دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن – بخش دوم

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن – بخش دوم

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن - بخش دومنورپردازی از نکات دکوراسیون داخلی منزل کوچک

نورپردازی یکی از نکات مهم و اصلی بزرگنمایی فضاهای کوچک می‌باشد، زیرا فضاهای تاریک و کم نور کوچک تر از فضاهایی که پر نور هستند، دیده می‌شود. فضاهای کوچک اغلب به دلیل داشتن پنجره‌های کوچک ممکن است احساس تاریکی ایجاد کنند. با اضافه کردن منابع نور فراوان در هر اتاق، از آشپزخانه تا اتاق خواب، کمبود نور طبیعی را جبران کنید.

روش های متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده آل در مکان های مختلف وجود دارد. در اتاق پذیرایی، لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی در نورپردازی ایفا می‌کنند. نورپردازی دکوراسیون داخلی علاوه بر بخشیدن زیبایی به دکوراسیون منزل به حفظ شادابی میان شما و اطرافیانتان نیز کمک خواهد کرد.

 تقارن در دکوراسیون داخلی

در خانه هایی با متراژ کوچک، فقط تعداد معدودی وسیله و المان وجود دارد که می‌توانید در یک فضا قرار دهید و از آن استفاده کنید و لذت ببرید. بنابراین برای دکوراسیون خانه های کوچک قبل از خرید هر چیز و یا استفاده از هرکدام از وسایل مطمئن شوید که همه آن‌ها با هم تناسب دارند. با یک پالت رنگی محدود، سبک، همراه با هارمونی و هماهنگ خانه کوچک خود را چیدمان کنید.

یکی از نکات در راستای دکوراسیون منزل کوچک، قرینه سازی است. برای این کار، کافی است وسایل هم‌شکل را روبه‌روی هم قرار دهید. به‌عنوان مثال، در یک اتاق پذیرایی که دو مبل بزرگ وجود دارد، هر دو را روبه‌روی هم قرار دهید. این قرینه شدن، انعکاس هماهنگی در فضا پخش می‌کند که موجب بزرگتر به نظر رسیدن خانه نیز می‌شود. علاوه بر این، تقارن نظمی در اتاق ایجاد می‌کند که تماشای آن ذهن را آرام خواهد کرد.

استفاده از وسایل رنگی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در طراحی دکوراسون داخلی خانه های کوچک از این که بخواهید از وسایل رنگی و طرح‌های متنوع استفاده کنید، نترسید. کوسن‌های رنگی روی مبل بگذارید یا روتختی اتاق خواب را طرحی رنگارنگ انتخاب کنید. رنگ‌های شاد و جذاب می‌توانند یک خانه کوچک و گرفته را شاداب و سرزنده نماید. یک ایده عجیب اما خلاقانه این است که سقف اتاق را رنگی متفاوت از دیوارها بزنید. فراموش نکنید که هر چه رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون یک خانه کوچک روشن‌تر باشد، فضا بزرگتر جلوه می‌کند.

 

مطالب مرتبط