ویژگی های یک پارچه ی خوب برای مبلمان

ویژگی های یک پارچه ی خوب برای مبلمان

ویژگی های یک پارچه ی خوب برای مبلمان

پیش از اقدام برای خرید مبلمان باید دربارهی پارچه ی انتخابی خود تحقیق کنیم تا بهترین و مناسب ترین پارچه را انتخاب نماییم. شما در ابتدا باید از خود بپرسید که چه انتظاراتی از پارچه ی مبلی خود دارید؟ چه ویژگی هایی را از پارچه ی مبلی خود انتظار دارید؟ قرار است در محل های پرتردد از آن استفاده کنید یا خیر؟ شما باید تمام این انتظارات را در برگه ای یادداشت کرده و بر اساس آن بهترین پارچه را برای مبل خود انتخاب نمایید.

اغلب پارچه های موجود در بازار چینی هستند، البته که همیشه جنس های چینی بی کیفیت نبوده و در آن ها نیز می توان از پارچه های با کیفیت پیدا کرد. از جمله پارچه های خوب چینی می توان به مازراتی، ملیتا، ملما، مایا و … اشاره نمود.

اولین ویژگی یک پارچه ی مبلی خوب نداشتن حالت کشسانی است. زیرا پارچه با حالت کشسانی به مرور پرز های خود را از دست داده و به اصطلاح کچل می شود. برای اطمینان و جلوگیری از اتفاق افتادن این مسئله می توانید از فروشنده بخواهید تا درباره ی پارچه توضیحات بیشتری به شما داده و ضمانت نامه ی آن را به شما نشان دهد.

پارچه های ترک نیز از دسته پارچه هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. در این بین فروشندگان اصولا پارچه های ترک را به پارچه های با کیفیت و خوب به مردم می شناسانند. به همین دلیل خیلی از خریداران وقتی متوجه می شوند پارچه ترک است به سرعت آن را پسندیده و آن را خریداری می نمایند. در صورتیکه بسیاری مواقع شاهد این هستیم که این پارچه ها از کشورهای دیگری و گاهی هم از ایران خریداری شده و فقط اسم برند ترک بر روی آن ها زده شده است. پس گول تبلیغات را نخورید! اگر قصد خرید مبل سلطنتی را دارید پیشنهاد ما به شما پارچه های اصیل ترکی است.

پارچه ی مخمل براق معمولا پارچه مناسبی برای مبلمان استیل است و به این نوع از مبلمان  زیبایی دوچندان و خاصی را می‌دهد.

پارچه‌های شانل، کوبلن، مخمل، چرم نانومیکرو، سلطنتی و …  بخشی از پارچه‌های موجود در بازار هستند که در ساخت مبلمان  از آن ها استفاده می‌شود. رایج‌ ترین نوع آنها در مدل‌ مبل‌هایی با پارچه‌های مخمل و پارچه‌های سلطنتی هستند.  اگر به نمایشگاه ها و تولیدی ها مراجعه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که برای مبلمان سلطنتی از پارچه‌های سلطنتی، برای مبلمان راحتی از مخمل، کتان، پارچه های اسپورت و برای مبلمان به اصطلاح «ال» از پارچه‌های چرم ، طرح چرم  و پارچه های اسپورت که دارای تنوع رنگی بالایی هستند استفاده می‌شود.

البته بحث انتخاب پارچه مبلمان امری است کاملا سلیقه‌ای و بستگی به ‌نظر و خواسته ی مشتری دارد اما برای ایده گرفتن و راهنمایی بیشتر باید بگوییم که همیشه درنظر داشته باشید که گراماژ و تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی به پارچه مبلمان دست می‌کشید یک تکه است و به راحتی  فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید و آن را مقایسه کنید. میزان نور عبوری می تواند تراکم پارچه را محاسبه کند.

معمولا پارچه های با کیفیت و خوب از نظر وزن سنگین‌تر هستند. قیمت بالا همیشه ملاک بر بهتر بودن و کیفیت عالی پارچه مبلمان نیست. مبلی که از متریال بی کیفیت استفاده شود و جنس خوبی نداشته باشد زیبایی هم ندارد. این مسئله را می‌توانید در نگاه اول به وضوح احساس کنید. بنابراین بخش مهم در انتخاب مهم همان انتخاب پارچه است. ما در این مقاله تلاش کردیم تا بهترین راه را برای انتخاب پارچه در جلوی راه شما قرار دهیم. امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط