نکاتی که باید در مورد انتخاب کوسن بدانیم!

نکاتی که باید در مورد انتخاب کوسن بدانیم!

 

نکاتی که باید در مورد انتخاب کوسن بدانیم!

 

کوسن‌ها، بالش‌های کوچک به اشکال گوناگون هستند که روی مبل‌های راحتی برای ایجاد راحتی بیشتر و زیباسازی فضا استفاده می‌شود.
نکاتی درمورد انتخاب کوسن:
۱) کوسن‌ها، بالش‌های کوچک به اشکال گوناگون هستند که روی مبل‌های راحتی برای ایجاد راحتی بیشتر و زیباسازی فضا استفاده می‌شود.
۲) اگر کوسن‌ها را به‌رنگ طلایی انتخاب می‌کنید، بهتر است برای رومیزی جلوی مبل یا میزهای کناره، از همان پارچه استفاده کنید. این کار نشانگر حسن سلیقه شما است و هماهنگی زیادی در منزل به وجود می‌آورد.
۳) کوسن‌هایی با طرح گلیم و گبه و آثار سنتی که اغلب رنگ‌های گرم دارند، روی کاناپه‌های مخمل و پارچه‌ رنگ گرم برای مثال قهوه‌ای و گل‌بهی و طلایی و زرشکی زیبا می‌شوند اما برای یک مبل مدرن سفید و آبی مناسب نیستند.
۴) اگر برای مبلمان استیل کوسن می‌خواهید، پارچه‌ای هماهنگ با رنگ مبل انتخاب کنید. نواردوزی و شرابه‌های ابریشمی چهار طرف فراموش نشود.
۵) کوسن‌های گران‌قیمت که سرمه‌دوزی دارند، می‌توانند مانند مبل، روکش پارچه‌ای داشته باشند. یک پارچه کمی گشادتر را برای این کوسن‌ها بدوزید.
۶) کوسن‌های پولیشی به طور معمول اشکال فانتزی مانند قلب و عروسک‌ دارند و در اتاق کودکان و اتاق نشیمن شلوغ جوان‌پسند استفاده می‌شوند، اما در تابستان به‌دلیل جذب گرما مناسب نیستند.
۷) اگر برای شما کوسنی زیبا هدیه آوردند مبارک باشد اما اگر در خانه مصرف کوسن ندارید، می‌توانید داخل آن را پر نکنید و از آن به عنوان رومیزی‌ کوچک استفاده کنید.
۸) کوسن‌ها اشکال و انواع مختلف دارند؛ از استوانه تا بالشتک مربع گرفته تا ابریشم و گلیم و سرمه‌دوزی و پولیشی ساده و گلدوزی حتی قلاب‌باقی. از خلاقیت‌تان استفاده کنید و کوسنی با طرح و نقش دلخواه خودتان طراحی کنید.
۹) کوسن زیبا است و اگر به جا استفاده شود، نشانگر سلیقه صاحبخانه‌ است اما اگر مبل خانه را دوست ندارید یا مبل شما کهنه است پولتان را خرج کوسن نکنید چون فقط چند روزی نگاهتان تازه می‌شود و باز ناراضی می‌شوید، اگر مبل را عوض کنید، راحت‌تر خواهید بود.
منبع : فارست

مطالب مرتبط