نکاتی در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک – بخش دوم

نکاتی در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک – بخش دوم

نکاتی در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک – بخش دوم

نکاتی در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک - بخش دومویژگی‌ های مبل کلاسیک و ایده چیدمان مبلمان کلاسیک

توجه نمایید که به ‌طور کل تعریف خاص و مشخصی در رابطه با طراحی کلاسیک و مبلمان کلاسیک وجود ندارد اما به‌طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با سبک چیدمان کلاسیک صحبت نماییم، این سبک به‌ طور کلی در عین حفظ اصول طراحی و دکوراسیون قدیمی در راستای مدرنیته نیز حرکت می‌کند. پس به‌ طور کلی کلاسیک به ‌معنای قدیمی بودن نیست زیرا این ایده طراحی همواره در حال پیشرفت و تغییر می‌باشد و ممکن است که با ایده‌ های طراحی چندین هزار سال پیش کاملاً متفاوت بوده باشد. پس مبل کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد و شما نیازی ندارید که در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک تغییرات شگفت ‌انگیزی را در چیدمان ایجاد نمایید، بلکه تنها کافی است که در کنار طراحی فضا به‌ صورت کلاسیک از مبل کلاسیک نیز در کنار آن ‌ها استفاده کنید.

قابلیت مبل کلاسیک

مبل کلاسیک قابلیت این را دارد که در تمامی دکوراسیون ها مورد استفاده قرار بگیرد اما بدیهی است که استفاده از آن در دکوراسیون کلاسیک جلوه و زیبایی بسیار بیشتری را به این مبل می‌دهد. پس تا این ‌جای کار شما متوجه شدید که کلاسیک به‌ معنای قدیمی بودن و آنتیک بودن نیست بلکه به بلکه ایده طراحی دکوراسیون به‌‌ صورت کلاسیک همواره در حال پیشرفت می‌باشد و در عین حفظ اصالت خود سعی کرده‌است که خود را به‌ روز نمایند.

برخی نکات هنگام چیدمان مبل کلاسیک

در رابطه با ایده چیدمان مبلمان کلاسیک برخی نکات وجود دارد که شما می‌توانید با دانستن این نکات تا آنجا که می‌توانید طراحی مبلمان را به‌ صورت متناسب‌ تر انجام دهید. به‌ طور کلی هدف از چیدمان مبل و داشتن ایده‌ای چیدمان مبلمان کلاسیک این می‌باشد که افرادی که روی مبل ‌ها نشسته‌اند، بتوانند به‌ راحتی و با فاصله بسیار مناسب و مفید از یکدیگر بنشینند و صحبت کنند و به مشارکت با یکدیگر بپردازند. همچنین در هنگام چیدمان مبل شما باید به این موضوعات نیز دقت نمایید که رفت ‌و آمد از میان مبل ‌ها و میز ها باید راحت باشد و به ‌هیچ ‌عنوان نباید مشکلی از این نظر برای شما وجود داشته باشد. همچنین شما باید به تمامی وسایل موجود در سالن نشیمن خودتان به ‌راحتی  دسترسی داشته باشید و دید مناسبی به صفحه‌ی تلویزیون نیز داشته باشید.

فضای داخلی منزل کوچک

توجه نمایید که هر خانه کوچکی قابلیت این را دارد که با استفاده از یک ایده چیدمان مبلمان کلاسیک مناسب و مفید از صد در صد فضای خودش به ‌خوبی استفاده نماید و یک فضای متناسب را برای خودش بسازد‌. پس شما می‌توانید با دانستن نکات اصولی هنگام به کار گرفتن ایده چیدمان مبلمان کلاسیک تا آنجا که می‌توانید زیبایی را برای خانه خودتان به ارمغان بیاورید. ما در ادامه برای شما برخی اشتباهات رایج هنگام طراحی دکوراسیون و چیدمان مبل کلاسیک را داریم تا شما بتوانید با دوری از انجام این اشتبا‌هات، تا آنجا که می‌توانید یک دکوراسیونی متناسب را برای خودتان بسازید.

چیدن مبل ‌ها به ‌صورت ردیفی کنار یکدیگر 

یکی از اشتباهات رایج در رابطه با ایده‌ای چیدمان مبل کلاسیک چیدن آن‌ ها به‌صورت ردیفی و پشت ‌سر هم می‌باشد. توجه نمایید که هر دست مبل به صورتی چیده شوند که هر فرد با برگرداندن سرخود بتواند به‌ راحتی با سایر افرادی که روی بخش‌های دیگر مبلمان نشسته‌اند ارتباط برقرار کنند و به‌ راحتی با آن‌ ها حرف بزند.

چسباندن مبل ‌ها به دیوار

یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام به کار گرفتن ایده چیدمان مبلمان کلاسیک این است که شما آن‌ ها را به دیوار بچسبانید. توجه نمایید که شما حتما باید یک فاصله حدود ده سانتی‌متری میان دیوار و مبل باقی بگذارید این فاصله باعث زیباتر دیده شدن چیدمان مبل شما می‌شود و جلوه زیباتری به آن‌ ها می‌دهد.

استفاده از فاصله زیاد میان مبل ها 

یکی دیگر از اشتباهاتی که می‌تواند باعث از بین رفتن زیبایی دکوراسیون منزل شما شود این است که شما مبل ‌ها را با فاصله بسیار زیادی از یکدیگر بچینید. یک دست مبل باید به‌ صورت کاملاً متناسب و به‌ صورت یک مجموعه کامل هر یک در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانند جلوه مخصوص به خود را داشته باشد. توجه نمایید که اگر در سالن شما و یا اتاق نشیمن شما یک فضای خالی دیگر وجود دارد دلیلی ندارد که یک مبل تک‌نفره را از دست خود جدا کنید و در آن گوشه قرار دهید. این ‌موضوع باعث زشت تردید شدن منزل شما می‌شود پس سعی کنید که به‌ هیچ‌ عنوان ست را از یکدیگر جدا نکنید.

تفکیک نکردن دست ها برای چیدمان دو دست مبل

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث زشت تردید شدن دکوراسیون منزل شما شود این است که شما دو دست مبل را به یکدیگر بچسبانید. شما به ‌هیچ‌ عنوان نباید دو دست مبل را به یکدیگر بچسبانید زیرا این‌موضوع باعث برهم ریخته دیده شدن خانه شما می‌شود. پس در رابطه با به‌ کارگیری ایده چیدمان مبلمان کلاسیک شما باید مبل ‌ها را از یکدیگر جدا کنید.

مطالب مرتبط