن آن هاست. عموما مبل های تختخوابشوی راحتی موجود در بازار به صورت دستی باز می شوند. در روش دستی احتمالا لازم است پشتی مبل را فشار دهید و به عقب بفشارید تا اهرم های مبل باعث باز شدن آن شوند. نوع دیگر مبل تختخوابشو مدل اتومات آن است که به کمک یک ریموت کنترل یا یک دکمه باز و بسته می شود. اگر در انتخاب مبل تختخوابشوی دستی و اتومات بر سر دوراهی قرار گرفته اید، بهتر است به این موارد توجه کافی داشته باشید. درست است که مبل تختخوابشوی اتومات احتمالا تجربه جذاب تر و البته منحصر به فردتری را برای شما به همراه خواهد داشت اما مدل اتومات بیشتر از مدل دستی می تواند با مشکلات مختلف مواجه شود.

در مدل های دستی چند بخش مشخص در زمان باز و بسته شدن درگیر هستند و احتمال خرابی آن ها نیز کمتر است اما در مدل های اتومات تعداد بخش های درگیر و البته پیچیدگی آن ها نیز بیشتر بوده و در نتیجه در صورت بروز خرابی تعمیر دشوارتری خواهند داشت. به همین دلیل اگر قصد خرید مبل تختخوابشوی اتومات را دارید حتما در کیفیت موتور آن و دیگر عواملی که قرار است به باز و بسته کردن مبل کمک کنند حساسیت بالایی به خرج دهید و اگر بودجه شما برای خرید یک مبل تختخوابشوی اتومات با کیفیت کافی نیست به هیچ عنوان با خرید یک محصول بی کیفیت صرفه‌جویی در هزینه نکنید.

در انتخاب مبل های تختخوابشوی دستی سهولت باز و بسته شدن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه اگر مبل شما بسیار سنگین و اهرم‌هایی سفت داشته باشد احتمالا برای بسیاری افراد و به خصوص مهمان های شما باز و بسته کردن آن تبدیل به معضل خواهد شد.

انتخاب مبل تختخوابشو برای کاربری های مختلف

همیشه افراد برای فضای پذیرایی خود به دنبال مبل تختخوابشو نمی روند و این وسیله خانگی کاربردهای بسیار مختلفی دارد که در ادامه درباره این کاربردها و نحوه انتخاب مبل مناسب برای فضاهای مختلف بیشتر صحبت می کنیم.

تهیه مبل تختخوابشو برای محل کار

افرادی که دفتر شخصی خود و البته ساعات کار طولانی دارند برایشان زیاد اتفاق می افتد که نیاز به یک خواب کوتاه در محل کارشان داشته باشند. خوابیدن در محل کار نیاز به تمهیداتی مانند پتو و تشک و… دارد که همه ما به خوبی می دانیم نگهداری این لوازم در محل کار دشوار و البته نامتعارف است. برای چنین مواردی خرید یک مبل تختخوابشوی زیبا می تواند کاربردی چند منظوره داشته باشد. اگر می خواهید در محیط کار خود فضایی برای استراحت های کوتاه مدت داشته باشید مبل تختخوابشو انتخاب بسیار مناسبی است. این مبل همزمان که محلی برای نشیمن قرارهای کاری شما خواهد بود فضایی برای رفع خستگی نیز در اختیارتان خواهد گذاشت و از دردسر داشتن لوازم خواب و استراحت در محیط کار خود رها خواهید شد.

تهیه مبل تختخوابشو برای اتاق نوجوان

نوجوان های امروزی علاقه مندی زیادی به داشتن یک مبل در اتاق خود دارند و احساس می کنند مطالعه کتاب های غیر درسی روی مبل گوشه اتاق حس و حال دیگری دارد. اگر شما هم یکی از این نوجوان ها را در خانواده خود دارید یک مبل تک نفره تختخوابشو انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. این مبل می تواند در کنار میز تحریر فرزند شما قرار بگیرد و همزمان در طول روز نقش مبل و در زمان استراحت نقش تختخواب یک نفره نوجوان را به خوبی ایفا کند و با خرید آن فرزندتان نیز خوشحال تر خواهد بود و حس می کند فضای شخصی خودش را دارد.

چیدمان مبل های تختخوابشو

اگر مبل تختخوابشوی مورد نظرتان را انتخاب کرده‌اید قدم پایانی چیدمان آن است. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم اولین موضوعی که روی نحوه چیدمان و حتی خرید مبل تختخوابشو تأثیر می گذارد فضایی است که در اختیار دارید. اگر تنها یک مبل تک نفره تختخوابشو خریداری کرده اید و قرار است آن را در کنار دیگر مبل های راحتی ‌تان قرار دهید پیشنهاد می‌کنیم آن را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به تلویزیون خود قرار دهید تا در زمان باز شدن زاویه مناسبی برای دراز کشیدن و فیلم دیدن ایجاد کند. این نکته در مورد مبل های تختخوابشوی بیشتر از یک نفره چندان اهمیتی ندارد چون بزرگی آن ها باعث می شود بتوانید به هر سمتی دراز بکشید.

اگر مبل تختخوابشوی شما به عقب باز می شود حتما آن را با فاصله از دیوار قرار دهید چراکه این مبل ها عموما بسیار سنگین هستند و جا به جایی آن ها برای هر بار باز کردن تبدیل به یک کار بسیار دشوار و خسته کننده خواهد شد. به جز مواردی که صحبت از سلامت بدن و کیفیت مبل تختخوابشو است سلیقه شما مهمترین نقش را ایفا خواهد کرد و لازم است بر اساس شکل لوازم فعلی خانه تان، فضایی که در اختیار دارید و سبک مورد علاقه‌تان برای خرید مبل تختخوابشو اقدام کنید.

منبع:خوگر

مطالب مرتبط