آشنایی با اصول چیدمان سالن مربعی کوچک و بزرگ

آشنایی با اصول چیدمان سالن مربعی کوچک و بزرگ

آشنایی با اصول چیدمان سالن مربعی کوچک و بزرگ

آشنایی با اصول چیدمان سالن مربعی کوچک و بزرگ

چیدمان سالن مربعی شکل یکی از سخت ترین فضاها برای چیدمان وسایل و دکوراسیون یک خانه است. سالن های مربعی شکل دیوار های یکسان و هم اندازه ای دارد که این کار برای چیدمان مبلمان متنوع و سایر وسایل سالن کمی سخت و دشوار می کند .

ما در این مطلب به شما ترفند هایی آموزش می دهیم که فضای مربعی خانه تان را شیک و گرم و صمیمی کنید.

ترفندهایی برای بزرگ نشان دادن سالن مربعی کوچک

ترفند شماره 1

استفاده از طرح های افقی در کاغذ دیواری ها و روکش های مبل

شما می توانید برای بزرگ نشان دادن فضای سالن ، از طرح های افقی برای کاغذ دیواری های سالن استفاده کنید . همچنین شما می توانید از فرش هایی که طرح راه راه دارند یا مبلمان هایی با روکش خط های افقی هم استفاده کنید.

استفاده از سرامیک برای پوشاندن کف در فضای مربعی مناسب نیست و شما می توانید برای کشیده تر بنظر رسیدن فضای سالن ، از پارکت استفاده کنید. زیرا پارکت ها به دلیل داشتن خط های باریک و بلند کمک ویژه ای برای بزرگ شدن فضا دارد .

ترفند شماره 2

داشتن دو نور مرکزی در فضای مربعی سالن شما عزیزان باید توجه داشته باشید که اگر سالن مربعی شکل شما تنها یک نور مرکزی داشته باشد باعث تاریکی گوشه های سالن می شود و ممکن است فضای خانه را کوچک جلوه دهد . شما می توانید با یک سیم کشی دقیق دو نور مرکزی را در فضای سالن ایجاد کنید.

نور مرکزی ، نور های سقفی مانند لوستر هستند که با کمک سیم کشی می توانید یکی از آن ها را در بالای میز ناهار خوری و دیگری را در بالای سرویس مبلمان خود قرار دهید . با ایجاد دو نور مرکزی در یک فضای مربعی ، باعث جدا شدن و تنفیک فضای مبلمان شما از فضای میز ناهار خوری می شود .

ترفند شماره 3

قرار دادن میز ناهار خوری در فضای پشت مبلمان قرار دادن میز ناهار خوری در فضای پشت مبلمان هم به بزرگ به نظر رسیدن و کشیده شدن فضای مربعی سالن شما کمک می کند . پس اگر فضای خانه تان مربعی شکل است سعی کنید حتما در پشت مبلمان  خود ، سرویس میز ناهار خوری قرار دهید.

ترفند شماره 4

رنگ آمیزی تیره تر یکی از دیوار ها به نسبت رنگ دیوار های دیگر

حتما شما عزیزان می دانید که اگر یکی از دیوار ها را تیره تر از سایر دیوار ها رنگ آمیزی کنید باعث ایجاد عمق می شود و این عمق باعث کشیده تر شدن خانه می شود.

ترفند شماره 5

از شلوغ کردن فضای خانه های مربعی خود داری کنید اگر خانه ی شما فضای مربعی شکل دارد باید در چیدن اثاثیه و دکوراسیون دقت بیشتری به خرج دهید . برای فضاهای مربعی کوچک ، چیدن مبلمان سلطنتی و بزرگ کاملا اشتباه است زیرا باعث کوچک شدن فضای خانه و دلگیر شدن آن می شود . پس سعی کنید از مبل های ال مانند و مبل هایی که حجم کمتری به نسبت سایر مبل ها دارند استفاده کنید و از خرید اضافه وسایل و چیدن آن در فضای خانه پرهیز کنید .

چیدمان سالن مربعی شکل کوچک

برای چیدمان و دکوراسیون سالن های مربعی بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید . سعی کنید از رنگ های زیادی برای دکوراسیون فضایتان استفاده نکنید و فضا را شلوغ و بهم ریخته جلوه ندهید. استفاده از دو رنگ روشن و مکمل برای چیدمان سالن مربعی کافی است.

 انتخاب تلویزیون به عنوان نقطه کانونی در فضاهای مربعی ، انتخابی هوشمندانه و خوبی است. زیرا شما انتخاب این فقط به عنوان نقطه کانونی خانه ، می توانید فرش و سرویس مبلمانتان را در مقابل آن بچینید. توجه داشته باشید که اگر تلویزیون شما 40 اینچ است ، باید فاصله ی 3 تا 5/3 متر را با مبلمانتان رعایت کنید.

همچنین از قرار دادن میز ناهار خوری بزرگ و گذاشتن بوفه در فضای پذیرایی پرهیز کنید ، زیرا فضای زیادی را اشغال می کند . قرار دادن آینه در یکی از دیوار های فضای مربعی خانه هم جزو مواردی است که باعث بزرگ بنظر رسیدن خانه می شود .

دکوراسیون و چیدمان سالن مربعی بزرگ

در سالن مربعی بزرگ ، شما قادر به این هستید که فضای سالن را به چند بخش تقسیم کنید و دست شما برای استفاده ی بیشتر از اثاثیه در آن محیط بازتر خواهد بود . اگر شما هم به سبک مدرن و هم به سبک سنتی علاقه مند هستید می توانید فضای پذیرایی را به دو بخش تقسیم کنید و در هر بخش چیدمان مخصوص آن سبک را انجام دهید.

شما می توانید از مبل های سلطنتی برای بخش اصلی و از میزهای ناهار خوری بزرگ در گوشه ی سالن استفاده کنید. به دلیل بزرگ بودن فضای مربعی شکل سالن ، در انتخاب رنگ و چیدمان شلوغ یا ساده شما محدودیتی ندارید و قادر به استفاده از هر رنگ  و هر طرحی  که به آن علاقه دارید هستید .

مطالب مرتبط