با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

 خواندن این مطلب با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه پیروی از سبکی خاص می تواند به انسجام و هماهنگی بخش های مختلف کار کمک کند، ظاهری زیباتر به آن ببخشد و استفاده از آن فضا را بهبود دهد. بنابراین شناخت سبک های مختلف ضروری به نظر می رسد. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر شما را با اصول سبک های رمانتیک، مینی مالیسم و کانتری بیشتر آشنا کند. با ما همراه باشید.

سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون
اگر می خواهید فضای مورد نظر همیشه تداعی کنندۀ فصل بهار باشد، طراحی دکوراسیون به سبک رمانتیک را انتخاب کنید. بهار همیشه طراوت و شادابی را القا می کند. با استفاده از این سبک چنین حس و حالی را به خانه خود ببخشید و از رنگ های طبیعت در فضای داخلی استفاده کنید.

این سبک طراحی می تواند فضایی خیال انگیز و اسرار آمیز بیافریند و به احساسات انسانی بها بدهد. رمانتیک‌ با نوعی حالت عارفانه به زندگی می‌نگرند و گرفته از سبک مدرن است، از ویژگی های آن می توان به تخت های مزین به حریر و تافته و حمام هایی با درِ شیشه ای و جکوزی های تعبیه شده در اتاق اشاره کرد.
سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون

سبک مینی مالیسم در طراحی دکوراسیون
سبک مینی مالیسم در معماری برگرفته از طراحی و فرهنگ ژاپن است که میل به آرامش و تعادل معنوی دارد. این سبک که از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون است مناسب افرادی است که برای استراحت پس از یک روز پرکار در طلب یک فضای آرام هستند.

رنگ های غالب سبک مینی مال سفید، خاکستری و سیاه اند. از دیگر ویژگی های این نوع طراحی استفاده از مجسمه ها و تابلوهای لوکس است. این روزها که بیشتر خانه ها مانند قوطی کبریت شده اند و زندگی شهری رونق زیادی دارد طراحی مینیمال به کمک تان میآید تا بتوانید خانه های کوچک تان را بدون اتلاف فضا دکور کنید.

سبک کانتری در طراحی دکوراسیون
این سبکِ طراحی، ساده، بی آلایش، خالی از تصنع، بسیار دنج و راحت است و با یک زندگی آرام سازگار است. کانتری برای هر کشور یک سبک سنتی محسوب می شود. بنابراین شما با سبک های محلی مختلفی مانند فرانسوی، انگلیسی، آمریکایی، ایتالیایی یا توسکانی و … مواجه می شوید. هر نوع سبک کانتری ویژگی هایی دارد که بیانگر فرهنگی است که این سبک از آن زاده شده است. براساس یک قاعده، دیوارها با دیوارپوش پوشانده شده و فضای اتاق از صندلی، میز، چراغ خواب، تخت، فرش، تابلوهای نقاشی و مبلمان پُر شده است.

سبک وابی سابی نیز نمونه دیگری از دکوراسیون است با اجرای وابی سابی در دکوراسیون از اسراف دوری کرده و با طبیعت انس بیشتری پیدا میکنید. وابی سابی بر این سبک بنا شده است که نواقص موجود در وسایل و خانه نه تنها زشت نیست بلکه میشود با چند حرکت آن را زیباتر کرد.

در مجموع، ویژگی های اصلی سبک طراحی داخلی کانتری یا محلی عبارتند از:

دنج و راحت اما گاهی شلوغ و بهم ریخته
سبکی سنتی در هر فرهنگ (مثلا محلی فرانسوی، محلی آمریکایی و… )
نقوش گل و گیاه، چهار خانه ای و راه راهی
مبلمان درشت و سنگین
سطوح خشن و پرداخت نشده

مطالب مرتبط

یک دیدگاه برای “با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید”

  1. […] دکوراسیون داخلی با استفاده از طرح‌های مدرن و خلاقانه به عنوان یک هنر خلاقانه و یک علم تکنیکی بهبود فضاهای داخلی را تا حدود زیادی انجام می‌دهد. با تمرکز بر استفاده از فضای باز، رنگ‌های جریان‌دار، اصول سادگی و کم‌تر بیش‌تر، ارتباط با طبیعت و استفاده از مواد طبیعی و پایدار، طرح‌های مدرن و خلاقانه، فضاهایی را ایجاد می‌کنند که همچنان جذابیت و جلوه‌ای شیک و زیبا دارند. این طرح‌ها نه تنها به ارتقای کیفیت زندگی کمک می‌کنند بلکه با ایجاد احساسات آرامش، شادی و ارتباط با طبیعت، به رفع استرس‌های روزانه ما کمک می‌کنند. از این رو، استفاده از طرح‌های مدرن و خلاقانه در دکوراسیون داخلی به عنوان یک انتخاب هوشمندانه معرفی می‌شود که می‌تواند زندگی را بهبود بخشد و فضاها را به مکان‌هایی جذاب و دلنشین تبدیل کند. […]