8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

بهترین محل میز ناهارخوری در دکوراسیون

اگر فکر کنید، متوجه می شوید که اتاق های غذاخوری در واقع قلب خانه های ما هستند. آن ها فضاهایی هستند که در آن اوقات خوشی را با خانواده و دوستان به اشتراک می گذاریم. یک منطقه ناهار خوری زیبا – جایی که منعکس کننده سلیقه و سبک شما باشد – تجربه را حتی شیرین تر می کند.

افرادی که در خانه های بزرگ تر زندگی می‌کنند این دغدغه‌ها را ندارند زیرا فضای بزرگی که در اختیار آنها قرار گرفته است باعث می‌شود بتوانند یک اتاق جدایی را برای میز غذاخوری اختصاص دهند ولی در خانه های کوچک این دغدغه وجود دارد که به خاطر نبودن فضای مشخص برای میز غذا خوری این‌ میز باید کجا قرار بگیرد. قبل از اینکه میز غذاخوری را خریداری کنید باید مطمئن شوید که چه ابعادی مدنظر شما قرار دارد و چه میزان فضایی در محیط توسط میز غذاخوری و صندلی های آن اشغال می شود.

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

حال، دکوراسیون اتاق ناهارخوری عالی را تصور کنید. خواه این یک اتاق مستقل باشد یا بخشی از یک مفهوم باز، منطقه غذاخوری شما باید کاربردی، کاربردی و زیبا باشد! در این مطلب بیتوته 8 نکته برای شروع شما وجود دارد:

1. اجازه دهید جزئیات معماری خانه شما را راهنمایی کند

همیشه سبکی از چوب و پارچه را انتخاب کنید که شبیه طراحی خانه شما باشد. به اتاق شما شخصیت می افزاید و بیانیه ای می دهد!

این بدان معنا نیست که اگر در یک خانه روستایی 1820 زندگی می کنید، ممکن است یک اتاق غذاخوری معاصر نداشته باشید! ترکیب سبک‌ها و زمان های طراحی داخلی تا زمانی کار می کند که سبک متضاد از نظر بصری در داخل اتاق وجود داشته باشد.

اگر خانه مزرعه ای سنگی دوست داشتنی دارید و مشتاق یک ست ناهارخوری شیشه ای و کرومی هستید، ادامه دهید. با این حال، شاید برخی از درهای فرانسوی را به اتاق غذاخوری اضافه کنید تا سبک داخل اتاق را محدود کنید.

2. به فضا و مقیاس فکر کنید

ممکن است زمانی که برنامه ریزی اتاق ناهارخوری جدید خود را شروع می کنید، چالش برانگیز باشد، اما اگر لیست خواسته ها و برنامه ای ایجاد کنید، قرار دادن مبلمان می تواند بدون دردسر باشد. اگر به شکل اتاق و الگوی ترافیک خود فکر کنید، روند برنامه ریزی شما بسیار آسان تر خواهد شد.

یکی از مهم ترین نکاتی که برای قرار دادن میز و صندلی غذاخوری باید در نظر بگیرید این است که هرگز این میز و صندلی ها را در قسمت های شلوغ و پر رفت و آمد منزل خود قرار ندهید زیرا در صورت قرار دادن میز غذاخوری در این قسمت ها هم برای تردد و سرو غذا و چیدمان میز دچار مشکل می شوید  و دست شما  برای چیدمان مناسب باز نیست.

3. اندازه میز مناسب چقدر است ؟

به یاد داشته باشید، یک اتاق غذاخوری بدون میز ناهارخوری فقط یک اتاق است. به همین دلیل ضروری است که تصمیم بگیرید هدف اتاق شما چیست. آیا فقط برای غذا خوردن و سرگرمی است یا چند منظوره خواهد بود، مانند استفاده از اتاق به عنوان فضای کاری یا فضای بازی؟ تصمیم شما به شما در تعیین اندازه و شکل میز و سایر قطعاتی که برای فضا نیاز دارید کمک می کند.

مهم است که در هنگام خرید میز غذاخوری به تعداد افرادی را که در یک زمان میزبان خواهید کرد را در نظر داشته باشید.

4. سبک های مختلف مبلمان را با هم مخلوط کنید

طراحی داخلی راه طولانی را پیموده است. همیشه لازم نیست میز سنتی با شش صندلی همسان داشته باشید. شما می توانید مبلمان ناهارخوری را به روش های مختلفی با هم ترکیب کنید. سعی کنید صندلی های میانی را با دو صندلی کاپیتان در هر انتهای میز هماهنگ کنید. گزینه دیگر این است که سه طرف میز را با همان سبک صندلی ردیف کنید و سپس یک نیمکت بلند و روکش شده را در سمت چهارم قرار دهید. برای خلاقیت بیشتر، سه نوع مختلف صندلی را با هم ترکیب کنید!

مخلوط کردن می تواند فراتر از مبلمان باشد. قوانین طراحی داخلی امروزی می گوید که می توانیم رنگ های مختلف چوب را با هم ترکیب کنیم، به شرطی که ته رنگ یکسانی داشته باشند. شما می توانید الگوها و رنگ های مختلف پارچه را به شرط رعایت قوانین چرخه رنگ ترکیب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خارج از چارچوب فکر کنید!

خانه شما چنین فضای صمیمی است و باید شخصیت شما را با سبک آن نشان دهد. برای موفقیت در دستیابی به این هدف، باید زمان و تلاش خود را صرف تعیین سبک طراحی دلخواه خود کنید.

5. میز ناهار خوری در آشپزخانه

اگر میز غذاخوری شما کوچک است و در آشپزخانه ی شما، به اندازه ی کافی جا برای گذاشتن آن دارید آن را درون آشپزخانه قرار دهید، در غیر این صورت حتما میز غذاخوری کوچک شما باید نزدیک آشپزخانه ی شما قرار بگیرد و سعی کنید کمترین فاصله را از آشپزخانه ی شما داشته باشد تا بتوانید به راحتی وسایل پذیرایی و آشپزخانه را به روی میزتان منتقل کنید و زحمت زیادی برای شما نداشته باشد.

بهتر است برای انتخاب جایی که قرار است میز غذاخوری قرار بگیرد خلاقیت زیادی به خرج دهید. به عنوان مثال اگر فضایی که در آن قرار دارید کوچک است و میز غذاخوری شما نسبت به فضا ابعاد بیشتری را دارد اگر امکانش بود آن را به دیوار بچسبانید و با این کار می توانید از فضای اطراف نیز  نهایت استفاده را ببرید.

6. فرش مناسب برای میز ناهارخوری خود را پیدا کنید

یک فرش مساحتی فضای ناهارخوری شما را مشخص خواهد کرد. فرشی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود مانند پشم یا مو روی پوست و سپس مطمئن شوید که فرشی با اندازه ی مناسبی دارید.

فرش ناهارخوری باید به اندازه ای بزرگ باشد که فرش حدود 2 فوت در دور تا دور میز و صندلی ها اضافه باشد. البته، این در مورد میز غذاخوری هایی است که شما به صورت روزانه استفاده می کنید.

اگر فضای ناهارخوری اجازه نمی دهد فرش به اندازه کافی بزرگ باشد، بهتر است اصلاً فرش زیر میز نباشد.

زمانی که فضای بین قسمت های نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه کاملاً باز است، گاهی اوقات فضای محدودی دارید. با فرش می توانید هر منطقه را تعریف کنید و آن ها را جدا کنید. فرش اتاق ناهارخوری نباید روی قسمت های دیگر همپوشانی داشته باشد.

7. چراغ های اتاق غذاخوری

طراح Mary Lee Smyth به مشتریان خود توصیه می کند که یک سوئیچ کم نور باید نور اصلی را در هر اتاق غذاخوری کنترل کند. دیمر به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز به تمیز کردن و راه اندازی فضای ناهار خوری به توان کامل برسید. سپس هنگامی که نیاز به ایجاد یک عصر صمیمی تری دارید، نور را پایین بیاورید.

لوستر اتاق غذاخوری شما نقطه کانونی اصلی منطقه غذاخوری شما است. از معاصر تا سنتی، گزینه ها و سبک های زیادی متناسب با طراحی اتاق شما وجود دارد.

نور بالای میز شما باید سبک میز و سایر مبلمان اتاق را منعکس کند. لوستر شما باید به اندازه کافی پایین آویزان شود تا در چشم مهمانان نشسته در اطراف میز “نور لامپ” وجود نداشته باشد، اما نه آنقدر پایین که در مکالمه شما و مهمان های اطراف میز اختلال ایجاد کند.

دیوارکوب ها به خوبی به عنوان نورپردازی برجسته در اتاق های غذاخوری عمل می کنند. آنها با هر فضایی سازگار می شوند و می توانند فضایی رمانتیک ایجاد کنند، به خصوص وقتی با نور شمع همراه شوند.

دلیلی وجود دارد که رستوران ها نور خود را کم می کنند. همه چیز اشتها آورتر به نظر می رسد و مردم در نور کم بهترین ظاهر را دارند. یک چراغ آویز و چند عدد چراغ رومیزی می تواند تفاوت را ایجاد کند.

8. دکوراسیون دیوار اتاق غذاخوری

سلیقه خاص شما چیزی است که آن را به فضای شخصی شما تبدیل می کند. هنر در اتاق غذاخوری شما باید چیزی باشد که شما آن را دوست دارید! تنها چیزی که باید بدانید اندازه گیری دیوارها است تا بتوانید انتخاب های هنری خاص مناسب را انتخاب کنید.

تابلوها و آقار هنری را که برای این فضا دارید جمع کنید و انتخاب خود را بررسی کنید. تابلوهای آبرنگی، چاپ های اصلی و عکس ها عموماً باید دور از نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. گفته می شود، اغلب این قطعات با استفاده از یک شیشه مخصوص قاب می شوند که تصویر را از آسیب خورشید محافظت می کند.

کار خود را با تجزیه و تحلیل فضای دیوار موجود خود شروع کنید. به طور کلی، یک قطعه کوچک هنری زمانی که بر روی دیوار باریکتری قرار می گیرد، بهتر به نظر می رسد.

گزینه های زیادی برای نمایش آثار هنری برای اتاق های غذاخوری وجود دارد.

– یک دیوار گالری

– یک آینه بزرگ

– کاغذ دیواری طرح دار

– یک دیوار سبز

– یک تخته سیاه

– عکس های خانوادگی

– آثار هنری تایپوگرافی

– یک مجموعه بشقاب

– قفسه ها

– تزیین پنجره طرح دار

– یک گیاه بزرگ

– یا ترکیبی از دو مورد از موارد بالا.

آثار هنری برای اتاق باید آخرین عنصری باشد که در فضای شما قرار می گیرد. صبر کنید تا قطعات خود را آویزان کنید تا فرش، کمد، کابینت، میز، صندلی و نورپردازی در محل شما قرار گیرند.

از افزودن آینه ها و قطعات مجسمه سازی به ترکیب نترسید. به یاد داشته باشید، اینجا خانه ی شماست. این بازتابی از شما و خانواده ی شماست. هنگام گروه بندی آثار هنری یا لوازم جانبی، قانون 4 را فراموش نکنید.*

*قانون سه نفر می گوید که چیزهایی که به اعداد فرد چیده شده اند جذاب تر و به یاد ماندنی تر از گروه بندی های زوج به نظر می رسند. به نظر می رسد سه عدد جادویی است، اما 5، 7، و 9 نیز به خوبی کار می کنند.

سه شی با ارتفاع متفاوت انتخاب کنید و روی قفسه ها، بوفه ها و هر سطح دیگری قرار دهید.

مراحل بعدی

گاهی اوقات چشم و ذهن شما یک چیز می خواهد و بودجه شما چیز دیگری می خواهد، اما هنر و دکور نباید گران باشد! لایه بندی در دکور را می توان با هر نوع بودجه ای انجام داد، آنچه واقعا اهمیت دارد ترکیب رنگ ها و تناسب شماست. از آنجا می توانید هر اتاقی را در خانه خود به سطح بعدی ببرید.

مطالب مرتبط