اصول صحیح چیدمان مبل های گرد و نیم دایره

اصول صحیح چیدمان مبل های گرد و نیم دایره

بیشتر افراد وقتی که می خواهند مبلمانی که برای منزل خود خریداری کرده اند را داخل اتاق نشیمن و فضای پذیرایی بچینند دچار سردرگمی می‌شوند و نمی دانند که با توجه به ساختار منزل آنها چه نوع چیدمانی مناسب ترین گزینه است و باعث می شود که مبل زیبایی و فرم خود را حفظ کند و این بخش یکی از معضلات ترین بخش ها برای آنها است.

مبل گرد سفید که در جلوی آن میز عسلی جوبی و در پشت آن گلدان های سفید با درخت وجود دارد

به همین علت خیلی از افراد حتی سعی می کنند برای جلوگیری از این سردرگمی ها به سمت مبلمان گرد نروند زیرا نمی دانند که آنها را به چه صورت در منزل خود قرار دهند که هم زیبایی آنها حفظ شود هم فضای اضافی در محیط اشغال نشود و سعی می‌کنند دنبال مبل های مستطیلی و ال شکل بروند که جایگاه مشخصی در منازل دارند و چیدمان آنها زیاد سخت نیست.

ولی پیشنهاد می کنیم با خواندن این مطلب این جسارت را به دست بیاورید که هر نوع مبلمانی که مطابق سلیقه و میل شما است را خریداری کنید و بدون نگرانی شروع به چیدمان آن در منزل و یا محل کار خود کنید و مطمئن باشید که بهترین فرم توسط شما پیاده سازی می شود.

بهترین جایگاه قراردادن مبلمان گرد و نیم دایره

وقتی که صحبت از مبل های دایره ای و یا نیم دایره ای به میان می آید همیشه از یک سری مزایا و معایبی در مورد این نوع مبلمان صحبت می شود که معمولاً به علت فاصله کمی که بین نشیمنگاه افراد از یکدیگر وجود دارد فضای صمیمانه ای در قسمت نشیمن با قرار دادن این نوع مبل ها به وجود می آید. ولی در عین حال به علت همین شکل گرد این نوع مبلمان قسمت هایی از خانه که پشت این زوایای گرد قرار می گیرند بدون استفاده باقی می مانند و باعث می‌شود که فضای زیادی در خانه هدر برود که این قضیه در خانه های کوچک می تواند خیلی جدی باشد زیرا ما در خانه‌های کوچک به دنبال این هستیم که از تمام پتانسیل فضا استفاده کنیم.

ولی این قضیه هم راهکاری دارد و آن این است که بدانیم در هر فضایی لازم است که چه مبلمانی با چه چیدمانی داشته باشیم. وقتی که همه موارد مورد نیاز مثل محل قرارگیری مبلمان و چیدمان و وسایلی که قرار است در کنار این مبلمان استفاده شوند مشخص باشد می توانید راحت تر مبلمان مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید تا کاملا مناسب محل نشیمن منزل شما باشد و دکوراسیون منحصر به فردی را برای شما به وجود بیاورد.

بهترین راه چیدمان مبل دایره ای کنار دیوارهای منحنی

یکی از راحت ترین روش هایی که برای چیدن مبل های نیم دایره ای و دایره ای در منازل مختلف به کار گرفته می شود این است که آنها را کنار دیوارهای منحنی و پنجره ها قرار بدهید زیرا با این روش نه قسمت های مختلف فضا بیهوده اشغال می شوند و نه فضای پرت به وجود می آید.

شما می توانید کل نیم دایره را در کنار دیوار قرار دهید و یا یک قسمت از مبل بزرگ را کنار دیوار بگذارید و کنار آن مبل های تکی قرار دهید. البته در نظر بگیرید که هیچ گاه در هیچ منزلی انحنای دیوار آنقدر زیاد نیست که شما بتوانید کل مبلمان را در فرم اصلی خود کنار دیوار قرار دهید.

چگونگی چیدمان مبل دایره ای در گوشه و کنار منازل

یکی از مناسبترین محل هایی که می توانید مبل های دایره ای و نیم دایره ای خود را در آنجا قرار دهید و چیدمان را در آن قسمت پیاده سازی کنید گوشه اتاق و سالن پذیرایی شما خواهد بود.

ممکن است تصور کنید گوشه های سالن پذیرایی اتاق شما برای مبلمان زاویه دار گزینه های مناسب تری هستند ولی در بعضی از خانه ها که این گوشه ها خیلی کوچک هستند شما نمی توانید حتی یک نیم ست زاویه‌دار را در آنجا قرار دهید زیرا باعث می‌شود گوشه اتاق بسیار شلوغ و آشفته به چشم بیاید و پیشنهاد می کنیم این موقع ها یک مبل نیم دایره در گوشه بگذارید و در مقابل آن یک میز گرد بزرگ قرار دهید که زیبایی دکوراسیون شما افزایش پیدا کند.

چیدمان مبل های گرد در قسمت کانونی منازل

یکی دیگر از قسمت هایی که شما می توانید در آن مبل های گرد یا نیم دایره خود را قرار دهیدقسمت کانونی سالن پذیرایی و نشیمن شما است. همانطور که شما به خوبی می‌دانید این فضاهای کانونی تلویزیون، شومینه یا پنجره های بزرگ هر منزل هستند.

به علت شکل ظاهری این نوع مبلمان توجه بیشتر افراد در هر خانه ای که از این مبل ها استفاده می شود به سمت این مبلمان خواهد بود و اگر شما مبلمان زیبایی را انتخاب کرده باشید و چیدمان را به درستی انجام داده باشید مطمئن باشید که چیدمان شما یکی از بهترین ها و منحصر به فرد ترین ها خواهد بود.

اگر دلتان می خواهد که تنوع را در قسمت نشیمن منزل خود تجربه کنید و سالن پذیرایی بزرگی دارید می‌توانید از دو نیم ست یا دو ست مبلمان دایره ای در منزل خود استفاده کنید که این دو می توانند متفاوت باشند و در عین حال با هم همخوانی و هارمونی زیادی داشته باشند که این باعث می‌شود فضا چشم نواز تر باشد.

اصول و قواعد چیدمان صحیح مبل های راحتی نیم دایره و گرد

اگر دلتان می خواهد که یک ست دایره ای کامل از مبل راحتی دایره ای داشته باشید می‌توانید حتی از نمونه های نیم ست و نیم دایره ای استفاده کنید که با توجه به فضایی که در دست دارید شعاع این نیم دایره می تواند متفاوت باشد و فضای بیشتر یا کمتری را در پذیرایی شما اشغال کنند.

همچنین می توانید از یک نیم دایره در کنار چند صندلی تکی استفاده کنید که این تنوع باعث جذاب تر شدن فضای اتاق شما خواهد شد و این اجازه را به شما می دهد که صندلی ها را جابجا کنید و در محیط تنوع ایجاد کنید.

نحوه صحیح چیدمان گرد مبل هایی با ساختار معمولی

ممکن است شما توانایی خرید مبلمان تازه را نداشته باشید و دوست داشته باشید که با همین مبل های معمولی که در منزل دارید چیدمان دایره ای انجام دهید و فکر کنید که این کار نشدنی است اما اینطور نیست و شما با همان مبل های معمولی که در منزل دارید هم می توانید چیدمان نیم دایره ای یا دایره ای داشته باشید.

برای اینکه این کار برای شما آسان تر شود یک میز دایره ای بزرگ را در مرکز قرار دهید و سعی کنید مبل های تکی را دور آن بچینید. سعی کنید قطعه های مختلف مبلمان از این میزگرد پیروی کنند و بتوانند در نهایت به صورت گرد دور میز قرار بگیرند. بهتر است در کنار این میز گرد میز های عسلی هم هماهنگ باشند تا بتوانند قالب مورد پسند شما را در محیط پیاده کنند.

مطالب مرتبط