14 نمونه از محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی – بخش اول

14 نمونه از محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی

آشنایی با انواع سبک های معماری داخلی

14 نمونه از محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی - بخش اولطراحان و بازسازان خانه باید با تمام سبک های محبوب طراحی داخلی آشنا باشند تا نیازها و خواسته های مشتریان خود را برآورده سازند. اغلب اوقات، مشتریان حتی سبک طراحی خاصی را که می خواهند نمی دانند. در ادامه این مقاله شما را با 14 نمونه از سبک های طراحی داخلی آشنا می کنیم.

مدرن، صنعتی، شیک و … این لیست ادامه دارد. چالش مهمی که بسیاری از مشتریان ما با آن روبرو هستند، عدم درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی داخلی شخصی آنها است. با فراوانی سبک های طراحی منحصربه فرد، رمزگشایی اینکه کدام سبک برای شما مناسب تر است، می تواند دلهره آور باشد. برخی نیز از ترکیب عناصر چند سبک برای ایجاد ظاهر ایده آل خود لذت می برند.

یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی این است که کمی در مورد هر یک از سبک ها و تفاوت آنها با یکدیگر یاد بگیرید.

1. سبک مدرن از انواع سبک های معماری داخلی

مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که معمولاً به خانه ای با خطوط تمیز و واضح، پالت رنگی ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز، شیشه و فولاد باشد اشاره دارد. طراحی مدرن حس سادگی را در هر عنصر از جمله مبلمان به کار می گیرد. کلمه ای که معمولاً برای توصیف سبک مدرن استفاده می شود، براق است و درهم و برهمی یا لوازم جانبی زیادی در سبک مدرن وجود ندارد.

2. سبک معاصر، یکی از انواع سبک های معماری داخلی

مدرن و معاصر دو سبک هستند که اغلب به جای هم استفاده می شوند. معاصر با مدرن متفاوت است زیرا طراحی را بر اساس اینجا و اکنون توصیف می کند. تفاوت اصلی که سبک طراحی مدرن و معاصر را از هم جدا می کند این است که مدرن تفسیری دقیق از طراحی است که در قرن بیستم شروع شد. از سوی دیگر، معاصر روان تر است و می تواند حس ارز را با پایبندی کمتر به یک سبک خاص نشان دهد. به عنوان مثال، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد، در حالی که طراحی مدرن اینطور نیست.

3. سبک مینیمالیست، از سبک های معماری داخلی

مفهوم مینیمالیستی یکی از مواردی است که در استرالیا رایج است. مفاهیم طراحی مدرن را می گیرد و آنها را بیشتر ساده می کند. پالت های رنگی خنثی و مطبوع هستند. اثاثیه ساده و کارآمد هستند و هیچ چیز در لوازم جانبی یا دکور زیاد یا پر زرق و برق نیست. مینیمالیسم در نهایت با حس عملکرد و خطوط فوق العاده تمیز تعریف می شود.

4. سبک صنعتی از سبک های معماری داخلی

سبک صنعتی همانطور که از نام آن پیداست، از یک انبار یا یک انبار شهری الهام می گیرد. در بسیاری از عناصر یک حس خامی ناتمام وجود دارد و دیدن آجر، کانال کشی و چوب غیر معمول نیست. یک خانه نمادین با موضوع طراحی صنعتی یک اتاق زیر شیروانی بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی سابق است. به سقف های بلند، چوب های قدیمی و چراغ های فلزی آویزان با مبلمان کم کار فکر کنید. ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی برای افزودن یک خط رنگ به یک طرح رنگی خنثی که از مواد اولیه چوب و فلزات مشتق شده است وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط